BETA

11.02.2015

10:58

מדמיינים את בר רפאלי עם קמטים?
מדמיינים את בר רפאלי עם קמטים?,
מתוך האינסטגרם של בר רפאלי

איך בר רפאלי תראה עם קמטים?

ד"ר מוניקה אלמן חושפת את הסוד שכולנו מתים לדעת: איך נראה בזיקנה ואיפה בדיוק יהיו לנו קמטים. מסתבר שהגומות היפות של בר יהפכו לקמטים בעתיד. באסה!

מהו קמט?

כיווץ של שריר הנובע מהבעות פנים. עם השנים הפעולה של כיווץ הפנים יוצרת קמטוטים זעירים בעור, כמו כן סיבות כמו שינויים של אקלים, שינויים הורמונאליים, תזונה, פעילות ספורטיבית וגנטיקה גורמים להעמקה של הקמטים. השומן התת עורי הנותן לפנינו את העגלגלות והרוך עם הזמן משתנה והרשת החשובה התת עורית משתנה גם היא. לכן אם מתבוננים בפנים של בני נוער צעירים נוכל לזהות את דרך ההתקמטות העתידית וההתבגרות של הפנים.

 

יש לכן גומת חן? בעתיד היא תהפוך לקמט
לכולנו יש נטייה למימיקה בצד כזה או אחר של הפנים ויש תמיד כיווץ יתר בימין או בשמאל, לכן ממש סימטריה מלאה בפנים איון לאף אחר. בפנים יש שילוב של עור דק ועדין מול אזורים העשירים בבלוטות חלב כמו אזור ה-T למשל (מצח מרכז הפנים אף סנטר).  מפתח העין הוא מבנה אנטומי אישי של כולנו, ולעתים גורם לאשליה אופטית של כתם ולמעשה יש השתקפות של כלי דם ללא קשר לכתם. צחוק שמח של הפנים לעתים קשור ל 2 גומות קטנות בציידי הלחיים ועם הזמן הגומות החינניות הופכות לקמטים. התהליך מתחיל עם קמטוט קטן קבוע (שבר של קמט) עם הזמן פעולת הכיווץ, מימיקה ואיבוד נפחים בפנים החלים אצל כולנו מעצימים את הקמטים.

 

רוצות להישאר תמיד מעודכנות? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

 

גם לקימי יהיו יום אחד קמטים
 

גם לקימי יהיו יום אחד קמטים(אינסטגרם)

 

איפה תראו את הקמטים על הפנים של המפורסמות?

בר רפאלי - הכיווץ של הקמטים בציידי הפה והלחיים יגרמו עם הזמן להופעה של קמטים, בהתחלה עדינים מאד ולאחר כ 7-8 שנים הקמטים יהפכו לעמוקים מאוד. קמטוטים ליד העיניים יתעצמו וגם הקמט בין הגבות.

 

עוד בערוץ הלייפסטייל:

ירדו יחד 55 קילו והצטלמו שוב כחתן וכלה

איך תדעו עם בן הזוג לכם בוגד?

סוודרים מנצחים עד 89 שקלים

 

 

איפה
 

איפה (יחצ)

 

אירינה שיק - מבנה הפנים של אירינה מאורך עם שפתיים בשרניות ומלאות, מימיקה מביאה עם הזמן הופעה של קמטים באזור הלחיים, זוויות העיניים ומעל הפה.

 

 

אירינה שייק
 

אירינה שייק(מתוך חשבון האינסטגרם של אירינה שייק)

 

מור סילבר - בחורה יפיפייה ועדינה, מבנה הפנים של מור הוא מבנה משולש וקמטי מימיקה בציידי הפה הם עמוקים, פעילות הכיווץ באזור זה של הפנים היא משמעותית וזה חלק מהאישיות שלה. לכן קמטים עם הזמן יהפכו לעמוקים יותר, וכמו כן הבעת הפנים בצחוק תייצר קמטים בציידי העיניים.

 

 

איפה יהיו הקמטים של מורוש?
 

איפה יהיו הקמטים של מורוש?(צילום מסך אינסטגרם)

 

ירדן הראל - חיננית ויפה עם מבנה פנים ארוכות, עיניים מלוכסנות וגדולות ומצח גבוה, מימיקה, צחוק והבעה רבה תביא להעמקה של הקמטים בין הגבות וצידי הפה, כמו כן, קמטים בחיבור בין האף לסנטר.

 

 

קמטים בין הגבות
 

קמטים בין הגבות(גיא כושי ויריב פיין)

 

אפשר למנוע את הקמטים?

ניתן לזהות בפנים על פי מספר מדדים את האפשרות של התקמטות עתידית, האם זה אומר שצריך לנסות למנוע? ממש לא! יש מידה רבה בקמטוטים שהם חלק מהאישיות שלנו, ולא נכון למחוק אותם. עם הזמן הקמט עמוק יותר ואם נוצרת התחלה של אסימטריה אז ההמלצה להזריק חומצות היאלורוניות בכדי לגרות יצירה של קולגן בקמט ולשפר (לא להעלים) את התשתית התת-עורית.


בין הגבות ומניפות העיניים, מימיקה חזקה של המצח יוצרת קמטים וניתן למזער אותם עם הזרקה של בוטוקס.
הטכנולוגיות החדשות כמו טיפולי לייזר וגלי רדיו מומלצות לנשים יותר צעירות, הטיפולים מוצעים גם לגברים המעוניינים לשמור על המוצקות הפנים עורית. הטיפולים כמובן מצריכים תחזוקה.

 

 

אפשר למנוע את הקמטים?
 

אפשר למנוע את הקמטים?(shutterstock)

 

מתי מתחילים לטפל בקמטים?

בשנות העשרים המלצה לשמור ולטפח באמצעות אכילה מאוזנת, מריחה של סרום ותוספת לחות, מסנני קרינה, ומודעות לאורח חיים נכון. באמצע שנות השלושים ההנחיה להקפיד יותר על אורח חיים וטיפול שימור, ניקוי קוסמטי לפי צורך, אופי החיים בתקופה זו יותר מתוח וזה ניכר על פנינו.


בשנות הארבעים יש להתחיל טיפולי שימור בין אם זה במילוי נפחים בחומרים בטוחים המתכלים, והתחדשותם המייצרת קולגן איכותי בעשור האחרון הוזרקו 25 מיליון הזרקות של חומצות היאלורוניות נתון זה של הFDA מעיד על איכות בטיחות וצורך לשיפור העור) טיפול בכתמי עור צריכים להיות בהתאמה לאופי הכתם, גיל, מיקום, מידת נזקי קרינה בעור כתוצאה מחשיפה לשמש.


הטיפולים שימנעו קמטים: טכנולוגיות לייזר שונות, גלי רדיו, החדרת לחות בלחץ סילוני, פילינג, הזרקות הם גם חלק מהטיפולים המעניקים יופי זוהר חיות וחיוניות, הטיפול צריך להיות בהתאמה לסטטוס המטופלת.

 

כמה זה עולה: מחיר הזרקות נע בין 900 - 2500 ₪, תלוי בסוג ההזרקה, הכמות וסמיכות החומר. מחיר טיפולי חמצן ומיצוק - התורמים כאמור להזנת העור ולהתחדשותו ומומלצים כסדרות - נע בין 500 ל-600 ₪ לטיפול - משתנה בהתאם לגודל האזור והסדרה.

 

הכותבת היא רופאת עור ובעלת רשת מרפאות אסתטיקה