BETA
"שבת שלום לישראלי המכוער"
"שבת שלום לישראלי המכוער"
,צילום מסך פייסבוק

זוהר ריסקה את הפייסבוק: "אני נשואה לגבר הורס ששרוף על השומן שלי"

הבלוגרית ליטל מיס סנשיין שלמה לגמרי עם איך שהיא נראית והיא לא מקבלת את זה שאתם חושבים ששמנה היא לא בריאה או מאחלים לה סרטן. הפוסט הזה ריסק את הפייסבוק אמש

אמש (שבת), הצליחה הבלוגרית זוהר (המכונה ליטל מיס סנשיין) בת ה-27 להשתלט על הפייסבוק עם התמונות שלה ושל בעלה. למעשה, יותר מ-30 אלף אנשים עשו לייק לפוסט שלה וקרוב ל-3,000 אנשים שיתפו את מה שכתבה בביטחון מלא. זוהר זועמת על כל אלו שמכנים אותה שמנה ולא בריאה, מאחלים לה סרטן וגורמים לה להרגיש שיש רק דרך אחת להיות יפה.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

זוהר, אימא לתינוק בריא ובלוגרית אופנה לא נשארת חייבת לכל אותם לועגים וזוכה לפוסט ויראלי במיוחד. "שבת שלום לכל המפלצות שהגיעו לעמוד שלי כי פירסמו את התמונה שלי עם קפלי שומן הבטן שלי בקבוצה של תתי אדם. שבת שלום לכל הגברים, שנכנסו לעמוד שלי וישבו לנסח תגובה שבה הם מסבירים לי שגברים מתוכנתים גנטית להמשך לרזות".

 

"שבת שלום לכל מאמני הכושר שקראו לי סרטן. שבת שלום לנשמות הטובות שכתבו לי שאני מגעילה, להקיא את הנשמה, שאני לא אישה. שבת שלום לכל אותם מטומטמים, רפי שכל, נטולי לב שחושבים שבגלל שאני שמנה אני כל היום טוחנת ג׳אנק פוד ויושבת על הספה", המשיכה. "שבת שלום לישראלי המכוער, שיושב מול הפלאפון ומקדיש זמן לכתוב לבחורה כמה שהיא דוחה ולא רצויה".

 

עוד כתבה זוהר בפוסט שאפשר להיות שמנה ובריאה, שהיא מתאמנת, ילדה ומניקה ושאין שום סיבה שתעליבו אותה. הכי חשוב זה שהיא אוהבת את עצמה ובעלה שרוף על השומנים שלה. ומזל שהיא לא סובלת מחוסר ביטחון עצמי, אחרת היא כבר הייתה מתאבדת תודות לכל המרושעים.

 

אחרי שזוהר הבינה שהפוסט שלה מגה ויראלי, היא כתבה עוד פוסט, שגם הוא זכה לתגובות ושיתופים רבים. בפוסט השני היא הודתה לכל המפרגנים ועל זה שבזכותם הרגשתה השתפרה. עוד היא כתבה: "אני מנסה לענות לכל הנשים שכותבות לי שהן נאבקות במשקל/בהפרעות אכילה/לכל הנערות ששונאות את עצמן ואני לא בטוחה שאני מצליחה.
אני רק רוצה להגיד לכן, ששנאתי את עצמי שנים רבות וארוכות.  עשיתי דיאטות, ירדתי 20 קילו ועדיין שנאתי את עצמי. פיתחתי מנגון אשמה על כל דבר לא בריא שאכלתי שאני עדיין סוחבת איתי עד היום. בשלב מסויים הגעתי למשקל הכי נמוך שלי ולא הצלחתי לרדת עוד. התאמנתי 6 פעמים בשבוע. לא נגעתי בפחמימות ולא רק שלא ירדתי, השמנתי".

 

 

"ירדתי 20 קילו ושנאתי את עצמי"(צילום מסך פייסבוק)

 

"בשלב מאוד מוקדם בחיים שלי הבנתי שהחיים קצרים מידי בשביל לחיות אותם בשנאה לעצמי ובמלחמה בלתי נגמרת מול המשקל שלי. הבנתי שאני מבזבזת את החיים שלי על חדר כושר, מעדיפה אימונים על בילויים, מעדיפה אימונים על זמן איכות עם בעלי והמשפחה. מתעדפת את הדיאטה מעל להכל. והבנתי שאני אומללה.


אני מסתכלת בתמונות שלי מאז והייתי כבויה. אני זוכרת כמה רעבה הייתי, ומותשת, ועצובה. את החוסרים בויטמנים והשיער שנשר. כשהשמנתי הכל בחזרה השמיים נפלו ולא נפלו. בן הזוג שלי(שהפך לבעלי) עדיין היה מאוהב בי עד מעל לראש. עדיין התחילו איתי, עדיין הייתי זוהר. סטודנטית חרשנית, חולה על שופינג, אוהבת לצחוק, אוהבת להתאמן. כלום לא השתנה.

 

ואז הבנתי שאני יכולה לאהוב את עצמי ככה. עם המשקל שעלה החוסרים נעלמו, הרעב נעלם, השיער הפסיק לנשור והחיוך חזר. אני קוראת עשרות הודעוצ של נשים צעירות שעומדות איפה שעמדתי לפני שנים ונשבר לי הלב. רובן לא מידה 44 כמוני, הן מידה 38. והן לא מספיק רזות. והן מקבלות הערות. והן מרוסקות.


נשים צעירות, ילדות, שמילים פצעו מעל למה שאפשר להבין... אהובות! אתן מהממות כמו שאתן. תקיפו את עצמכן רק במי שעושה לכן טוב, מי שמחלק ביקורת וחושב שהוא אלוהים זה לא מי שצריך להיות סביבכן. לפני שנה הבנתי כמה נשים כמונו לפעמים בודדות ופתחתי קבוצה, היא נקראת ״השמנמנות של זוריק״ ויש בה גם מלא רזות, והיא מיועדת לכל אחת בכל מידה ומשקל שרוצה ללמוד לאהוב את עצמה ושיאהבו אותה. אהבה ואור לכולם"!