מדריך: כך תבחרו עגלת תינוק

נוחה או אופנתית, גדולה או קטנה, אמבטיה או טיולון: לא קל לבחור עגלה לתינוק הרך שתתאים גם לו וגם להורים. ליקטנו כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות בחירה נכונה

מגילות ארוכות נכתבו כבר בעבר וייכתבו בעתיד על איך לבחור עגלה נוחה לתינוק וגם לאם. הקיפול, המשקל, מידות העגלה, נכנס לאוטו או לא. רוב הנשים שבהריון ואלו שכבר ילדו, כבר מומחיות בתחום, אך בשביל רבות אחרות העולם הזה די חדש וכל פיסת מידע יכולה להועיל. 

  

אלון חן מנכ"ל בייבי ג'וגר ישראל, מעניק טיפים לאמהות וגם לאבות, כיצד לבחור עגלה נוחה ופרקטית:

נסו את העגלה

  • קודם כל חשבו עם אורח החיים שלכן: האם אתן נוהגות להסתובב בשטח עירוני או כפרי, האם אתן אוהבות טיולים, נוסעות בתחבורה ציבורית או ברכב פרטי ואם ברכב פרטי אז מה הגודל שלו, היכן את מתגוררות: בבית פרטי או בדירה, יש או אין מעלית וכדומה. רק לאחר שתגדירו את הדברים האלה, תוכלו לחשוב מה חשוב לכם בעגלה וכך להתאים לעצמכן אותה.

 

  • הכינו רשימה של התכונות החשובות לכם ביותר בעגלה. לדוגמה, משקל, מחיר, התאמה מגיל לידה, גודל, נוחות הקיפול, גודל הגגון, סוג הגלגלים, אחריות ושירות, גודל סל החפצים, אפשרות לכיבוס הבד וכדומה. לאחר מכן, נסו לדרג את התכונות לפי סדר חשיבותן. זכרו שלעיתים תכונה, שמיקמתן במקום הראשון, לדוגמה משקל העגלה, לא בהכרח צריכה להיות זו, שתכריע את בחירתכם. נסו למצוא את העגלה שעונה על מירב התכונות שציינתן.

 

  • נסו את העגלה. לכו לחנות, קפלו והרימו אותה (בעצמכן). נסו להתנייד איתה בחנות, מלאו את סל החפצים, בדקו האם הגובה של העגלה מתאים ונוח לככן, שימו לב אם סוג הגלגלים מתאים לאופי השימוש שלכן (בעיר או בשטח), הכניסו את העגלה לתא המטען של הרכב. עשו הכל, כדי שלא תהיינה לכן הפתעות לא נעימות.

עגלה או טיולון?

  • עגלה הכוללת עריסת אמבטיה משמשת בדרך כלל מגיל לידה ועד גיל חצי שנה (תלוי בגודלו של התינוק). הרבה הורים בוחרים להשקיע בעגלה יוקרתית ואופנתית ולאחר מספר חודשים "נופל להם האסימון", שהם צריכים משהו פרקטי וקל יותר. נסו למצוא עגלה, שמשלבת בין כל האלמנטים האלה מלכתחילה ותוכל לשמש אתכן לתקופה ארוכה יותר. מגיל 0 ואפילו עד גיל שלוש.

 

  • בחרתן את הדגם המתאים ועכשיו מתלבטות לגבי הצבע? נסו לחשוב לטווח ארוך ולבחור בצבע, שיתאים גם לבן וגם לבת. במיוחד אם זה ילד ראשון ויש עוד כמה תכנונים לעתיד. זכרו שהעגלה היא השקעה לטווח ארוך, לכן חשבו בצורה פרקטית. לעיתים העגלה היא אופנתית, אך מסורבלת או לא עונה על הצרכים החשובים לכם באמת.

 

  • טיפ אחרון אבל חשוב ביותר. ההורים משתמשים בעגלה בצורה אינטנסיבית. פותחים סוגרים, דוחפים, מעמיסים וכמו לכל מוצר מכאני גם לעגלה יש בלאי. לכן, בדקו מיהו היצרן והיבואן של העגלה, איך פועל שירות הלקוחות ומה כוללת האחריות.

 

כך תארגנו מסיבה ביתית לרך הנולד

החשיבות של הנקת תינוק

סלבריטאיות מפורסמות לשנת 2012

כל הדרכים להרדים תינוק

היתרונות של שאיבת חלב אם לבקבוק

שילוב של הנקה והאכלה מבקבוק

בקבוק המשלב הנקה והאכלה