BETA

07.05.2018

17:14

 ברד
ברד,
פרטי

מברד לשרב: זה מה ששינויי מזג האוויר עושים לעור ולדיאטה שלכם

רגע אחד אתם מטפטפים מזיעה ובלי הודעה מוקדמת מטיח בכם ברד? זה מה ששינויי מזג האוויר עושים לעור ולגוף שלכם, ויש לכם מה לעשות בנידון

כבר זמן רב שלא היה לנו ברד במאי, כזה שהגיע אחרי שרב, גשם ושוב חמסין ומבול. כן, האביב מביא איתו חוסר יציבות מבחינת מזג האוויר וזה משפיע על כל הגוף שלנו. בתקופה הזו הגוף שלנו חלש ופגיע יותר, ואנחנו לא בדיוק יודעים מה ללבוש ומתי. לפי הרפואה הסינית, האביב הוא דווקא טובה להתחדש באנרגיות חדשות ולנקות את הגוף מרעלים. להוסיף שייקים ירוקים, ולעזור לכבד לנקות את הגוף דרך תזונה בריאה וקלילה יותר מאשר בחורף.

 

 פילינג לעור הפנים

מסכת לחות לעור הפנים( ביגסטוק)

 

 

האיבר הראשון שנפגע באביב בדרך כלל ובמזג האוויר המשתנה הוא העור שלנו. "מזג האוויר ההפכפך הזה גורם ליובש קיצוני של העור כי הוא משולב עם הפריחה של האביב. כל זה מאיץ את הזדקנות העור", טוענת הקוסמטיקאית של הסלבס קרן ברטוב, זו שמטפלת מקרוב בנקבוביות של גל גדות ורותם סלע. "כדי למנוע את התהליך הזה, מומלץ מאוד להקפיד כמה שפחות לגרד את העור ולשפשף כדי לא לגרות את העור". עוד ממליצה הגורו לעור: "השמשו בחומרים מיימיים כמו סרומים ולחויות על בסיס מים עם מרכיבים אנטי דלקתיים. מי שסובל מיובש קיצוני חייב תכשירים ייעודיים לתיקון המחסום האפידרמלי כדי לטפל בקשקשת וביובש".

 

גם רופאת העור ד"ר להבית אקרמן מזהירה מפני שינויי מזג האוויר ובמיוחד מהלחות שמגיעה עם הברד. "כאשר מתחיל להיות חם ואחוז הלחות עולה. יש צורך לעבור להשתמש בתכשירים בעלי מרקם קליל יותר, כאלו שהינם על בסיס מים ולא על בסיס שמן. תכשירים כבדים במזג אוויר לח יגרמו לעור מראה מבריק ורטוב. עברו בתקופה זו למייקאפ וקרמים במרקם קליל בקיץ כשיש לחות. המעיטו בשכבות  והעדיפו לבחור בקרם לחות עם הגנה ביחד, הפחיתו שימוש בסרום במזג אוויר לח", מציעה אקרמן.

 

מדידת היקף בטן במהלך דיאטה

משמרו עח שגרת האכילה (פוטוליה )

 

 

אז העור שלנו הוא הראשון שרואים עליו את השינוי, אבל לא רק. גם המידה שלנו עלולה להשתנות עקב השינויים הללו, כך מסבירה התזונאית הקלינית שירי נקש: "השינויים התכופים האלו במזג האוויר, משפיעים על הגוף שלנו וזה משגע את הגוף. ברגע שמשהו משתנה בתנאים החיצוניים כמו עונות השנה, זה עלול לפגוע גם ביומיום שלנו ובשגרה שלנו. זה משבש אותנו. אפילו ברמה הפרקטית של דברים שתכננו לעשות וביטלנו בגלל מזג האוויר, וגם ברמה העמוקה יותר. ברגע שיש שינויים, הרגלי האכילה שלנו נפגעת, זה משבש לנו את הרוטינת אכילה, ואז בעצם הרבה פעמים זה מכשול ראשון בדרך להשמנה. חוץ מזה שמזג האוויר שלנו משתנה, אנחנו הרבה פעמים נמצאים יותר במקומות סגורים, פחות יוצאים ואז גם אנחנו אוכלים יותר".

 

אז מה אפשר לעשות כדי למזער נזקים? 5 טיפים כדי לשמור על הבריאות והמשקל

 

1. נסו להמשיך בשגרת חייכם למרות מזג האוויר. צאו להתאמן אם תכננתם, והמשיכו בתפריט הקבוע שלכם. הקפידו על אימוני אירובי (ריצה, הליכה, אופניים, סטפר 30 דק) מדי יום בתקופה הזו, בה הרבה אנשים נוטים להיכנס לדיכאון.

 

2. התלבשו בהתאם בדגש על שכבות. לבשו בגדים קצרים ומעליהם התעטפו בשכבות למקרים בהם מזג האוויר משפיע.

 

3. הקפידו על מריחת קרם הגנה SPF30  ומעלה על כל האזורים החשופים לשמש - גם אם נראה שהשמש התחבאה מאחורי העננים.

 

4. שימו לב לשינויים שמתרחשים בעור ומהרו לטפל בהם בבית, דרך חומרים מתאימים וגשו לקוסמטיקאית מקצועית במקרה הצורך.

 

5. העשירו את העור בלחות, אבל לא על בסיס שמן. זה הזמן להשתמש במסכות לחות

 

עזרו בהכנת הכתבה: ד"ר להבית אקרמן, קרן ברטוב, ד"ר אלה אגוזי, מומחית ברפואת עור וטיפולי אסתטיקה, יועצת ל"אלרגן", שירי נקש תזונאית קלינית, שרון ינובסקי קפלן, מאמנת כושר וריצה