BETA

08.03.2018

10:27

 חווה זינגבוים
חווה זינגבוים,
אוהד רומנו

חווה זינגבוים: "אין לי מושג מה זה כישלון"

לרגל יום האישה קבלו השראה מפרוייקט נשים מעוררות השראה שלנו, והפעם: חווה זינגבוים, שהחלה כקוסמטיקאית והפכה למעצמת קוסמטיקה. מה סוד ההצלחה שלה?

מי אני: חוה זינגבוים, 51, נשואה + 6 ילדים ו- 5 נכדים, מייסדת ומנכ"לית תאגיד קוסמטיקה הכולח רשת בתי ספר למדעי הקוסמטיקה וחברת פיתוח ושיווק תכשירים קוסמטיים טיפוליים.

ספרי איך התחלת את דרכך המקצועית
"התחלתי בארה"ב, אמא צעירה לשתי בנות. תחילה למדתי קוסמטיקה בניו יורק, ובהמשך בבית חולים סקוט וויט בטקסס, שם נוסד תחום חדש - קוסמטיקה רפואית. קוסמטיקאיות בעלות ידע רפואי מתקדם העובדות כחלק מצוות רפואי במרפאות ובתי חולים, שתפקידן הוא להכין את העור לניתוחים, בשיקומו לאחר הניתוח, ידע חדש ומרגש שעזר לי לעצב תפיסה טיפולית פורצת דרך. הלימודים הובילו אותי לשיתופי פעולה עם מיטב הכירורגים ורופאיי העור בניו יורק.


חזרתי לישראל לפני 21 שנים, לתחום שהיה בעיקר מיושן, התחלתי לעבוד עם ד"ר מיכאל שפלן במרכז רפואי עתידים. לתחום הקוסמטיקה הישראלי נחשפתי רק דרך הרצאות שהענקתי בכנסים מקצועיים, יום אחד עצרה אותי קבוצת קוסמטיקאיות ובקשה שאתחיל ללמד, הכיתות הראשונות היו בתוך ממ׳ד במרכז רפואי עתידים, מה שלימים שינה לחלוטין את עולם הקוסמטיקה המקצועית בישראל. משם הדרך הייתה קצרה לפיתוח תכשירים פעילים על בסיס שיטת הטיפול הדו עומקי".

מה מניע אותך בכל יום מחדש?
"המניע העיקרי שלי הוא להעצים נשים מבחינה מקצועית וכלכלית בתחום הקוסמטיקה, העלאת המקצועיות בתחום, מתן ידע מקצועי, יצירת שיתופיי פעולה מקצועיים בין רופאים וקוסמטיקאיות, כל אלו יצרו מקצוע מכובד ולגיטימי. הכלים המקצועיים, השיווקיים והעסקיים שאנו מעניקים לקוסמטיקאיות שלנו, מציבים אותן בחזית הקידמה המדעית והמקצועית, כל העשייה הזו יוצרת בסופו של דבר כוח כלכלי לאותן נשים, מה שמרגש אותי כל יום. לצד זה התוצאות הטיפוליות המרשימות בעיקר בתחומיי האקנה והאטת הזדקנות העור הופכות עבורי כל יום לחגיגה".

לא פחדת מכישלון?
"אין לי מושג מה זה כישלון, כמו שאינני מבינה מה זה פחד- אני חותרת למטרה,לא מרפה, משקיעה ומצליחה.פחד לא מנהל אותי אני מאמינה שעשייה מפוקסת ומאומצת מובילה להגשמה. בנוגע לכישלון - זו תפיסת עולם, אין כישלון יש חוסר עמידה ביעד ואת זה אפשר ומריך לתקן".

 

 חווה זינגבוים

חווה זינגבוים(באדיבות חווה זינגבוים)

 ידעת שתצליחי ככה כשהקמת את העסק?
"ממש לא, אפילו לא חלמתי על הצלחה בינלאומית, ההשקה של קרם הפרופסי המבוסס על טכנולוגיה שפותחה באוניברסיטת בר אילן, יצרה עבורינו באזז עוצמתי ודרישה מהשווקים העולמיים. ידעתי במהלך כל שנות הפיתוח שהטכנולוגיה תשנה את שוק הקוסמטיקה, לא צפיתי את ההיסטריה וההתעניינות העולמית".

