01.05.2018

14:58

 מרשמלו
מרשמלו,
אינסטגרם

אתם תהיו בשוק: הנזקים המטורפים שמרשמלו עלול לגרום לגוף שלכם

אין מדורה בלי מרשמלו על האש! אבל אחרי שתקראו את הכתבה הזו, ייתכן שתרצו לוותר על הממתק הפופולארי בל"ג בעומר. כמה קלוריות ב-2 מרשמלו ולמה לעזאזל יש בו נפט?

כל השנה הם שוכבים שם בסופרמרקטים המרשמלויים הלבנים והוורודים ואנחנו לא מתגרים מהם, בקושי פוזלים לכיוונם. אבל אז אנחנו מגלים אותם במדורות. פתאום מממתק לא מעניין הם הופכים להיות אטרקציית הערב ואנחנו מוצאים את עצמינו משפדים בזה אחר זה מרשלמויים וורודים ולבנים וצולים אותם עד שהם נוזליים. אבל מה באמת יש בהם ומה הם עושים לגוף שלנו?

 

לפני הכל, נאמר לכם שב-100 גרם מרשמלו יש 318 קלוריות (כ-50 קלוריות ל-2 מרשמלויים על האש שזה לגמרי כלום). לא כל כך הרבה למען האמת. ב-100 גרם שקדים לצורך השוואה, יש 575 קלוריות ל-100 גרם. אבל יש עוד כמה דברים שחשוב שנדע על המרשמלו לפני שאנחנו קופצים להחליף את השקדים שלנו בממתק הנימוח, וכשתדעו ממה הוא עשוי, אולי תעדיפו את השקדים העשירים בסידן, ברזל ומגנזיום.

 

 מרשמלו צבעוני

מרשמלו צבעוני(אינסטגרם )

 

 

"בתחילת דרכו, בסוף המאה ה-19 הופק ממתק זה מצמח חלמית הביצות (marsh mallow באנגלית ומכאן שמו). היום מיוצר הממתק מג'לטין, אשר כשלעצמו מופק מעצמות ועורות של בעלי חיים. בארץ הגלטין למרשמלו מופק מדגים על מנת שהממתק יהיה פרווה", מסבירה הדיאטנית הקלינית שירי נקש והורסת לנו את השיפוד השנה.

 

"רכיבים עיקריים נוספים מהם מיוצר המרשמלו הם כמובן עמילן תירס וצבע מאכל במרשמלו הצבעוני. שני רכיבים אלו אינם רצויים ואף מזיקים לגוף". ממשכה נקש לבאס לנו את הטעם במדורה.

 

"עמילן תירס עשיר בסוכר הפרוקטוז אשר מעלה במהירה את רמות הסוכר בדם, עלול להעלות רמות טריגליצרידים בדם ובעודף בתפריט הופך לרקמת שומן. יש להבדיל בין פרוקטוז טבעי הנמצא בפירות לבין פרוקטוז מעובד כמו זה הנמצא במרשמלו. צבעי המאכל מקנים למרשמלו את צבעיו המקסימים אבל חשוב לזכור שהבריאות מהם והלאה".

 

נפט בשביל היופי

 

"הצבע האדום, מבוסס על תרכובות נפט וידוע היום שצבעים אלו נמצאים ברשימת החשודים כמסרטנים.  ב-100 גרם מרשמלו יש 320-340 קלוריות. בשורה התחתונה לא מדובר כמובן במזון בריאות כמו רוב הממתקים אבל אם הנפש חשקה, הסתפקו ב2-3 ולא יותר", ממליצה נקש. חג שמח גם לכם.