10 דברים שאת חייבת לדעת לעשות

להחליף צמיג ברכב, לצבוע את הקיר, לשתות אלכוהול בלי להתמוטט, למרוח לק על שתי הידיים ולקבל מחמאות. דברים שבחורה עצמאית צריכה לדעת לעשות

נערה מודרנית שכמוך אינה מסתמכת על נדיבות ליבם של זרים, כמו בלאנש דובואה מ"חשמלית ושמה תשוקה". אנחנו עשויות להיעזר בבעלי ובעלות מקצוע, בסביבתנו הקרובה והתומכת, ובכל זאת – ישנם דברים שכל בחורה עצמאית העומדת על שתי רגליה, צריכה לדעת לעשות. חלקם טכניים יותר, חלקם נוגעים לתחומי ציפור נפשנו. והכל הכל, כדי שנוכל להביט במראה ולומר – את בסדר, את. ואפילו יותר מזה.

דעי להחליף גלגל
את יודעת איך לחנות ברוורס, אף אחד לא יצעק לך "מי נתן לך רישיון?", (ואם כן, זב"שו), את מכירה את נפש בהמתך המצ'וקמקת, יודעת מתי היא צריכה מים, דלק ושטיפה טובה, ובכל זאת כשזה מגיע לשלוף את הג'ק, את נאלמת דום ומפשילה את החצאית כדי לעצור בחור חמוד? לא ולא. כשתתקעי לבד בכביש הערבה, תוכלי למכור את כישורי הפלירטוט שלך לראמים תועים. בקשי אחת ולתמיד שיראו לך איך עושים את זה, ויישמי. גירל פאואר אין אקשן.

למדי להכין מאכל אחד מצוין
את לא צריכה להיות מרת'ה סטיוארט, ואנחנו האחרונות שנשלח אותך למטבח. אבל בכל זאת, כמה נעים שאת יכולה להזמין לארוחת ערב ולא להיכנס לפאניקה או לחייג ל"ג'ירף". בקשי מאמא/ סבתא/ חברה טובה את הסוד למתכון אחד משביע וטעים, ודאגי להתאמן עליו. אם כבר שאלת אותנו – צ'ילי קון קרנה, פסטה א-לה פוטנסקה, או מוסקה יעשו את העבודה ויקצרו עליך את ההלל.

תחזקי את המחשב שלך בעצמך
מכרת כליה בשוק השחור כדי לקנות לפ-טופ מתקדם? נפלא. עכשיו, רגע לפני שההאקרים מתלבשים לך על הזנב, ואת מתחננת לבן דוד הטכנאי שיציל את המסך הקורס, התקיני את כל תוכנות הנקיון והבטיחות הרלוונטיות לתחזוק והקפידי לחדש את המינוי ולהריץ אותן אחת לכמה ימים. חוץ מכל אלו – עצה אישית מאחות לצרה – גבי את עבודתך.

למדי למרוח לק על שתי הידיים
קוסמטיקאית ומניקוריסטית זה נחמד שיש, אבל אלא אם הן השותפות שלך לדירה, ישנם דברים שכדאי שתלמדי לעשות בעצמך. אחד מהם הוא למרוח לק על שתי הידיים מבלי להיראות כאילו לקית בהתקף אפילפטי תוך כדי. התאמני בהתחלה על לקים בהירים, הצטיידי במקלוני אזניים והרבה אצטון לתיקונים והניחי את כף היד החזקה על משטח ישר ויציב. זכרי! אימון מביא לשלמות.

למדי לשתות מבלי לאבד את הראש
אין דבר פחות מושך מבחורה כל כך שיכורה עד שהיא לא שולטת בעצמה או בסוגרי גופה. למדי לדעת מהם הגבולות האלכוהוליים שלך, ואם הסיטואציה בה את נמצאת היא כזו שחשובה לך (אירוע חברתי, סגירת חוזה על דרינקים, ערב עם בראד פיט), שימי לב כמה את שותה ואל תערבבי סוגים שונים של אלכוהול.

בררי איפה המפסק הראשי
רוב בעיות החשמל המופסק בבית נובע מהעמסה על ספק הזרם. מה שקורה אז, הוא שהפקק בארון החשמל קופץ ויש לדעת היכן הוא ממוקם, ושצריך להחזיר אותו למקומו. הצטיידי מבעוד מועד בפנס, (ישנם פנסים מצויינים עם מגנטים למיקום קבוע על המקרר), וצאי בבטחה לחדר המדרגות. לא צריך להתקשר לחשמלאי בשביל זה.

למדי לצבוע קיר
קשה ממש לטעות בצביעת קירות ובכל זאת רובנו נמנעות מזה ומעדיפות לשלם למישהו אחר שיוציא טיפות צבע קרוש משיערו. הדבר פשוט – פרשי עיתונים, בנקודות אסטרטגיות הדביקי מסקינג טייפ חלש כדי שלא ליצור נזילות, הצטיידי בכובע אמבטיה חד פעמי וזכרי לצבוע בקווים מאונכים. קני לך גלגלת צבע המתלבשת על מקל מטאטא כדי שלא ליפול מסולם, ואת מסודרת.

דעי לקבל מחמאה
את הלא מהממת, אינטליגנטית, מקסימה ובעלת מזג טוב (לפעמים), אז מה הבעיה עם זה שמישהו יחמיא לך על זה? אל תמחי, אל תנפנפי בידייך בביטול ואל תנחרי בבוז, זה מעצבן וימנע מסובביך להחמיא לך גם כשיש על מה. חייכי, אמרי תודה ושמחי על העובדה שעוד מישהו הבחין בנפלאותיך.

דעי לקרוא את תלוש המשכורת שלך
בתלוש המשכורת שלך מתחבאים הרבה יותר מאשר מאשר הסכום הסופי שהרווחת בעבודה קשה. חוץ מספרות מרצדות יש שם גם ימי חופשה נצברים, תשלום ביטוחים, מידע על קרנות פנסיה ועוד פרטי מידע חשובים. בקשי שיסבירו לך מה כל טור מציין ודאגי לעקוב ולבדוק את כל אלו, אל תתני לאדישות או לבושה להביא לכך שלא תקבלי את כל זכויותייך.

למדי לפלרטט
כן, מה יש? את עדיין מחכה שיפנו אלייך לפני שאת מעזה לדבר? ובכן, ימי ג'יין אוסטן עברו זה מכבר. את לא צריכה להיות אגרסיבית, להטיל את עצמך לרגליו של הגבר (או הגברת), שצדו את עינך. חיוך קטן מספיק, הגבהת כוס המשקה שלך לעברו ברמיזה, ואת מוכנה להתחיל במשפט כללי ולא מחייב. מקסימום, יאמרו לך לא. גם זה לא סוף העולם.