סקס סקס סקס - אבל בטוח

בימינו מתוך מודעות לסכנת המחלות האורבות לנו בפתח ומתוך האופציה הבלתי רצויה להכנס להריון לא מתוכנן, השימוש באמצעי מניעה הינו הכרחי. דניאל דותן בדקה עבורכם מספר אמצעי מניעה שקיימים היום בשוק - על יתרונותיהן וחסרונותיהן. טור הומוריסטי

כולנו אוהבים סקס. חלקנו יותר וחלקנו פחות ולכל אחד העדפותיו שלו בנושא. כעת כשאתם נמצאים בתחילתו של הקשר אינכם יודעים מה היו העדפותיו של בן הזוג שלכם בטרם הייתם אתו, לכן שמירה והקפדה בנושא מחייבת. אילו אמצעי מניעה העידן המודרני מציע לנו? מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם? ואם החלטתם שלהימנע מסקס אינו אמצעי המניעה שעובד לכם, אז מהן החלופות האחרות.

 

 

גלולות

 

גלולות הינן יתרון משמעותי שכן את לוקחת אותן באופן קבוע וללא רלוונטיות לקשר בו את נמצאת. באמצעותן את יכולה להתנהל בצורה ספונטנית ולא להיות מתוכננת. הן לא יורגשו במהלך הסקס ואת לא צריכה לנפנף בהן במהלך האירוע. מצד שני הן אינן מגינות מפני מחלות ובהתאם לכך אינן מהוות את ההגנה המושלמת. בנוסף לכך יש נשים שסובלות באופן יומיומי מהתערבות ההורמונים בגוף. ממצבי רוח שונים, הגדלת החזה או השמנה לא רצויה ובהתאם לכך נמנעות. המטרה באמצעי מניעה אינו להימנע מהאמצעי עצמו, ולכן נעבור הלאה.

 

קונדום

 

קונדום, הוא לא מילה גסה, אבל הוא לא בהכרח נעים. למרות היותו ההגנה האולטימטיבית מפני הריון ומחלות, תמיד יש את הסכנה שהוא יקרע ובכך תחשפו לשניהם. מלבד זה אין רומנטיק-קילר גדול יותר ממנו ובמספר פעמים הוא משמש אמצעי מניעה בכך שמחריב את הסקס עצמו. ברגע האמת כשהגבר שלך מוכן כמו מגדל אייפל ביום בהיר, עצם ההתעסקות בלבישה יכולה לגרום לו לקריסה טוטאלית, משהו כמו מגדלי התאומים לאחר האסון. ואז הכל מתחיל מחדש, המשחק המקדים, המשחק הממשיך והתקווה ש"שנית מצדה לא תיפול". מלבד סכנת הקריעה, הקונדום לא תמיד נעים, הוא משבש את תחושת החיכוך אצל הגבר. גם כאן זה יהפוך ליתרון, במקרים שהגבר מתרגש מהר מידיי, זה ייתן לו זמן השהיה, את תוכלי להגיע לקליימקס בשקט בעוד הוא מחכה מספר שעות אבודות, לשלו.

 

קשירת צינוריות הזרע

 

זהו אמצעי המניעה היעיל לגבר שכבר עשה את שלו, כלומר שיש לו די והותר ילדים ואיננו חפץ בעוד. זהו הליך ניתוחי, שאומנם הפיך ב 50% הצלחה, אולם שום גבר שדעתו מיושבת לא ירצה שיתקרבו לאזור המלוכה שלו עם סכין, פעמיים. בדרך כלל, כשגבר בוחר בהליך הניתוחי הזה, הוא מעוניין לעבור אותו פעם אחת וסופית. לכן אם הגבר שלך עשה כבר את הניתוח או בכוונתו לעשות, את יכולה להיות שקטה ובטוחה בכל הקשור לילדים. מצד שני, מניעת המחלות מהצד שלו, קטנה אך לא מובטחת.

התקן תוך רחמי

 

ההתקן התוך רחמי מיועד לנשים שעברו לפחות לידה אחת בשל היותו גורם סיכון קטן אומנם, להריון שני ובמצבים מסוימים יכול לגרום להריון מחוץ לרחם. רופא הנשים ישמח להתקין לך אותו במועד המתאים, כלומר כשאת ביום השלישי למחזור, כשברור לשניכם שאין מועד פחות מתאים לך מזה. בעזרת ההתקן תוכלי להשתולל עם הגבר שלך ככל שתרצי עם סיכוי אפסי כמעט להיכנס להריון. הבעיה שוב, הוא אינו מונע מחלות ויש גברים הטוענים שהם אפילו מרגישים אותו בקצה וזה לא כל כך נעים. משהו כמו לפתות ברלה לצאת החוצה כשבקצה ממתינה לו סיכה. דווקא את אלו שמרגישים את ההתקן, את מן הסתם רוצה להשאיר.

 

מסקנות

 

אמצעי המניעה היעיל ביותר נגד מחלות ונגד הריון לא רצוי הינו הקונדום. אומנם יעילותו עולה ביחס ישיר למידת הפגיעה שלו בספונטניות ובעונג הסקס, אך לאחריו, במקום שתשבי ימים ושעות בדאגה מתמדת לגביי מחלות והריון תוכלי להיות שקטה ולדעת שאת בטוחה. הדרך הנכונה באמת, הינה להכיר מישהו לקשר יציב ומונוגמי, כששניכם הולכים להיבדק בבדיקת דם פשוטה לשלילת מחלות ואז בוחרים אחד מאמצעי המניעה האחרים, אך לא לכולם יש את העקביות הנדרשת. בינתיים בחרו בקונדום ואת הספונטניות תשאירו למתנות יום הולדת. לא הכל בחיים מוכרח להיות ספונטני, השקט הנפשי והבריאות חשובים מהכל.

 

 

תיהנו אך בזהירות,

דניאל דותן

>>> איך (לא) להיפטר מבחור בדייט הראשון

>>> מה באמת עובר על נשים לפני הדייט?

>>>20 סיבות לא להתחתן

>>>סלבס שלא מודאגים מהפרש הגילאים 

>>>זה לא נקרא לבגוד: הכל על יחסים פתוחים

>>> ילדים מעל הכל: להתגרש בלי לפגוע בהם