טיפוח חלבי

כמו קליאופטרה בשעתה, גם היום חלב יכול להיות יותר ממוצר מזון בלבד, או בסיס לעוגות. מדריך לגבי סגולותיו הטיפוחיות של החלב וגם כמה מתכונים קוסמטיים לטיפוח ביתי על בסיס חלבי

כמעט כל יום צץ לו מחקר חדש המדבר בסגולות החלב ומיד אחר כך מופיעה כתבת הנגד, המאזנת הכל מחדש. הדעות חלוקות לגבי יתרונות וחסרונות החלב. הסינים, למשל, לא נוגעים בו והם מאריכים חיים באופן מעורר קנאה, אבל אפילו הם לא יכולים להתווכח עם העובדה שחלב זה לא רק אוכל.

עוד בימים הראשונים של ההיסטוריה כשארץ ישראל נודעה בתפוקה נאה של חלב ודבש, במצרים קליאופטרה נהגה לטבול את גופה באמבט חלב. לבד מהפוטנציאל הארוטי שגלום בתמונתה של המלכה השחומה משתכשכת בנוזל הלבן הסמיך, יש טעם אמיתי לשימוש בחלב כאמצעי לטיפוח העור.

בהיותו המזון הראשון שעליו גדלים יצורים חיים, החלב מכיל שלל מרכיבים חיוניים עשירים. יש בו שומנים וחלבונים המזינים ומלחחים את העור וחומצה לקטית שהתגלתה כרכיב פעיל גם בריכוך, טיהור ושימור העור. חברות קוסמטיקה רבות משתמשות בחלב ובמוצריו וגם מפתחות לכבודו סדרות מוצרים מיוחדות.
ללנקסטר, למשל, יש סדרה שנקראת AQUAMILK ובה קרם הזנה המיועד לעור יבש מאוד ומכיל למעשה תמציות חלב צמחי. זאת יש לדעת, חלב מגיע במספר רב של ווריאציות. יש חלב שמקורו מהחי, כמו חלב פרה, עיזים או נאקות, ויש חלב שמקורו בצומח, כמו חלב סויה, חלב קוקוס, חלב אורז וחלב שקדים.

חברה נוספת שטובלת במוצרי החלב היא אלמי המחזיקה את הסדרה MILK PLUS. קרם העיניים מהסדרה מכיל מרכיבים שנשמעים כמו ארוחת בוקר: תמצית דגנים, ויטמינים, ופרוטאין חלב. החברה טוענת שמרכיב החלב פועל גם לצימצום כתמים כהים מתחת לעיניים.

אבל מכיוון שחלב הינו מרכיב שנמצא בכל בית בישראל, רצוי ומומלץ להכין מוצרי טיפוח ביתיים, שיהיו טריים יותר ואפקטיביים יותר ברוב המקרים. מן הראוי לציין את העובדה שיוגורט הביו אצלכם במקרר, המכיל חיידקים ידידותיים, נחשב למוצר החלב הבריא ביותר ואיפה שלא תמרחו אותו הוא יעשה לכם רק טוב. כן, גם באזורים הפרטיים במיוחד, במקרה שתקפו אתכן חיידקים רעים. היוגורט יעיל גם כקרם מרגיע, מקרר ומרכך לאזורים שנצרבו בשמש.
היוגורט משמש בסיס למסיכות טיפוח אפקטיביות ביותר לפנים. כף יוגורט עם כף דבש וחלמון ביצה על הפנים למשך כעשרים דקות, יארגנו לכן בזול עור פנים בהיר, רך ועשיר בלחות. כף יוגורט עם כף שיבולת שועל (קוואקר) בתנועות סיבוביות על העור ושטיפה במים פושרים היא תחליף פילינג, שמעבר לפעולת הניקוי העדינה גם משאיר את העור זוהר ומוזן.

היוגורט טוב גם לכיווץ נקבוביות. בעלות עור פנים שמן עם נקבוביות גדולות ירוויחו ממריחתו על הפנים עד לייבוש מוחלט. משתלם להתגבר על ניחוח החלב החמוץ בתוך האף, כי אחרי השטיפה העור נראה מתוח יותר.

אפשר גם להפגין יצירתיות על ידיהוספת רסק פירות או ירקות ליוגורט. כדאי לזכור שלמרות התרומה הגדולה לעור בויטמינים ומינרלים, פנים מרוחות בתערובת כזו אינן מעוררות תיאבון במיוחד ועל כן מומלץ לפרוש מחברת אנשים בשעת הביצוע, במיוחד מכאלה שיש לנו בהם עניין זוגי.

מי שלא מצליחה לארגן לעצמה זמן ביחידות יכולה להרוויח מיתרונות החלב בסטייל. מה שצריך זה לחמם מעט חלב, לטבול בו פיסות צמר גפן גדולות ולמרוח בעדינות רבה על העור כדי לרכך ולהזין במקרה של יובש, או לחילופין פשוט להוסיף חלב לאמבטיה חמה, לשכב בתוכה בעיניים עצומות ולהרגיש מלכה.