רק רצינו להזכיר לכם שגם אנג'לינה ג'ולי היתה בלונדינית פעם
רק רצינו להזכיר לכם שגם אנג'לינה ג'ולי היתה בלונדינית פעם
,שער המגזין

השיער של ריהאנה כחול, ויש לזה סיבה

ריהאנה מפתיעה בצבע שיער חדש, והפעם: גוון כחול שמתאים למעיל החדש שלה. הכוכבת, כמו נשים רבות, משנה את צבע השיער לעיתים קרובות ויש לזה כל מיני סיבות. כנסו לגלות

ריהאנה שינתה (שוב) את צבע השיער שלה לכחול כדי שיתאים לצבע המעיל החדש? אולי. לדעתנו זו סיבה ממש טובה. אבל לא רק הכוכבות משנות את צבע השיער שלהן כל חמש דקות. נשים צובעות את השיער שלהן כל הזמן עד שהן לא זוכרות מה היה צבע השיער הטבעי שלהן. לפעמים זה קיצוני כמו ריהאנה, שמשנה צבע ותספורת כל יום בערך או אמה סטון שלא ברור אם היא בלונדינית או ג'ינג'ית וגם אנג'לינה ג'ולי, למרות שאף אחד לא זוכר, היתה פעם בלונדינית. מחקר חדש בדק את הרגלי צביעת השיער של נשים בבריטניה וגילה כי 17 אחוז מהנשים לא מצליחות להזכר אך נראה השיער שלהן במצבו הטבעי. המחקר בחן גם מהו הצבע הפופולרי ביותר, ומצא כי הבחירה הנפוצה ביותר היא צביעת השיער מחום לבלונדיני (דה!). 27 אחוז מהנשים צבעו מבלונד לכהה ורק 11 מהנשים בעלות שיער שחור ניסו לצבוע ולהיות בלונדניות. ג'ינג'יות בעלות שיער אדום כנראה מאוד אוהבות את גוון השיער שלהן, לכן רק 7 אחוז מהנשים אדומות השיער שינו אותו לגוונים כהים.

 

 

צבע השיער כפסיכולוג

צבע שיער מעניק לאישה לא רק שינוי קוסמטי אלא גם שינוי בתפיסה העצמית, בהתנהגות, בתחושות ובהתנהגות הסביבה אליה. מסתבר שלצבע לשיער יש גם פן פסיכולוגי. מחקרים רבים ניסו לבדוק האם שינוי דרמטי בצבע השיער של האישה גורם כמו כן גם לשינוי דרמטי בהתנהגותה, או במילים אחרות - האם השינויים שבעיצוב השיער נובעים מהרצון ליצור שינוי במראה החיצוני בלבד או שמא השינויים האלה מבטאים רצון למהפך גדול באישיות?

 

"נשים מחליפות את צבע השיער שלהן כי הן רוצות לעשות שינוי וזו אופציה זולה ונגישה יותר מניתוחים פלסטים או עדשות מגע צבעוניות למשל, והתוצאה משמעותית ביותר" אומר גדי עמר לוולה פרופשיונלס "יש נשים שמעיזות ויש כאלו מתונות. איך שלא נסתכל על זה, הכל נתון לאישיות". עמר לא חושב שיש צבע אחד שולט, "כל צבע שמותאם בצורה נכונה הוא הצבע המושלם."

 

 

 

 

 

מישהו זוכר מה צבע השורשים שלה? אמה סטון
 

מישהו זוכר מה צבע השורשים שלה? אמה סטון(Getty Images)

 

אז כחול או אדום?

צבע משדר מסר, יוצר עניין ובעיקר מדגיש ומבליט חוזק בכל הקשור למבנה האישיות או מסתיר חולשות אצל כל אחת ואחד מאיתנו . מעטים יכולים להבין מה כוחו של צבע, האנרגיות שהוא משדר וההרמוניה שנוצרת במעטפת כולה (במראה). מומחים רבים מעידים על כך שצבע הוא למעשה אנרגיה חיה מלאה באור ובגוונים משתנים. הסטייליסטים המובילים, לעומת זאת, יגדירו את צבע השיער כאופנה שמתחלפת בדיוק כמו אופנת הביגוד וההנעלה ויש לעקוב אחרי השינויים האלה על מנת להיות אופנתית ועדכנית. כך או כך כל צבע שיער וגוון משדר משהו אחר, תוך כדי העברת המסר הנכון והחיובי המתאים ביותר עבור הנשים עצמן והסביבה. התדרים בספקטרום הצבע והשימוש בו ככלי להשגת המראה האולטימטיבי רחבים. אז מה משדר צבע שיער? הנה כמה אפשרויות שכדאי לזכור בפעם הבאה שאתם הולכים לספר או בוחרים צבע בסופרפארם:

 

גווני האדום: גוונים בולטים במיוחד שאינם משאירים מקום לדמיון . צבע עז ונועז שמביא איתו כוח, עוצמה ונשיות . יוצר עניין סביב המשתמש וגורם למשיכת תשומת לב מיוחדת . האדום משדר רטט של כוח ודומיננטיות .

