BETA
תרמילאים
תרמילאים
,פוטוליה

מתכננים טיול תרמילאים בדרום אמריקה? חשוב שתבחרו ביטוח נסיעות מתאים

אם אתם נמנים על מי שמתכננים לצאת בקרוב לטיול תרמילאים בדרום אמריקה חשוב שתתנו דעתכם לדברים שביטוח הנסיעות שלכם צריך לתת עליהם מענה

 

 

תרמילאים
 

(פוטוליה)

 

 

ארצות מרכז ודרום אמריקה הן יעד שקוסם לתרמילאים ישראלים וממדינות רבות אחרות. מזה עשרות שנים שצעירים ישראלים בוחרים לצאת לטיולים בני כמה חודשים במסלולי "גל עולה" (מתחילים מדרום ועולים צפונה), "גל יורד" או מגוון מסלולים אלטרנטיביים אחרים, הכול בהתאם להעדפות אישיות, מזג האוויר, דילים למיניהם וכד'. למרות שאין הכרח להתחיל את הטיול שלכם בעונה מסוימת יש נטייה להעדיף לצאת למסלול "גל עולה" בין נובמבר לינואר, זאת כדי לבקר בארגנטינה, צ'ילה וברזיל (בעת הקרנבל שנערך בסוף פרברואר - תחילת מרץ) ואז בוליביה, פרו ואולי גם אקוודור וקולומביה. מי שרוצים ממשיכים עוד צפונה אל מדינות מרכז אמריקה ובמיוחד קוסטה ריקה, גואטמאלה, הונדורס, ניקרגואה ומקסיקו.

אם אתם נמנים על מי שמתכננים לצאת בקרוב לטיול תרמילאים בדרום אמריקה חשוב שתתנו דעתכם לדברים שביטוח הנסיעות שלכם צריך לתת עליהם מענה. חברות שונות מציעות מני ביטוח נסיעות לחו"ל עבור תרמילאים, אבל אל נא לכם לבחור רק על פי החברה ומחיר הפוליסה, אספנו בשבילכם מידע וטיפים שיסייעו לכם לקבוע איזה ביטוח נסיעות לתרמילאים הכי מתאים לכם.

 

צרכים ייחודיים לתרמילאים

 

אולי המאפיין הבסיסי ביותר של טיול תרמילאים הוא השאיפה לבקר במקומות כמה שיותר מעניינים תוך ששומרים על מסגרת תקציב מצומצמת ככל שניתן. החישוב פשוט, אם מצליחים להוציא פחות אפשר להספיק יותר, להאריך את הטיול, להרשות לעצמנו מדי פעם חוויות שכרוכות בהוצאה חריגה וכד'.
אין פלא שטיול עם תרמיל ("מוצ'ילה" בספרדית) על הגב מתאים יותר לצעירים, ככל שאנו מתבגרים קשה לנו יותר להשלים עם לוותר על נוחות, לישון באכסניות כשאנו חולקים חדר עם מטיילים אחרים, לבקר ביישובים מרוחקים בהם אין מים זורמים ו/או חשמל, לחוות חיים מקומיים אוטנטיים על האתגרים שהם מציבים בפנינו, בני החברה המערבית המודרנית.

תרמילאים בדרום אמריקה מכונים מוצ'ילרים (למי שעוד לא יודע, תרמיל בספרדית היא "מוצ'ילה"). מוצ'ילרים נוסעים בתחבורה הציבורית, שרחוקה מלהיות דומה לזו שאנו מכירים בארץ, מתארחים באכסניות, בונגלו, בחדרים זולים, בקתות. צעירים נמנעים פחות מסיכונים, מוצ'ילרים רבים בדרום אמריקה מתנסים במיני פעילויות ספורט אקסטרים כגון רפטינג ושייט קיאקים, קפיצות בנג'י, טרקים רגליים או רכובים על אופני הרים, סוסים או רכבי שטח ועוד.

 

 

(פוטוליה)

 

 

אין סיבה להתעלם מתקלות אפשריות

 

מותר להאמין באמירה "תחשוב טוב, יהיה טוב", זה שנערכים חכם למקרים של תקלות אפשריות לא אומר שאנחנו חושבים שיקרה לנו משהו רע אלא רק שאפילו אם תהיה בעיה בלתי צפויה תהיה לנו דרך טובה להתמודד איתה. חשוב לדעת, רוב רובם של התרמילאים, בכל העולם, כמו גם בדרום אמריקה, עורכים מסעות מופלאים וארוכים מבלי להיפצע, לחלות, ליפול קורבן לגניבות או שוד, לאבד פריט ציוד יקר או כסף וכד'. אבל מדי פעם, למישהו דבר כזה כן קורה ואז השאלה היא אם יש פתרון מן המוכן או שצריך להתחיל לאלתר ולהישען על אחרים ועל עזרה שמוכנים להעניק לנו.

יש מגוון פוליסות ביטוח נסיעות, חשוב מאוד לבחור נכון. כיום יש חברות המציעות פתרונות מתקדמים כגון פוליסות חכמות שניתן לעדכן בכל עת (לא רק להאריך או לקצר תוקף אלא לכלול / להסיר סעיפים), כרטיסים מגנטיים שמשמשים לתשלום הוצאות המכוסות בפוליסה ועוד.


ביטוח נסיעות טוב, כזה הנותן מענה לצרכים ייחודיים של תרמילאים בכלל ובדרום אמריקה בפרט, הוא נכס, משהו שאין לוותר עליו ולו רק כדי שתוכלו ליהנות מן הטיול בראש שקט, בידיעה שאפילו אם תצטרכו חילוץ מקצה העולם והטסה ארצה יש מי שיתאם ויממן זאת עבורכם.

 

 

 

(פוטוליה)