BETA
פוטוליה
פוטוליה
,fottolia

שינה בריאה: השיטה המוצלחת ביותר לניקוי מזרונים

שיפור איכות השינה אינו מסתכם ברכישת מזרון טוב, אלא תלוי ברמת ניקיונו לאורך זמן. לפניכם מספר המלצות לניקוי מזרונים באופן נכון ויעיל, יעזרו לכם לישון בשקט

 

 

פוטוליה
 

(fottolia)

 

 

 

כדי לשפר את חוויית השינה שלכם השקעתם הון תועפות במזרון הכי טוב בשוק. ואולם, הלכה למעשה איכות השינה אינה מושפעת רק מטיב המזרון אלא גם ממידת ניקיונו. חשוב לדעת כי מזרונים מהווים מצע אהוב על קרדית האבק ששורצת ומתרבה בו, ובנוסף לאורך זמן נוטה המזרון לצבור ניחוחות רעים של זיעה ושאר הפרשות. דרך היחידה לטפל בבעיות אלו היא שמירה על ניקיון המזרון באופן שוטף, בעזרת מספר פעולות שיתרמו גם למניעת שחיקתו, יאריכו את ימיו ויחסכו מכם את הצורך ברכישת מזרון חדש.

 

 

 

שמירה רצופה על הניקיון

 

ראשית, על מנת שמזרון יישמר כמה שיותר נקי מלכלוך ואבק, יש להקפיד על תחלופה גבוהה של סדינים, ועל אוורורו מידי יום. כמו כן, יש להפוך את המזרון כפעם בחודש כדי לשמור על צורתו המקורית. בנוסף, מומלץ לכסות את המזרן בשעוונית המחוזקת אליו ויוצרת שכבה מבודדת יעילה, המסייעת בהפחתת כמות האבק והלכלוך. כמובן שגם את השעוונית יש להחליף ולכבס כפעם בשבוע. לבסוף, הקפידו לשאוב את המזרון מכל צדדיו פעם בשבוע או שבועיים לכל הפחות.

 

לא לנקות את המזרון עם מים

מומחים מחברת רחץ בניקיון סייעו לנו להבין מהן הדרכים הטובות ביותר לניקוי מזרנים באופן עצמאי. ראשית, ההמלצה החשובה ביותר היא להימנע מטעות נפוצה ומזיקה, של ניקוי המזרן לבד באמצעות שטיפתו עם הרבה מים. חשוב להבין כי מים נוטים להיספג במזרון, לגרום להתפשטות הכתמים, ולמעשה מחריפים בעיות של ריחות רעים וטחב. כמו כן, מים מזיקים לרכיבים שונים במזרון, והם גם גורמים להחלדת הקפיצים שיוצרים כתמים שחורים.

 

 

 

 

 

 

מזרן מודפס
 

מזרן מודפס(יח"צ sealy)

 

 

אז איך כן מנקים לבד?

 

לאחר שהבנו איך לא מנקים מזרונים, ניתן לעבור להמלצות נוספות של המומחים. הכלל החשוב ביותר הוא להשתמש בחומרים ותכשירים ייעודיים לבדים היוצרים בועות סבון, כדוגמת נוזל או אבקת כביסה מדוללים עם מעט מאוד מים, אליהם ניתן להוסיף מעט חומץ לבן. כמו כן, עדיף להשתמש בתכשירי ניקוי היפו-אלרגניים, כמו תכשירי ניקוי בדים לתינוקות, אשר ימנעו תופעות של פריחות ואלרגיות בקרב בעלי עור רגיש. בנוסף, לפני פעולת הניקוי חשוב לוודא כי היא אינה מסבה נזק, וזאת על ידי בחינת התכשיר בפינה נסתרת של המזרון. את הניקוי עצמו יש לבצע רק עם בועות הסבון שנוצרות מערבוב התכשיר עם מעט מים, וליישם בעדינות כדי למנוע שחיקה, קריעה או יצירת פגמים. כמו כן, כתמי שתן או דם יש לנקות כמה שיותר מהר מרגע ההיווצרות, על ידי שימוש במגבת טבולה במעט מי חמצן וטפיחתה על גבי הכתם. לבסוף, במידה שהמזרן נרטב יש לייבשו מייד לאחר הניקוי בכדי למנוע את ספיגת הנוזלים.

 

 

 

לא להתפשר על השינה

 

ניתן אמנם לדאוג לתחזוקת המזרון באופן עצמאי, אך עדיין מדובר בניקוי חיצוני שאינו מסוגל לטפל בחלקים הפנימיים. לשם כך יש להיעזר בשירותי חברת ניקוי אמינה ומומלצת, המנוסה בניקוי סוגים שונים של מזרונים. הסתייעות בשירותים תקופתיים יעניקו לכם מזרון נקי ואיכותי כמו חדש, ואת השינה הטובה ביותר שאפשר לבקש.

 

 

 

 

(shutterstock)

 

 

לפרטים נוספים אודות ניקוי מזרונים עצמאי ומקצועי, ולקבלת הצעת מחיר היכנסו לכתובת:

http://carpet-cleaning.co.il/ניקוי-מזרנים