אל תישארי לבד במלחמה

הבעל גויס, הילדים תלויים רק בך, האזעקות לא מרפות ואת מנסה בכל הכוח לא להתפרק. לירון גור שטייגמן, המתמחה באימון אישי לנשים ואימהות רוצה שתפסיקי לקחת את הכל על עצמך, כי את לא חייבת להיראות חזקה בכל שעות היממה. תני לאחרים לעזור לך

 "יש לי שני ילדים", היא מספרת לי, "והשלישי בדרך. בעלי גויס בצו 8 והחיים בגדרה מלאים בהתפתחויות. במקום להרים את שניהם לממ"ד בכל פעם שנשמעת אזעקה, החלטתי פשוט להעביר לשם את הטלוויזיה ולשים מזרונים. אנחנו ישנים בממ"ד. אמנם זה פחות נוח, אבל מרגיש לי יותר בטוח".

"אני כבר לא יכולה לישון על מזרון בחודש השביעי להריוני, זה ממש לא נוח אז אני שוכבת ערה, בעיקר עסוקה בלהיות חרדה, הלב מחסיר כמה פעימות בכל פעם שנשמעת אזעקה ועד הישמע הבום".

"אני רק מתפללת שהקטנים שלי ימשיכו לישון, שלא יקומו בבכי כי הפעם כבר אין לי יכולת להתמודד עם זה".

"ובעלי אהובי, רחוק ממני כל כך, לקחו אותו לתוך התופת הנוראית הזו אפילו אין עם מי להתחלק בעול, למי לספר שקשה".

"אלוהים שהתקופה הזו פשוט תעבור".

 

עוד מלחמה בהיסטוריה של מדינת ישראל, עוד פצועים, עשרות נפגעי חרדה, בעלים וילדים שנקראים לצווי 8 באישון לילה, קטנטנים בוכים, אמהות מפוחדות, בנות זוג מתגעגעות והרבה ניסיונות להבין איך בשנת ה-2000 זה עדיין קורה לנו, איך אנחנו עדיין במלחמת הישרדות. אז הניסיונות להבין כשלו. אנחנו לא מבינות.

 

אנחנו האמהות החרדות, המבוהלות, שכל השנה מתמודדות עם הקושי לשחרר את הקטנטנים שלנו לטובת "ידיים מטפלות אחרות" שולחות אותם למסגרות שם לא בטוח שיש מרחבים מוגנים, שם לא בטוח שהם יקבלו את החיבוק החם כשתהיה אזעקה, שם לא תהיה "אמא" לידם לחבק, לנחם ולהרגיע.

אנחנו בנות הזוג האוהבות, שכל השנה מתמודדות עם עבודה חונקת של בן הזוג לטובת "כלכלת הבית", שולחות אותם להתגייס, שם לא בטוח שהם יאכלו טוב, שיהיה להם חם בלילה, שמישהו יגיד להם שהוא אוהב אותם.

 

אנחנו נותרות עמוסות ברגשות מעורבים, מלאות עד אפס מקום בדילמות בלתי פתורות ולבד. ממשיכות לנסות להיראות חזקות ומשדרות "עניינים כרגיל" לכל העולם. רק כדי שחלילה הם לא יקלטו את הלחץ שלנו, שלא יבהלו יחד איתנו, שלא יתקשו להירדם בלילה.

 

כשאנחנו בוכות ומפוחדות, שלפחות הילדים יישארו בשגרה הבטוחה והנוחה שלהם - שישנו, יתחזקו, יתכוננו ליום המחר, לחוג בגן, לפעילות במרחבים המוגנים - שיהיו חזקים.

