למה אתם לא אוהבים לרוץ? אולי לא מצאתם את האנשים לרוץ איתם
למה אתם לא אוהבים לרוץ? אולי לא מצאתם את האנשים לרוץ איתם
,פרטי

למה אתם לא אוהבים לרוץ? הנה 5 דברים שאנשים לא יודעים על ריצה

עבורי, לא לאהוב לרוץ, זה כמו שמישהו יאמר לי שהוא לא אוהב לאכול, או לישון. מצד שני, ברור לי לחלוטין שמדובר בחוויה לא נעימה הקשורה לריצה, בחברה הלא נכונה, או בתזמון לא מוצלח בחיים שלנו.

 

זה השבוע השני שבה הקבוצה שלנו דוהרת לחצי המרתון הראשון שלנו. כולנו חששנו, למרות שאין ספק שריצה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. מה שהרגיע אותנו, נתן תחושה של ביטחון ושאנחנו מסוגלים לעשות את זה, זה הכוח של הקבוצה.

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

לא נכנעים לקור: 10 דרכים בריאות למנוע דיכאון חורף

לחובבי פחמימות: 10 דרכים לרדת במשקל בלי להפסיק לאכול

מדי שבוע, נארח מאמן ריצה אחר שיגיע לתת לנו את תורת האימון שלו, כדי שנגיע למרתון הזה עם כמה שיותר טיפים לאימון המושלם עבורינו.

 

בטור הקודם: האם אפשר לרוץ חצי מרתון בחודשיים?

 

את הבוקר הזה, פתחנו עם שרון לין, מנטורית ומאמנת לפעילות גופנית ואורח חיים בריא, מרתוניסטית, בעלים של "כושר מתחיל כאן. איתך", לאימון אינטרוולים מאתגר במיוחד, ובנוסף לזה שנתפסו לנו השרירים, למדנו כמה דברים שלא ידענו על ריצה, 5 דברים שאם תיישמו אותם אולי תאהבו גם אתם לרוץ, ביחד או לבד.

 

 

שרון לין מחזקת אותנו ומלמדת דברים חשובים
 

שרון לין מחזקת אותנו ומלמדת דברים חשובים(פרטי)

 

הנה 5 דברים שאנשים לרוב לא יודעים על ריצה: הטיפים של שרון לין

 

1. התאמה מדוייקת לקבוצה

פעמים רבות אנחנו שוקלים להתחיל לרוץ, או אפילו נרשמים לקבוצה ואנחנו לא מבינים למה לא טוב לנו, אנחנו לא נהנים ואין לנו מוטיבציה להתמיד. הדבר החשוב ביותר הוא למצוא קבוצה מתאימה מבחינת קצב, אנרגיה, יכולות, גנטיקה ונפש. קבוצה גבוהה מיכולותינו עלולה לגרום לנו לתסכול, ויותר גרוע מכך - לגרום לפציעות. חפשו עד שתמצאו את זו שאתם מרגישים בה בבית.

 

2. ריצה כדרך חיים

ריצה היא לא משהו חולף, שעושים אותו פעם ב.., היא דרך חיים שאיתנו לטווח הארוך, מטרות חד פעמיות של מירוצים כאלו ואחרים לא יעילים. תרוצו כמו שאתם אוכלים ושותים, הכניסו את הריצה לחיים שלכם, ולתמיד.

 

 

נרוץ גם אחרי החצי מרתון
 

נרוץ גם אחרי החצי מרתון(פרטי)

 

3. רץ טוב נהנה מהתהליך ומהדרך למטרה ששם לעצמו

הנאה היא אמנם דבר סובייקטיבי ויכולה לבוא לידי ביטוי אצל כל אדם בצורה שונה (גם סבל מסב הנאה לחלק מהאנשים), אך חשוב לשים לב שנהנים גם מהדרך, אחרת מה עשינו פה?

 

4. תמיד התייעצו עם אנשיי מקצוע

רץ טוב, ובכלל ספורטאי נבון, יקפיד להתייעץ עם אנשי מקצוע נכונים בכל התחומים, מאמן ריצה שיתאים לו תוכנית אימונים נכונה, תזונאי שיתאים לו תזונה נבונה, מאמן כושר שיתאים לו תוכנית בחדר כושר לחיזוק מערכת השלד. זה יכול להיות גם התייעצות חד פעמית (ולא צוות שלם). חשוב שלא לקבל ייעוץ אינטרנטי בפורומים, פייסבוק וכו', אלא להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים באופן אישי.

 

5. אל תמהרו

תבנו את הריצה שלכם בהדרגה והקשיבו לגוף כל הזמן כדי לא להיפצע. לפעמים רץ "איטי" יגיע מהר יותר ובטוח יותר למטרה, מאשר רץ מהיר שיאבד את כל הכוחות שלו בדרך.

 

לפניות או שאלות בנושא כושר פנו לשרון ינובסקי קפלן

 

sharon_yanovski