BETA

20.08.2018

10:40

תוסיפו בננה לתפריט
תוסיפו בננה לתפריט,
אינסטגרם

לא תאמינו מה אכילת בננה אחת ביום עושה לגוף שלכם

לרגל יום אוהבי הבננות: היא עשויה לעזור לכם להיגמל מעישון, להיפטר מהעיגולים השחורים מתחת לעיניים ולעשות מכם ספורטאים. אז ככה אכילת בננה תשפר לכם את החיים

תשכחו מגלידה, קצפת, או סופלה שוקולד, הקינוח הכי מושלם שתמצאו בכלל מגיע מהטבע - הבננה. כן, היא לא תעלה לכם הרבה, אין צורך להכין, פשוט לקלף ולאכול. מסתבר שהקינוח האולטימטיבי שלנו יכול לעזור לכם להיגמל מעישון, לרזות ולהיפטר מהעיגולים השחורים בעיניים, אבל לא רק. הנה 10 דברים שחייבים לדעת על פצצת האנרגיה הצהובה.

 

1. קחו בננה ללב

הבננה היא מלכת האשלגן, יש בה כמויות גבוהות מאוד של המינרל, מעל 350! האשלגן עוזר להסדיר את קצב הלב הנדרש לשגר חמצן למוח ולווסת את מאזן המים בגוף, ולמנוע התקפי לב. כאשר אנו בלחץ, קצב חילוף החומרים עולה ומפחית את כמות האשלגן. הגוף מאבד אשלגן כשאנחנו מזיעים למשל, ואנו זקוקים לו בחזרה מהמזון.

 

2. בננה תעשה אתכם ספורטאים

בבננה כמות גבוהה של סוכר ופחמימות, כ-23 ל-100 גרם, ולכן נותנת אנרגיה בעיקר לפני פעילות גופנית וגם באופן כללי. ספורטאים רבים משתמשים בה לפני אימון על מנת לקבל אנרגיה זמינה שנשארת למשך זמן. הבננה לא זולה מבחינת קלוריות, בסביבות ה-100 קלוריות לבננה בינונית, אבל אם תאכלו אותה לפני הספורט, הקלוריות "יתבזבזו" במהירות, והאימון יהיה אפקטיבי וארוך יותר. הבננה גם טובה לשרירים, להתאוששות טובה יותר לאחר אימון אינטנסיבי.

 

3. תשפר לכם את הזיכרון

מעבר לפעילות הגופנית, הבננה מטיבה גם עם הפעילות המוחית. יש בה ויטמינים ומינרלים שמסייעים למוח להישאר ער, מרוכז, ומחקרים אף מצאו שאכילה ממושכת של בננות, ישפרו את הזיכרון לטווח הארוך. יש לכם מבחן חשוב, או פגישה שאתם צריכים להוכיח את עצמיכם? זה הזמן לקחת כמה ביסים מבננה עסיסית.

 

 תוסיפו בננה לגמילה מעישון

תוסיפו בננה לגמילה מעישון ( אינסטגרם)

 

 

4. לעיכול תקין

הבננה לא גורמת לעצירות כמו שנהוג לחשוב, אלא בדיוק להיפך. בבננה סיבים תזונתיים המסייעים לפעילות מעיים תקינה, אם תאכלו בננה בבוקר, ותשתו מספיק מים, תוכלו למנוע מצבים של תקיעות במעיים ולשחרר את העצירות. מומלץ לבחור את הבננות הבשלות והרכות.

 


 

 

5. תגמול אתכם מהעישון

אם החלטתם להפסיק לעשן, הבננה תסייע לכם בקושי הגדול, ובעיקר בתופעות הפיזיות שכרוכות בגמילה. הויטמינים והמינראלים שבה כמו האשלגן, והמגנזיום יעזרו לכם לעבור את הפרידה מהניקוטין בקלות יחסית.

 

6. תחסוך לכם קרמים יקרים וביי לעיגולים השחורים

עקץ אתכם יתוש, חרק בלתי מזוהה או אפילו דבורה? יש לכם יבלת מטרידה בעור? עיגולים שחורים מתחת לעיניים מעייפות מצטברת? אכילת בננה עשויה להועיל, אבל בעיקר מריחת בננה על האיזור הנחוץ, תציל את המצב באופן די מהיר. זה נשמע מוזר אבל שווה לכם לנסות.

 

7. תגרום לכם לרזות בקלות

זה לא תקף לגבי אכילת בננות ללא הגבלה, אלא לבננה עד שתיים ביום. המחקרים בדקו בעיקר את רמות הסוכר בדם של אנשים שאכלו בננה, ואנשים שלא, וגילו כי אלו שאכול, רמות הסוכר בדם נשארו יציבות לאורך זמן ובכך הרגישו שבעים יותר. לעיתים יש לנו צורך לנשנש במשרד, או בלימודים, כאשר הסוכר צונח, ומסתבר שבננה אחת יכולה להחזיק אתכם מלאים, ולמנוע זלילות של מזיקים ומשמינים.

 

בננה לתחושת שובע( אינסטגרם)

 

8. תגידו ביי להאנג אובר

בין אם בא לכם להקיא מהלילה שעבר עליכם מעודף אלכוהול, או שאתן סובלות מבחילות של הטרימסטר הראשון, זה יכול להיפתר בבננה, מוכח.

 

9. לאנשים שקר להם

הבננה עשירה בברזל שגורם לייצור המוגלובין, ולכן מומלצת למצבים של אנמיה, ובמיוחד לאותם אנשים שתמיד קר להם. אז אם יש לכם אחד כזה במשרד, שתמיד סוגר לכם את המזגן באמצע הקיץ, תנו לו בננה.

 

10. למי לא?

לסכרתיים, לסובלים מטחורים, למנוזלים ולמי שיש עודף של ליחה בגוף, לאנשים עם קרישיות דם גבוהה.