זוגיות - מי צריך אותה בכלל?

מהו תפקידה האמיתי של הזוגיות. במה היא אמורה להעשיר אותך והיכן אחריותה פוסקת. אנחנו חושבים שזה בדיוק הזמן לקחת אחריות על האושר שלך, לא להיות תלויה באף גבר ולהציב גבולות - מומלץ להציץ

התחלת קשר זוגי לאחרונה או שאת נמצאת בקשר כבר זמן מה וטרם החלטת אם הוא עושה לך טוב? זה הזמן לבחון את תכונותיו. השאלה היא כיצד? אנשים ובעיקר נשים, נוטות להניח על הקשר את כובד חייהן, ולאפשר לקשר השלכות על כל תחום בחיים שלהן, זה לא בהכרח מעשה נכון. יש מקומות בהן צריך להסיר מהקשר אחריות ולאפשר לחיים שלך להתנהל לצידו של הקשר ולא תחתיו. מהם המקומות בהם צריך להסיר אחריות מהקשר? והיכן דווקא הגבר אמור להיות אחראי.

 

 

קחי אחריות על האושר שלך

 

המשפט השגור הזה אינו קלישאה. את באמת אמורה לקחת אחריות על האושר שלך ולא מתפקידו של הקשר לעשות זאת. אומנם הקשר הזוגי אמור לספק אושר בין היתר אבל זוהי לא אחריותו הבלעדית. אם לפני שהכרת את בן זוגך, משק כנפיה של ציפור במעופה היה גורם לך התרגשות, או סרט טוב בטלוויזיה עמו הזדהת, המשיכי בזאת גם כעת. צאי למסע צפרות בנגב עם חברה או לבד. צפי בסרטים בטלוויזיה, קראי ספר טוב. תבלי עם חברות בבית קפה, בקרי את המשפחה. קחי אחריות על האושר שלך, הזוגיות לא אמורה לקחת על עצמה את כל האחריות לכך. המשיכי להיות מאושרת לצד הקשר ולא רק בזכותו.

 

דכדוך

 

אשה מדוכדכת לפני מחזור, במהלכו או אחר כך, עובדה. אפשר לומר בחישוב בלתי אמצעי שימי הדכדוך שלנו בחודש ספורים ומוגדרים. יש מצבים בהן אנחנו מדוכאות גם מדברים חיצוניים כמו כישלון בראיון עבודה, ויכוח עם אחד מבני המשפחה תסכול מהלימודים ועוד גורמים טריוויאלים רבים אחרים. גם כאן הקשר הזוגי לא אמור לקחת אחריות. כמו עם האושר, קחי אחריות גם על העצב שלך. לפני שהכרת אותו ידעת להתמודד עם העצב, המשיכי בכך בהצלחה. עשי כל מה שעושה לך נעים ומעלים את רגשות הדכדוך ואל תיטפלי לקשר בהקשר הזה, אין לו רלוונטיות לעצב שלך.

 

הצלחה

 

גם בנושאי הצלחה וכישלון מיותר לערב את הקשר. נכון שאם את נמצאת בקשר זוגי מפרה ובדיוק התקבלת לעבודה נחשקת או קיבלת קידום יתכן והיו לקשר המפרה השפעות לכך. מן הסתם את מאושרת, הקשר מפרה אותך ומנחה אותך להצלחה ובכל זאת, ההצלחה היא שלך. זכרי שגם אם לא היית בקשר כרגע יכולת לזכות בדיוק באותן הצלחות. את ראויה להן וזה בזכותך. לעומת זאת, אם נכחת כישלונות בתקופה הזאת גם כאן זה שלך בלבד ואין להאשים את הקשר בכך.

 

בריאות

 

אם את נתקלת בבעיות בריאות שונות, במחלות מוזרות הפוקדות אותך לאחרונה ומסרבות להיפרד אין בכך קשר לקשר. מצד שני אם המחלות הן פסיכוסומטיות כגון התקפי אסטמה ואלרגיות בלתי מוסברות כדאי לשים לב אם יש לקשר הזוגי השפעה כל כך, אם הוא עושה לך רע זה עשוי להשפיע, בדקי את הקשר לעומקו ותרגישי טוב.

 

היכן לקשר יש אחריות?

 

האחריות של הקשר הזוגי שלך הינה להצלחת הקשר עצמו. אם הוא עושה לך טוב ואת מאושרת ומסופקת ממנו, אם יש את ההבנה הבסיסית והאפשרות לפתוח נושאים ולדבר, אם את מרגישה חופשיה ובטוחה לצידו של הגבר שלך והתחושה הכללית היא של אמפתיה, הבנה ופתיחות סימן שהקשר מצליח. מאידך, אם הוא מאכזב אותך ואוזנו אינה קשבת, אם את נתקלת בקיר אטום בכל פעם שאת רוצה לדבר, אם הוא שקוע בעצמו במאה אחוז ולא מותיר אחוזי תקשורת פתוחים עבורך, אין שום סיבה שתישארי שם. חשוב שתדעי לעשות את ההפרדה במה הקשר אמור להעניק לך אלו דברים כמו חום, אהבה הקשבה תמיכה ותענוג, והיכן אחריות הקשר נפסקת שזה במקום בו החיים האישיים שלך מתפתחים לצידו. אם תשכילי לעשות את ההפרדה, תדעי להתנהל בחוכמה בעצמך מבלי שהקשר ינהל אותך וזהו המצב האופטימלי.

 

 

רוצים למצוא אהבה? היכנסו עכשיו לאתר ההיכרויות של נענע10