עושים סקס בין הספונג'ות

חיים זוגיים משותפים הם לא רק סקס ספונטני אלא גם אכזבה מצלחת דביקה אקראית. כך תהיו חזקים מהשגרה

צלחתם את הדייטים, את הטלפונים השבורים, אי ההבנות הקטנות, והתגברתם בגבורה על המריבה הראשונה. מה אתם יודעים - אפילו החלטתם לגור יחד. ועכשיו מה? כמו בכל שלב בקשר, יש את הרגעים הקסומים בהם נדמה שתלכו יחד יד ביד בטיילת בגיל 80, ובשאר הזמן אתם נשבעים לעצמכם שעוד צלחת דביקה אחת בכיור ואתם עוזבים לנצח.

נושא אחזקת הבית המשותף אינו כה טריוויאלי כמו שאנחנו נוטים לחשוב. בסופו של יום, לכל אחד מאיתנו יש סבלנות שונה מאוד לאי סדר ואפילו לניקיון, ומה שנראה כלא בעייתי כל עוד גרים בנפרד, עשוי להפוך למכשול רציני בחיי הזוגיות הטריים.

אהוב אותי – נקה אחריך
הרגלי הניקיון שלנו מוקנים מגיל צעיר על ידי ההורים והמשפחה הקרובה. פעמים רבות, מבלי לשים לב בכלל, אנו מקשרים ניקיון, טיפול וטיפוח עם אהבה. ההקשר המיידי: "אמא אוהבת אותי ולכן היא מנקה אחרי, מבשלת לי ומכינה לי סנדוויץ' לבית הספר", נוטה להישאר עימנו שנים ארוכות ולחלחל לתוך מערכות היחסים הבוגרות שלנו.

חוסר הקפדה על הסדר והניקיון מצד בן הזוג שלנו, עשוי להתפרש כחוסר אכפתיות. זה כמובן לאו דווקא המצב, יכול להיות פשוט שסף הסבלנות לאי-סדר הוא שונה אצל הפרטנר שלנו.

על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על אהבה?

אתם מדברים על ה-כ-ל, על התוכניות העתידיות שלכם, על האקסים, על כמה ילדים תרצו, על הסקס, ורק על החיים בסביבה המשותפת לא מדברים. למה? "כי זה מסתדר מעצמו", "זה לא מספיק חשוב", "אפשר לחיות עם זה". טעות: רוב המריבות של זוגות שחיים יחד, מועצמות על ידי כעסים קטנים המצטברים מגרב שנשכחה על הרצפה, כלים מלוכלכים ופח שעולה על גדותיו.

תנו כבוד למגורים המשותפים
זוכרים איך ישבתם, מחזיקים ידיים בעיניים נוצצות, וסיפרתם על חוויות מעצבות מעברכם? תנו מקום של כבוד לשיחה על האופן והסביבה בהם גדלתם. תופתעו ממה שתוכלו לגלות על בן הזוג שלכם. משנה מאוד לדעת אם בן זוגכם היה ילד מפתח שהשליך את חפציו על הרצפה כשחזר מבית הספר וחטף פרוסה עם שוקולד לאכול בעמידה. משנה גם אם כשהייתם חוזרים הביתה חיכה לכם בית מבהיק וארוחה חמה הוגשה לשולחן. אלו הציפיות וההרגלים שאיתם אתם מגיעים לקשר חדש. זו יכולה להיות אחת השיחות החשובות והמאירות שתנהלו במהלך גיבוש הזוגיות שלכם.

כבדו את הגבולות של בן הזוג

לך מאוד מפריעה כל צלחת שמושארת בכיור ואילו לך נראה בזבוז זמן להתעכב אחרי כל ארוחה כדי לשטוף שני זוגות סכו"ם. מי הכי צודק? אף אחד. אל תבזבזו זמן בצידוקים מוסריים וערכיים כדי לבוכיח שאתם יותר צודקים, זוגיות משמעה להיפגש באמצע. עשו תורנויות קונקרטיות: בימים שלך אתה מוזמן לשטוף כל בדל כפית תועה שתמצא, ובימים שלך את מוזמנת לחכות עם הכלים מכל היום עד שיעלו על גדות הכיור בדיוק כמו שאת אוהבת. אל תנסו לשנות הרגלים של שנים – זה לא מצליח ויוצר תסכולים וכעסים.

על מה באמת רבים?
כשאתם מוצאים את עצמכם מתווכחים לעיתים קרובות מדי על תחזוקת הבית, זה צריך להיות סימן שאלה עבורכם. אולי מדובר בכלל בנושאים אחרים שפחות נוח לדבר עליהם ובסופו של דבר הכל מתפרץ על הדבר הנגיש ביותר שהכי קל להצביע עליו. יכול מאוד להיות שההזנחה שאתם מרגישים מצד בן הזוג, היא הזנחה מסוג אחר לחלוטין שדורשת גישה וטיפול מסוג אחר.

כשהייתם סינגלים חשבתם לעצמכם שלא על כל דבר צריך לשבת ולדבר ויש דברים שכבר יסתדרו מאליהם בזוגיות, כי הלא מדובר בשני מבוגרים אינטליגנטיים שיודעים להתפשר ולפתור דברים מבלי לדוש בהם.

העובדה היא שבזוגיות אמיתית אין תחומים שנשארים מחוץ למערכת היחסים. את כל הדברים הנפלאים והיפים שלכם, ממש כמו את הצדדים הקטנוניים, הפחות פוטוגניים, וגם את הילדותיות והציפיות הלא הגיוניות, אנחנו מביאים אל תוך הקלחת שנקראת זוגיות. אין סיבה לטאטא או להתבייש בזה, אבל כן, בהחלט כדאי לתת תשומת לב גם לדברים הקטנים והכאילו לא-חשובים. האהבות הכי גדולות בנויות מהמוני לבנים קטנטנות שמתיישבות יפה-יפה זו עם זו.