BETA
שינוי במיקום השביל יבא לשינויים רבים אחרים
שינוי במיקום השביל יבא לשינויים רבים אחרים
, יח"צ וולה פרופשיונלס

מה אומר עלייך השביל בשיער?

נשים משנות את התסרוקת ומותחות שביל באחד הצדדים, באמצע ולפעמים בכלל מתעלמות מהמסרק - מתברר שלכל תזוזה שאתן עושות בכיוון השיער יש משמעות. כנסו לגלות אותה

כולם יודעים 'שבלונדיניות נהנות יותר" וש"ברונטיות הן הרבה יותר מתוחכמות" ומחקר שהתפרסם לא מזמן גם טען שהן יותר יפות. לעיתים קרובות אנשים ממהרים להניח הנחות על נשים, כאלו המבוססות על התספורת, הצבע ומרקם השיער. אבל ידעתם שגם הדרך בה הן נוטות לחלק את השיער נותנת לאחרים הצצה אל האישיות שלהן? מסתבר שהדרך בה אתן מזיזות את השיער וקובעות את מיקום השביל, או העדר שביל היא ביטוי כלשהו לאישיות שלכן.

 

השיער אצל נשים הוא סוג של כתר, ואסון שיער (מה שנקרא יום שיער רע) יכול להיות משבר רציני מאוד. אבל המזל הוא שתמיד אפשר לתקן את הנזק, צבע, תספורת או תסרוקת ולפעמים שינוי מהיר של השביל בשיער יכול לשנות את ה"ווייב" ולהרגיע את הדרמה. מתברר שאיך שנשים מחלקות את השיער שלהן, כלומר ממקמות את השביל, אומר המון על האישיות שלהן, או לפחות על מצב הרוח וההלך הרוח באותו רגע - כי יש לזכור ששביל בשיער וכן כל תספורת, תסרוקת וצבע אינו דבר קבוע אצל נשים . תיאורית חלוקת השיער הזו פותחה, על ידי שני מדענים, האחים ג'ון וקתרין וולטר.

 

 

 

איך הכל התחיל?

 

לפני 20 שנה העביר ג'ון וולטר, מומחה למחשבים, מתמטיקה ופיזיקה גרעינית, את השביל בשיערו מימין לשמאל והבחין כי עולם היחסים הבינאישיים שלו השתנה באופן דרסטי. מתוך הסקרנות הזו צמחה התיאוריה - ביחד עם אחותו קתרין, אנתרופולוגית תרבותית הם בחנו במשך שנים את השינוי שעובר על אנשים בעקבות הבחירה בחלוקת השיער.

 

נכון שמצב השיער אינו קבוע ונתון לשינויים כתשובה לטרנדים ואופנות חולפות אבל זה אינו מפריח את התיאוריה מכיוון שמיקום השביל - ימין, שמאל או מטושטש משקף הלך רוח וכן משנה את התפיסה של אחרים כלפיכן ובכך משנה את הדרך שאתן מתקשרות עם הסביבה.

 

אז מה אומר עליכן השביל בשיער? שאלנו את מעצבי השיער זאב לוין ואלי סופר ל"וולה פרופשיונלס" ששנים של נסיון למדו אותם משהו על אופי וכוון השיער.

 

מה השביל שלך אומר עליך

 

שביל חד במרכז

חלוקת השיער בצורה מדויקת במרכז מצביעה על כך, שהאישה היא שאפתנית ובעלת נטייה עסקית. נשים עם שביל באמצע תמיד אוהבות לצאת מבית, שנראה כמו מיליון דולר, והן כוח שיש להתחשב בו. חלוקה חדה במרכז מהווה גם סימן של אישה מושכת ובעלת דעות חזקות.

 

 

 

 

 

 

אין ספק שלבר רפאלי יש דעות חזקות. שביל חד במרכז
 

אין ספק שלבר רפאלי יש דעות חזקות. שביל חד במרכז(Splashnews)

 

שביל מרושל במרכז


אם אתן אוהבות שביל מרכזי מרושל כמו אשלי אולסן, אז אתן רוח חופשית עם קצה אמנותי ובוהמי. נשים שמחלקות את השיער שלהן כך רוצות להראות את האינדיבידואליות והייחוד שלהן, אבל הן לא רוצות להיראות כאילו שהן מנסות יותר מדי. המראה הזה של "קמתי מהמיטה ולא השקעתי במיוחד" מרמז על נשים שמורדות במוסכמות ולא מפחדות לעבוד על הסקס-אפיל הטבעי שלהן.

 

 

 

 

רוח חופשית. אשלי אולסן
 

רוח חופשית. אשלי אולסן(אימג בנק / Getty Images)

 

שביל חד בצד


נשים עם שביל בצד נתפסות כאחראיות, מתוחכמות, שלוקחות ברצינות את מקום העבודה שלהן.

כלומר, כל זה נכון אם השביל הוא בצד השמאלי. בתת המודע, נשים עם חלוקה בצד שמאל נתפסות כהגיוניות, אינטליגנטיות ורציניות. מצד שני, נשים עם חלוקת שיער בצד ימין נתפסות כיותר יצירתיות, אמנותיות ואכפתיות. זו תהיה תסרוקת מצוינת לנשים שעובדות במקצועות של עיצוב, מוסיקה, אמנות או כל תחום יצירתי אחר.

 

 

 

הגיונית ורצינית: אמה ווטסון. אכפתית ויצירתית: גווינת' פלאטרו
 

הגיונית ורצינית: אמה ווטסון. אכפתית ויצירתית: גווינת' פלאטרו(Getty Images)

 

שביל מרושל בצד


נשים עם חלוקת שיער מרושלת לצד, ללא קשר לאיזה צד, נתפסות כאופנתיות, אמנותיות וצעירות ברוחן או לא בשלות. זהו מבט שנתפס לעתים קרובות על דוגמניות ולא על נשים בתפקידי ניהול, כך שזו לא אחת מהאופציות שכדאי לבחור אם את רוצה להתקדם בסולם החברה. השביל המרושל בצד משדר משהו בסגנון "סטודנטית נערת מסיבות" יותר מכל דבר, כך שאם את עדיין בקטגוריה הזו, לכי על זה.

 

 

 

לגמרי נמצאת בקטגוריה. קארה דלווין והשביל המרושל בצד
 

לגמרי נמצאת בקטגוריה. קארה דלווין והשביל המרושל בצד(Getty Images)

 

ללא שביל

 

נשים ללא כל חלוקה בשיער נתפסות כרגועות, מאוזנות ובטוחות. מראה ללא שביל אומר שאת מעדיפה תסרוקות נקייה, בה השיער מסורק אחורה מהפנים, ולכן רוצות להיות במרכז תשומת לב בכל המצבים. נשים כאלו משדרות יופי קלאסי עם תחושה של סגנון נצחי.

 

 

 

 

(Getty Images)