נסיעה נעימה: כך תבחרו מזוודה טובה

למעלה ממיליון ישראלים יטוסו החל מפסח ובמהלך הקיץ הקרוב, לחופשה בחו"ל. מה שמאחד את כל הנוסעים בנוסף לדיוטי פרי היא מזוודה. כיצד לבחור כזו שמתאימה לצרכינו?

פתיח

למעלה ממיליון ישראלים יטוסו החל מפסח ובמהלך הקיץ הקרוב, לחופשה בחו"ל. חופשה ממוצעת תנוע בין שבוע ל-10 ימים. רוב הנופשים יטוסו לאירופה ואגן הים התיכון, חלק קטן יותר מהנופשים יטוסו לארה"ב ומיעוט יטוס לדרום אמריקה,אוסטרליה ואפריקה. מה שמאחד את כל הנוסעים היא מזוודה.     

 

בחירת המזוודה הנכונה יכולה להשפיע ולהוזיל את עלויות הטיסה. עליית מחירי הדלק משפיעה כמובן על דלק המטוסים וחברות התעופה כבר לא מתפשרות על המשקל העודף. לכן עלינו לדעת כיצד לארוז בחוכמה, ואיזו מזוודה לבחור על מנת לחסוך תשלום נוסף לחברות התעופה על משקל-יתר, ולהתארגן ביעילות לחופשה.  חברות התעופה טוענות כי 50% ממחיר כרטיס הטיסה הינו עלות הדלק, ובשל כך יש לארוז בחוכמה ולא להיכנס להוצאות מיותרות."

 

רגע לפני שמוציאים מהבוידעם את המזוודה ורגע לפני שאורזים את כל הבית ריכזה ירדן ווקס, סמנכ"ל השיווק של סמסונייט ישראל מספר טיפים, כיצד לבחור את המזוודה הנכונה ואיך לארוז בצורה היעילה והטובה ביותר:


קשיחה או רכה, טרולי או רגילה?

  • מזוודה קשיחה או רכה: יש לבחור כמובן לפי נוחיות; המזוודה קשיחה היא עמידה יותר, אך שוקלת הרבה בפני עצמה. המזוודה הרכה תהיה בדרך כלל בעלת נפח גדול יותר ולרוב עם עד 25% נפח נוספים במתרחבות ומלאה בכיסים, אך פגיעה יותר בפני הטלטלות והטיפול של חברות התעופה המחכות לה בדרך. מזוודה קשיחה יעילה ביותר לשמירה על חפצים שבירים ומזוודה רכה תהיה בדרך-כלל בעלת נפח גדול יותר, שכן הן בדרך כלל ניתנות להרחבה, כמו גם השימוש בכיסים החיצוניים לנוחות מרבית.

 

  • אם אתם נוסעים עם הילדים, מזוודה לכל ילד היא השקעה כלכלית לא קטנה, אבל משתלמת.

 

  • מזוודת טרולי היא המזוודה השימושית והנמכרת ביותר. עם זאת בעת הקנייה יש להשגיח, שמערכת הטרולי תהיה חזקה פנימית ומוגנת.

 

  • כמה ידיות למזוודה? כדאי לבחור מזוודה שיש לה שתי ידיות נשיאה - האחת עליונה והשניה - ידית נשיאה צידית. חשוב מאוד לציין כי אין להשתמש בידית המנגנון כידית נשיאה לכל דבר אלא רק לגרירה עצמה.

 

  • מהו הצבע הרצוי: בבחירת הצבע כדאי להעדיף שיקולים פרקטיים על פני טעם סולידי. מזוודה בצבע בולט ויוצא דופן תהיה קלה לזיהוי מבין כל המזוודות במסוע. גם במקרה של אובדן הפריט, קל יותר יהיה לאתר מזוודה מיוחדת מאשר מזוודה שחורה סטנדרטית.

גלגלי מזוודה, רוכסנים

 

  • גלגלי-המזוודה: כדאי לבחור במזוודות בעלות גלגלי סיליקון, החזקים והעמידים לאורך זמן. לנוחיותו של הנוסע, מזוודות רבות כיום מיוצרות שלהן 4 גלגלים, לנוחות מירבית במהלך הנסיעה.

 

  • רוכסנים: עוביים של הרוכסנים צריך להיות כ-10 מילימטרים לפחות. יש לבדוק שראשי הרוכסנים עמידים וחזקים. כמו-כן רצוי כי למזוודה יהיה מגן רוכסנים - מעין שוליים עבים המחפים על הרוכסנים עצמם.

 

  • פנים המזוודה: רצועות צולבות ישמרו על הסדר ויגנו על תוכן המזוודה בעת פתיחתה. מחיצה תעזור לנו לארגן הבגדים באופן נוח ויעיל ולנצל באופן מקסימאלי את נפח המזוודה.

 

  • תאים: מספר גדול של תאים יסייעו מאוד בארגון הפריטים השונים המאוחסנים במזוודה. תאים אטומים יעזרו להגן על תוכן המזוודה מפני בקבוקים, שנפתחו או בגדים רטובים. מזוודות רבות מצויידות במקורן בשקי-כביסה ושקי-נעליים להפרדה נוחה.

 

  • מערכת הרחבה: מזוודה מתרחבת עם מערכת רוכסנים כפולה תאפשר לנו להגדיל את נפח המזוודה בעת הצורך בכ- 25% מנפחה.

כך תעטפו את מתנות החג

כך תכינו את הבית לפסח

כך תעצבו שולחן בתקציב דל

כך תנקו ריפודי עור

כך תנקו את הבית עם משחת שיניים

כך תבחרו כוסות יין למסיבה

כך תרחיקו חרקים מארונות המטבח

כך תבריקו את החלונות