גווני הזהב: גוונים זוהרים ממשפחת הצהובים . צבע המעביר מסר של עושר ,יוקרה ,זוהר וחיוניות. גוון מלכותי שמביא איתו רכות ועדינות . לעיתים סוחף ומלא ניואנסים של טוהר.

גווני הכחול: גוונים קרים המשדרים רוגע ונינוחות . הגוון הכחול נמצא בעיקר בצבעים עמוקים כמו שחור ומשלב בתוכו אנרגיות אופטימיות וחיוביות ,משרה רעננות וחדשנות .

גווני הפנינה והאפור: גוונים מלאי תוכן, צלולים ושקופים . הגוון הפנינתי מעביר מסר של אצילות, זרימה עם מראה נקי ומיוחד . לעיתים נוטה להיות חיוור וחסר ברק ויחד עם זאת משדר מתינות ורוגע נפשי.

 

 

 

אופטימיות קוסמית. דמי לאבטו בכחול
 

אופטימיות קוסמית. דמי לאבטו בכחול(מסך - stylebistro.com)

 

אז מדוע נשים בוחרות בצבע שיער מסוים, האם יש השפעה לעונות השנה בבחירת הצבע ואם כן מהם הגוונים הפופולריים ביותר עכשיו?  "בחורף יש נטייה לצבעים קרים יותר ועמוקים כמו חום עמוק, חום אדמדם ובלונד עמוק. אומר אבנר מלכה לוולה פרופשיונלס, "באופן כללי, נשים בוחרות את צבע השיער בגלל אופנה שמתחלפת או טרנדים. אם מישהי מפורסמת החליפה צבע, מיד ניתן לראות עלייה בביקוש לצבע הזה. לדוגמא, כשיצא הסרט האלמנט החמישי, נשים רבות החליפו את צבע השיער לכתום. כשזה מגיע לצבע שיער בהחלט אפשר לומר שה"הדשא של השכן ירוק יותר" כי נשים שתמיד היו בהירות רוצות להחליף לצבע כהה ולהיפך. בסופו של דבר, נשים רוצות לעמוד מול המראה ולראות שינוי. זה מעבר לצבע, זו ההרגשה הפנימית שהן מקבלות מזה". מלכה מעדיף את הצבע הכתום, הג'ינג'י, יותר מכל צבע אחר. "בכתום יש כמעט את כל הצבעים והוא עוצמתי".

 

איציק כרסנטי לוולה פרופשיונלס טוען שהגוונים שיהיו הכי חמים בחורף הקרוב הם כל גווני הנחושת. אלו צבעים עזים שמתאימים לעונה. יש בו קונטרסט לגוון הפנים והוא משתלב נפלא עם נוף חורפי. מלבדו, בחורף הזה, יהיו צבעים קרים כמו בלונד אפרפר וצבעי השטני-מט.

 

"נשים בוחרות צבע מכמה סיבות. הרבה נשים רוצות לחזור לצבע המקורי שלהן, שיזכיר להן את מראה הנעורים. יש קבוצה של נשים שמעוניינות דווקא בשינוי וזהו בדיוק החומר לשנות בו צורה וצבע. יש כאלו שרוצות לשדר משהו מסתורי ובוחרות בצבעי השחור ויש כאלו שרוצות לבלוט ובוחרות בגוונים חזקים כמו כתום, אדום, ורוד וכחול. הרעיון הוא בעצם מה האישה רוצה לשדר בתקופה הספציפית בחיים שלה". הצבע המועדף על כרסנטי הוא בלונד מעושן, "מפני שזה מראה ייחודי ושונה. אני מאמין שכל אישה צריכה להיות טייפ קאסט מאוד ברור ולא עוד אחת מהעדר. ככה זוכרים אותה טוב יותר. צבע השיער הוא תעודת הזהות שלה."

 

 

 

 

בחורף הקרוב אולי תצבעי לסגול זוהר כמו קלי אוסבורן
 

בחורף הקרוב אולי תצבעי לסגול זוהר כמו קלי אוסבורן(מסך - stylebistro.com)

 

גם רפאל אברמוב מאינדולה  טוען כי ישנה משמעות גדולה בן התאמת בחירת הצבע לאופיה של האישה, ללא תלות בגילה.  נשים שנחשבות בלתי צפויות, בעלות ביטחון עצמי רב ונטיות להרפתקנות, לרוב יבחרו בגוונים של אדום  ונשים שנחשבות כרכות, עדינות ושבריריות יותר יבחרו לצבוע את שערן בגוונים החומים, הנותנים מראה נקי ורגוע, או בנגיעות של צבע סגול, הנותן מראה קלאסי. "בחירת הצבע לשיער מורכבת מגוון הפנים והידיים של האישה, נשים בעלות גוון עור בהיר, יותאם לצבע שערן  גווני האדום והבלונד הקר, ולעומת זאת לנשים בעלות עור כהה,  נתאים את גווני הדבש. חשוב להדגיש כי כל צבע בשיער חייב להיות מודע ומחושב היטב ויגרום להרגשה נוחה". הגוונים הפופולריים לחורף הקרוב, לדבריו, הם הצבעים הנועזים, כגון: אדום זוהר, סגול זוהר, כחול וגוון הבלונד הקר.