זין בעין מצוירת

מכונות סקס אימתניות, בחורות שגומרות על עצים, ואנדרוגינוס שנהנה מכל העולמות: הפורנו המצויר ביפן מוכיח שהדמיון דווקא עולה על המציאות. את דונלד דק לא תמצאו שם

הירושי, נער יפה תואר עם עיניים ענקיות, מאוהב באמי, תיכוניסטית חובבת שמלות קצרצרות ומוזיקת פופ. לו יש חזה חלק ושרירי, לה יש רגליים שלא נגמרות. דבר לא עוצר מבעדם לבצע כל אקט מיני שכתוב בספר, וגם כמה אקטים שאף ספר לא כולל, גם לא עובדת היותם אח ואחות.

זוהי העלילה הבסיסית של סדרת סרטי הפורנוגרפיה המצויירים, ההנטאי, הפופולאריים ביותר ביפן בשנות ה-80. כש"קרם לימון" הושקה בחנויות, היפנים לא ידעו את נפשם מרוב באזז. היה שם הכל: פנטזיה, מדע בדיוני, קומדיה, מתח, מעט רומנטיקה והרבה, הרבה סקס. בין הפרקים השונים לא היה קשר הדוק במיוחד, מלבד העובדה שכל פרק כלל סצינות מיניות קיצוניות ואף לעתים אלימות: הדמיית אונס, סאדו-מזוכיזם, גילוי עריות, סקס הומוסקסואלי, סקס לסבי, סקס עם אנשים דמויי ספוק ואנשים דמויי חיות, ובשילוב תנוחות אקרובטיות שאף מומחה ליוגה לא היה מצליח לשחזר.

כשבארה"ב עוד התרגשו מ"גרון עמוק" ובישראל עקבו אחרי עלילותיהם המחוצ'קנות של בנצי, מומו ויוד'לה, היפנים עקפו את תעשיית הפורנו העולמית בסיבוב, והלכו על הארד קור מרהיב וצבעוני. עולם ההנטאי היפני או: איך גורמים לקאמה סוטרה להראות כמו פורפליי.

אלימות בבית ספרנו

ההנטאי, אמנות הפורנו המצוירת, היא שלוחה מצליחה ביותר של ז'אנר האנימה היפני, או האנימציה, בשפת המערביים. היפנים בולעים סרטים מצוירים באותו קצב שבו הם מחסלים סושי, ובניגוד למסורות האמריקאיות והאירופאיות, מכוונים חלק גדול מסרטיהם המצוירים לקהל מבוגר. סרטים רבים, בין אם פורנוגרפיים או לא, כוללים עירום, שפה גסה ושימוש בסמים לא קלים בכלל.

הסיבות להתפתחות ההנטאי ביפן מרתקת כמעט כמו הצפייה בנערות שעושות סקס עם תמנון (ויש לא מעט כאלה). החוק היפני אוסר על חשיפת אברי מין בסרטים פורנוגרפיים, נשיים או גבריים ועד תחילת שנות ה-90, למעשה, אזור המפשעה כולו נחשב לבלתי ראוי לחשיפה. אכיפת חוקים אלה ניכרת היטב גם בסרטי ההנטאי של שנות ה-80: הווגינה מטושטשת או בלתי קיימת לחלוטין, מה שיוצר אפקט של נערות צעירות אפילו מהגיל שאליו התכוון המשורר. למחוקק היפני הגיל דווקא לא מפריע, שכן גיל ההסכמה ליחסי מין הוא 13.

במשוואה המוזרה הזו, בה לא ניתן לחשוף איברי מין מחד, ומאידך גיל ההסכמה נמוך עד כדי גיחוך, התוצאה ברורה: פורנו שכולל דמויות ילדותיות, שעם קצת מזל עברו את גיל חטיבת הביניים. "קרם לימון" ניצלה עד תום את הפרצה הזו, עם אקטים מיניים שגורמים גם למכורי פורנו להסמיק ולנוע בכסא באי נוחות, 22 שנה לאחר יציאת הסדרה.

לוליטה עם גרון עמוק

אהבתם של היפנים ללוליטות מופקרות מודגשת ברוב חוברות וסרטי ההנטאי. ב"סיפור סודי", שם אנמי למדי לסדרת קומיקס מבריקה ואלימה במיוחד, הגיבורים הראשיים הם שני מורים בבית ספר תיכון, שמגלים שהחרמנות שלהם עולה על הצורך ללמד ספרות. כשמאיומי, המורה הסקסית עם חזייה במידה F, מגלה שלתלמיד השקדן מאסוקי יש איבר מין באורך 30 ס"מ, היא זורקת את "החטא ועונשו" מהחלון ומזמינה את מאסוקי לעשרות שיעורים פרטיים. היא מצרפת גם את מיקי, המורה החתיך לאיזה נושא, ושניהם הופכים את הנער מאסוקי לגבר. "סיפור סודי" הפך לקומיקס הנמכר ביותר ביפן ב-1995 והופץ בהצלחה רבה גם מחוץ לגבולות אימפריית השמש.

סרט ההנטאי "תנ"ך שחור", המבוסס על משחק מחשב באותו שם, היה גורם לכל חבר כנסת יהודי טוב לחוקק חוק נגד סקס באופן כללי, ויפנים באופן פרטני. את מעריצי "תנ"ך שחור" זה כנראה היה מדליק עוד יותר, אם הם זקוקים לסיבה נוספת: מדובר באחד מסרטי האנימה המצליחים והסקסיים ביותר, והמופצים בארה"ב על ידי קיטי מדיה. העלילה פשוטה למדי, המין מעט פחות: בית ספר תיכון המתפקד כבסיס אפל למנזר שכוח אל, בו מאגיה שחורה היא האטרקציה העיקרית. "הכנה לבגרויות" מקבלת משמעות שונה לגמרי בתיכון ההזוי הזה: הפעילות מתמקדת בעיקר בהקרבת קורבנות, וסקס עם תיכוניסטים תמימים שלא מבינים למה כל אורגזמה חייבת להיגמר במוות. כפי שיסבירו לכם באתר "אטסטה אנימה", ממנו ניתן להוריד את הסדרה, כל מי שאי פעם הסתקרן מאלימות, ציצי גדול, טראנס-סקסואליים ומאגיה שחורה, ימצא בלבו פינה חמה לסרט זה.

הדוד סם מצנזר

מלבד ז'אנר מיוחד המוקדש לסקס בין גברים, ואחר המוקדש לאהבה בין נשים, בעלי פטיש ייחודי יוכלו לפרוק את תסכוליהם מתעשיית הפרונו המיינסטרימית בסוגי הנטאי אחרים. האתר "בית הספר להנטאי" מראה שיש הנטאי לכל גירוי מיני שתוכלו לחשוב עליו: כאלה המעדיפים שדיים ענקיים, אנשים שנהנים להיקשר וחבריהם חובבי ההצלפות, ה"נקוס" היפניות –נערות עם אוזניים גדולות, טפרים, וזנב קטן, ואף סקס אנדרוגני, סקס בין בני משפחה, וסקס עם תמנונים או מפלצות שמעדיפות דם חם מבני אנוש.

חוסר אהבתם של היפנים לצנזורה לא מוצא לו הד נלהב במערב. מפיצים בארצות דוברות אנגלית מתקשים לשווק את הדמויות הצעירות והאלימות כפורנו חוקי, ומכאן יכול ההנטאי להתגלגל רק לצורות מרוככות של המקור: משחקי וידאו, מיניים כמו המקור אך אינטראקטיביים במידה שמוציאה את העוקץ הסקסי, או סרטי הנטאי מצונזרים.