צפו: משתזפות פעמיים ביום למרות הסיכונים

בנות משפחת קורקאן מטקסס גילו את מיטת השיזוף בגיל 12 ומאז הן לא מפסיקות להשתזף. לאמא שלהן, שגם מכורה לעניין, היה כבר חשד לסרטן העור, אבל זה לא מונע מהן להמשיך להשתוקק לעור כהה יותר

ארין קורקאן ובנותיה ג'יימי (26) ורייצ'ל (17) מטקסט, אוהבות לבלות ביחד. ומה הבילוי המועדף עליהן? להשתזף ביחד. שלוש הנשים מתחזקות את השיזוף שלהן כל יום ועושות תחרות בין שלושתן למי יש את השיזוף הכי טוב. ואיך הן שומרות על השיזוף שלא יעלם? הן משתזפות בחצר או על מיטת שיזוף, לפחות פעם ביום ולפעמים גם פעמיים.

 

"האם אי פעם הרגשתן שאתן כהות מדי?" שאלה אותן מראיינת של חדשות ABC. "לא", הן עונות, "בדרך כלל כשאנחנו מסתכלות במראה, אנחנו מרגישות לא כהות מספיק". עבור בנות משפחת קורקאן, להשתזף זה מעין מסורת משפחתית, כי גם הסבתא בעבר הייתה משתזפת שעות. הן מחליפות ביניהן טיפים לשיזוף יעיל והאמא אף נוזפת בביתה בת ה-17 שמזניחה את השיזוף שלה.

 

2

כדי לא לנסוע כל יום למכון שיזוף, המשפחה משתזפת בבית, בזכות מיטת שיזוף שהם הציבו בחדר השינה בעלות של 4,000 דולר. למה דווקא שם? "זה נוח ופרטי" אומרת האמא "והמקום היחיד בבית בו המיטה נכנסת". הפעם הראשונה של ג'יימי ורייצ'ל על מיטת השיזוף הייתה בגיל 12 ומאז הן מתמסרות לשיזוף כל כולן. "אנחנו נראות יותר טוב, יותר חיות, השיניים יותר לבנות ובגד הים נראה הרבה יותר טוב עם שיזוף", הן אומרות.

 

אבל האם הבנות מודעות לסיכונים של השיזוף? מחקרים הוכיחו כי 90% ממקרי סרטן העור נגרמים מחשיפה לקרני UV. ואכן, ארין האמא הסירה מהעור נקודה שנחשדה כממאירה, והרופא אמר לה במפורש להפסיק להשתזף. היא ניסתה זמן מה, אבל לא הצליחה להיגמל וחזרה להשתזף בכל הכוח. "אני משחקת רולטה רוסית כנראה". הבנות שלה מודעות למצבה, אבל זה לא אומר שהן יפסיקו להשתזף.

 

לינקים

בחזרה לערוץ לייף סטייל»

 

יש לנו פייסבוק, בואו לעשות לנו לייק