מה היה הפחד הכי גדול שלך בדרך?
"אין לי פחדים, אדם בעל חוסן מנטלי, אמונה עצמית וגמישות מחשבתית לא נכנע לפחדים. וכל זה נאמר, ממי שבאה ממחסור כלכלי, הדאגה הקיומית מלווה אותי בכל רגע בחיי, למדתי להתהלך עם הדאגה הזו, אך לא פחד".

מה לדעתך תרם לך להצלחה?
"היצירתיות, ההתמדה והפוקוס, אני באותו תחום קרוב ל 30 שנה, ענווה וביקורת עצמית הם בסיס להצלחה בכל תחום, היכולת לראות את עצמי מהצד, להכיר בחולשותיי ולדעת לגבש צוות מקצועי המלווה אותי בניהול עסקיי".

מתי הבנת שאת עושה משהו נכון?
"מהרגע הראשון- ידעתי שאני מביאה לתחום הקוסמטיקה משהו שחסר- ידע מקצועי, קליני, מתקדם, לא יכול להיות שתחום שמתפתח כל כך מהר ונושק לרפואה,לא ישען על ידע מתקדם".

איך את משלבת בין אימהות לקריירה? 
"ואוו, לא פשוט, אני אמא ל 6, ילדיי גדלו ביחד עם עסקיי. האמהות היא מהות וחלום חיי. היו ימים לא פשוטים בכלל.
עם השנים החלטתי להיפרד מרגשות אשם- מתנה לגיל 40. למדתי להיות מחוברת ליום יום שלהם דרך הסלולרי, המבחנים וימים חשובים רשומים לי ביומן. אחת לשבוע אני מתחילה מאוחר ואת הבוקר מבלה אחד על אחד עם מי מהילדים שהכי זקוק. למדתי להיות מאוד מדויקת וקשובה, ושיחה של חצי שעה עם ילד יכולה להיות בעלת משמעות משנה חיים עבורו.

 

אני ערה בשעות משונות וזאת כדיי למלא חוסרים- כשהבן שלי חוזר מבילויי ב3 לפנות בוקר, אמא תהייה במטבח עם כוס קפה לשמוע חוויות. שבתות מוקדשות לילדים ונכדים, איך שהוא אני מצליחה ללמוד איתם למבחנים, להכין עבודות ולהישאר דומיננטית בחייהם. אנו משפחה מאוד קרובה, בנותיי הגדולות עובדות לצידי בעסק המשפחתי, אז כן זה אפשרי להיות אמא משפיעה ובעלת עסקים".

הטיפ הכי טוב שאת יכולה לתת למי שרוצה להצליח
"תדעי מה החוזקות שלך, ומה היעוד הגבוה שלך, מה תפקידך בעולם. ברגע שתתחברי למקומות האלו- ההנאה מהעשייה תפצה על הקושי. והמוטו- עשייה ולא חלומות מביאה לגשמה".

מי האישה הכי מעוררת השראה בעינייך?

"הנשים שמעוררות בי השראה הן הנשים שאני פוגשת יום יום, אלו המתמודדות עם אתגריי החיים, הכלכליים, המשפחתיים ועדיין שומרות על שמחת חיים, אופטימיות ואהבת האדם. כל אשה היא אשה מעוררת השראה בעניי".
 

האם היו לך קשיים בדרך בגלל שאת אישה?
"האתגר היחיד הוא השילוב של אמהות ועסקים, הקושי בלהיות עבור ילדיי מבחינת זמינות רגשית כשהעסק דורש תשומת לב, מאפיין לדעתי נשים,הצורך לתפקד היטב בכל החזיתות יוצר דילמות על בסיס יום יומי".

התכונה הכי חשובה בעינייך כדי להצליח?
"אם אני צריכה לבחור תכונה אחת זו תהייה- הכלה רגשית של האחר, היכולת לקרוא אנשים ולדעת להפוך אויב לאוהב. בסופו של יום היכולת להניע ולגעת באנשים זו התכונה שיוצרת קסם , מביאה הצלחה ושפע".

איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים?
"מקווה שקצת נחה, כשהחברה כבר מרושתת היטב בשווקים העולמיים, עדיין מעורבת במחקר ובפיתוח אך פחות בניהול בפועל, בעיקר משנה את קצב הנשימה".