BETA

27.08.2018

10:46

7 חוקים בדרך להצלחה
7 חוקים בדרך להצלחה,
אינסטגרם גל גדות

השנה זה יקרה: 7 צעדים בטוחים להגשמת המטרה

למה בכל פעם שמתחילה שנה חדשה אנחנו מלאים בציפייה שדברים ישתנו אבל שוב מתאכזבים? הקאוצ'ר עדי פרבר מציע 7 צעדים פשוטים שיביאו אתכם לשנה מוגשמת מטרות

בכל שנה מחדש, כולנו מתרגשים כמו ילדים ומתעוררים בתקווה שיפה ושונה תהא השנה. אנחנו נזכרים בחלומות שלנו, מתמלאים באנרגיה לשנות את כל מה שלא עובד לנו, נזכרים במטרות שהגדרנו לעצמנו, נחושים להשיג את כל מה שחסר לנו. אפילו נשבעים שהשנה הדברים יהיו אחרת...אבל בינינו, לא עשיתם בדיוק את אותו הדבר גם בשנה שעברה? אלברט איינשטיין הגדיר אי שפיות כציפייה לעשות שוב ושוב את אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות. אבל 'אי שפיות' זאת לא הדאגה היחידה שלכם.

 

לא רק שמשנה לשנה אתם מתרחקים מכל אותם דברים שחשובים לכם. בנוסף, באופן הדרגתי ולא מודע אתם גם מאבדים את האמונה בעצמכם. את האמונה במסוגלות וביכולת שלכם להגשים את הרצונות שלכם או לעשות שינוי. אתם כבר בעצמכם צוחקים מעצמכם כשאתם יוצאים בהצהרות לגבי השנה החדשה. כי בתוך תוככם אתם יודעים שכל פעם אתם מבטיחים לעצמכם ומתחייבים אבל לא עושים דבר בפועל. אז לטובת ההגשמה וגם הערך העצמי הגיע הזמן לקחת אחריות ולהבין שאם תהיה זאת שנה טובה ומתוקה, זה תלוי רק בכם. הנה 7 שלבים שיבטיחו לכם שנה טובה בטכניקה חגיגית שפיתחתי בשם 'תפוח בדבש'.  

 

תשוקה

תמיד נתחיל מהגדרת הרצון שלנו בצורה ברורה וספציפית ככל שניתן. תתפלאו לדעת כמה הבלבול שאנשים חווים מול הרצונות שלהם הוא הדבר שתוקע אותם. אז מה בדיוק הייתם רוצים לממש בשנה הקרובה?

 

פעולות

בשלב הזה נפרוט את כל אותם פעולות שאתם נדרשים לעשות על מנת להגשים את אותה מטרה ברורה שהגדרתם. תשוקה לא ממומשת היא לרב תוצאה של חוסר עשיה שמקדמת אותה. לכן ההגשמה שלכם תלויה בחלק ניכר בפעולות אקטיביות ומקדמות שתתחייבו לעשות למענה.

 

 


 

 

ויז'ן

בכל זאת, יש הרבה אנשים שעושים המון במחויבות ועקביות ועדיין לא משיגים את המטרות שהם רוצים. זה לרב מצביע על חוסר הלימה עם מה שמתרחש בתת מודע שיש לו השפעה ישירה על התוצאות שלנו. כדי לרתום אותו נייצר תמונה ברורה של מימוש התשוקה וכיצד היא תשפיע עלינו.

 

חזון

אחד האלמנטים שעוזרים לאנשים להגשים את המטרות שלהם זאת הסיבה שבגללה הם רוצים אותם מלכתחילה. ה'למה' שלנו הוא כח מניע חזק שמחבר אותנו בכל רגע לחזון שלנו. זה הזמן להבין את הסיבה העמוקה שמניעה אתכם ועליה יושבת המוטיבציה הגדולה שלכם.

 

דיפרנט

בשלב זה עליכם לזהות את האמונה, התנהגות או הרגל שהכי תקע אתכם עד כה בהגשמת המטרה. התחייבו בצורה ברורה כיצד תצאו מאזור הנוחות ותתנהלו אחרת בשנה החדשה.

 

ביטחון

ביטחון עצמי זה משאב קריטי ביכולת שלנו להגשים את המטרות שהצבנו לעצמנו. עשו רשימה של כל הדברים שאתם מאמינים שאתם יכולים לעשות בהצלחה לטובת הגשמת המטרה. גייסו את הנסיון האישי שלכם, ניסיונות העבר, החוזקות והאיכויות שבכם וכל מה שעומד לרשותכם.

 

שינוי

שינוי זה תהליך ומי שלא מבין את זה בדרך להגשמת מטרה עשוי להיות האויב הכי גדול בדרכו. אם לא נראה ונעריך את הצעדים והשינויים שמתרחשים על הדרך אז זה יפגע במוטיבציה, במחויבות ובאמונה העצמית. אז מאחר ואין דבר כזה "הצלחות קטנות" תעדו כל הצלחה שמקדמת אתכם בדרך למטרה והוקירו אותה. 

 

הכותב הוא עדי פרבר, מאמן אישי ומפתח שיטת אימון DIB