סקר: נשים תמיד קונות חזייה קטנה מדי

לרגל חודש המודעות לסרטן השד, סקר בריטי חדש בדק את הרגלי קניית החזיות של הנשים הבריטיות, וגילה כי נשים רבות לא יודעות לבחור את המידה הנכונה ושהחזה שלהן עבר שינויים בשנתיים האחרונות וגדל מ-75B ל-75D

ריק

כנראה שאין אישה שלא מכירה את חווית הקנייה של חזייה חדשה. היא לא תמיד נוחה, לפעמים מגרדת ורוב הזמן סתם לא יושבת בול. סקר חדש שנערך על ידי רשת החנויות הבריטית Debenhams , המתמחה בין היתר במוצרי הלבשה תחתונה, מגלה שחווית הקניה המעיקה משותפת לרוב הנשים.

 

הסקר הראה שכ- 78% מלקוחות הרשת רוכשות חזיות שקטנות עליהן מאלו שבאמת מתאימות להן. עוד נמצא שמידת הקאפ בחזיות גדלה משמעותית בשנתיים האחרונות. כמה משמעותית? אותה רשת החנויות דיווחה ב-2010 שמידת החזייה הנמכרת ביותר שלהם היא 75B. נכון ל-2012, מידת החזייה שעומדת בראש המכירות היא 75D, כלומר קפיצה של שתי מידות בתוך שנתיים. שרון ווב, האחראית על השיווק והעיצוב של הלבנים ב-Debenhams, אומרת בתגובה כי "המכירות מעידות על חזה גדול בקרב לקוחות הרשת מאי פעם".

 

עוד מסתבר כי לא רק שנשים רבות לא יודעות לבחור את המידה הנכונה, אלא שהחזיות גם נבחרות על פי המראה אליו הקונות שואפות. בימים בהם כוכבות על מתגאות בנתונים הנדיבים שלהן, כמו קים קרדשיאן בעלת הקימורים האינסופיים או ביונסה רחבת המותניים, נשים רבות ברחבי הממלכה המאוחדת מתחילות להתגאות גם הן בגופן ולהבין שאין בו ממה להתבייש. כך נמצא שכ-70% מהחזיות שנרכשו היו חזיות מרופדות וחזיות פוש-אפ, לעומת 2010 שם אותן חזיות כללו רק 36% מכלל המכירות.

 

ווב מברכת את השינוי באומרה כי "העלייה בביטחון העצמי של הנשים משנה את המראה של בריטניה. נוחות החזייה על האישה הוא דבר מאוד חשוב ויש להקפיד עליו. בחירה נכונה של מידת חזייה גורמת לאישה להיראות נהדר מבחוץ ומבפנים."

 

הסקר נערך על רקע חודש המודעות לסרטן השד, במטרה להציג את החשיבות הגבוהה של בחירת מידת חזייה נכונה, כאשר חלק מהכנסותיהן של מכירות החזיות בחודש זה ייתרם למחקרים אודות המחלה המסוכנת.

 

>>>מחקר: נשים מבוגרות עושות שופינג יותר טוב

>>>מחקר: המוצצים מעכבים התפתחות

>>>מחקר: מפחדים מעכבישים? דברו על זה

>>>מחקר: אוזניות עלולות לפגוע בשמיעה

>>>מחקר: נשים אוכלות יותר ירקות מגברים