מחקר: רווקים עלולים למות לפני הנשואים

מחקר חדש אשר בדק כ-500 מיליון נבדקים ברחבי העולם, הגיע למסקנה כי אנשים נשואים זוכים לתמיכה רחבה יותר מהחֶברה ובני הזוג וכך מאריכים את חייהם

ריק

טקסט

להיות רווקים זה די נפלא, לא? הרי זה מאפשר לישון בחופשיות בכל צד של המיטה, ולא מצריך המתנה מיותרת לתור שלכם בשירותים בלילה, ובנוסף, אתם יכולים להנות מכל הזמן הפנוי בעולם, שיוקדש אך ורק לכם. אלא שיש בכל זאת נקודה שלילית ברווקות - אתם עשויים לחיות עשור פחות מחבריכם הנשואים, כך לפחות טוען מחקר חדש שפורסם במגזין American Journal of Epidemiology.

 

אמנם לא מדובר במחקר מהפכני מסוגו, שכן מחקרים קודמים כבר עסקו בסוגיה האם רווקים מצליחים לעמוד בקצב של הנשואים מבחינת בריאות ואריכות חיים, אך המחקר החדש למעשה מדגיש עד כמה הרווקים לא מצליחים במשימה זו.

המחקר למעשה ניתח בסיס נתונים מלמעלה מ-90 מחקרים קודמים שעסקו באותו נושא, שכללו למעלה מ-500 מיליון (!) נבדקים מרחבי העולם והשווה את סיכויי התמותה של אוכלוסיית הרווקים על סמך אותם מחקרים קודמים, בהשוואה לקבוצה של נשואים, גרושים ואפילו אלמנים.

 

החוקרים גילו נתון מפתיע - מסתבר כי הסיכון למות כשאתה רווק גבוה ב-32% מאשר כשאתה נשוי. נשים לעומת זאת נמצאות בקבוצת סיכון נמוכה יותר, היות ולנשים רווקות יש סיכוי של 23% גבוה יותר למות ביחס לנשים נשואות. אם נפרש את הממצאים הללו למונחים יותר ארציים, הרי שמדובר בקיצור תוחלת החיים של הרווקים בכ-8-17 שנים ביחס לאנשים נשואים. גם מצבן של הרווקות לא טוב יותר, שכן תוחלת החיים שלהן עשויה להתקצר בכ-15 שנים ביחס לחברותיהן הנשואות.

 

אך ממה נובעים הנתונים הבעייתיים? יכול להיות שמדובר בעובדה שרווקים מקבלים פחות עזרה מהחברה בשל הסטטוס שלהם ונאלצים להתפרנס ממשכורת יחידה בלבד. בנוסף, מקובל לחשוב שהנתונים קשורים בעובדה כי זוגות נשואים נהנים מתמיכה חברתית רחבה יותר, מתוך ברירת מחדל. "כשאתה נמצא במערכת זוגית, פעמים רבות האישה או הבעל דואגים שתאכל כמו שצריך ותיגש לרופא במידה ואינך חש ברע, כשאתה רווק - אין מי שידאג לנושאים הללו במקומך. אנשים נשואים נוטים לקחת פחות סיכונים כשזה נוגע לבריאות שלהם, היות ותמיד יש מי שיפקח עליה", מסביר ד"ר רואלף, עורך המחקר מאוניברסיטת לואיזוויל קנטאקי.

 

עם זאת, המחקר מגלה כי הגילאים המסוכנים ביותר לרווקים הם גילאי 30-39, ולכן מי שעבר בשלום את הגילאים הללו לא אמור לחשוש באותה מידה, שכן אין פערים משמעותיים בתוחלת החיים של בן 70 רווק לבין נשוי בן 70.

לינקים

בלי פוצי מוצי: מה הכי מעצבן כשגרים ביחד

 

מחקר: שוויון הזדמנויות מביא ליותר סקס

 

להזיע ביחד: אימון כושר זוגי ואינטימי

 

מחקר: תזונה מאוזנת שמורה לעשירים

 

מחקר: האם לישון עם הילד באותה המיטה? 

 

טיפ לחיים: אכלו פחות מלח ויותר אשלגן

                      

בחזרה לערוץ לייף סטייל»