 

 

אבל לא תמיד חייבים להיות חזקים

 

זה הזמן שלך, אמא יקרה לשחרר מהצורך להיות חזקה. מהצורך להיות מושלמת. להבין שזוהי תקופת מלחמה והחוקים משתנים. זה הזמן להיות הטובה ביותר במקומות בהם יש לך שליטה, למשל בבית ובזמן שאת עם הילדים. וזה הזמן להבין שאין לך שליטה בהרבה מהאירועים בחייך, בטח ובטח בזמן מלחמה. ובמקום הזה צריך ללמוד לסמוך ולשחרר.

 

זה הזמן להפנים שצוות הגן שבחרת בקפידה בתחילת השנה יאהב ויחבק את ילדייך אם הם ירגישו אבודים, בדיוק כמו שאת תעשי אם זו היית את שם איתם כרגע.

 

זה הזמן לסמוך על בעלך, יקירך, ילדך שגוייס למלחמה שהוא יעשה את המקסימום על מנת לדאוג לעצמו, להתחמם, לאכול ולשמור על עצמו מכל פגע שיוכל.

.

ישנם כל כך הרבה אנשים שיהיו מוכנים לעזור ולחבק, לארח את המשפחה הקסומה שלך בבית שקט ובטוח ולהקשיב לרחשי ליבך, לגרום לך להיות חזקה ולהאמין שעוד יש אנשים טובים, שלמרות כל המלחמות אנחנו ביחד ואת לא צריכה להישאר לבד.

 

אז הרימי את הטלפון, כנסי לפייסבוק, התקשרי לאן שצריך ודאגי לרווחתך האישית כדי שתוכלי להמשיך ולתת לכל קרובייך ומכרייך את הכי טוב שאת יודעת כל השנה.

 

בדיוק עבורך - כדי שלא תישארי לבד עם כל האתגרים בתקופה הכל כך לחוצה הזו נולדו מספר פרויקטים תומכים:

 

1. משפחות מארחות - בכל רחבי הארץ ישנן משפחות חמות שמוכנות להקצות חדר אחד או יותר לך ולילדייך, שתוכלי גם את לבלות עם מבוגרים, שתוכלי להנות קצת מהשקט ולהירגע משיגרת הטילים החונקת והכי חשוב- שלא תישארי לבד. לחצו כאן כדי לקבל או להציע עזרה>>

 

2. נשים תומכות בנשים - פרויקט שנועד לתרום לנשים בהריון שבעליהן גויסו בצו 8 במטרה להיות שם עבור ואיתן בחדרי הלידה וגם לאחר מכן בתקופה הראשונית, העיקר לא להישאר לבד. לחצו כאן לקבוצה>>

 

3. קבוצות תמיכה - פורומים ייעודיים, קבוצות בפייסבוק, נשות מקצוע שפתחו קבוצות תמיכה במטרה לדבר על כל מה שעובר עליכן האמהות בתקופה הכל כך עמוסה הזו. אחת מקבוצות התמיכה, למשל היא מאמאזון

 

וכמובן הכי חשובים: החברים ובני המשפחה - הרשו לעצמכן להוציא קיטור, לבכות, לקטר, לשתף ולהוציא את הכל. הרשו לעצמכן לבקש עזרה, לקבל חיבוק ענק ומכיל - אתן לא לבד במערכה.

 

ישנם כל כך הרבה אנשים שיהיו מוכנים להיות שם עבורך, אם רק תשחררי את המחשבה שאת אמורה להישאר חזקה בתקופה הזו ותלמדי לבקש עזרה. בבקשה אל תישארי לבד.

 

כותבת המאמר היא לירון גור שטייגמן - אימון אישי לנשים ולאמהות

http://www.kelim.biz/

http://www.facebook.com/lironkelim

 

>>>הבעל במילואים, הילדים במרחב המוגן: "לא ישנים בלילה"

 

>>>איך מתמודדים עם הפחדים והשאלות של הילדים? 

 

>>>כל ההטבות למען תושבי הדרום 

 

>>> להפיג את המתח: מופעי ילדים במקלטים 

 

>>> בעקבות ההסלמה בדרום: כך תרגיעו את הילדים