מחקר: לכל ילד רביעי יש טלוויזיה בחדר

מחקר אמריקני חדש מגלה כי ילדים שצופים בטלוויזיה אחרי השעה 7 בערב, סובלים מהפרעות שינה וכי מומלץ להגביל את הצפייה מעל גיל שנתיים לשעתיים ביום

ריק

טקסט

מחקר חדש מצא כי ילדים אשר נוהגים לצפות בתוכניות לילה אלימות סובלים לעתים תכופות מהפרעות שינה. המחקר נערך בקרב 617 ילדים בגילאי 3-5, וגילה כי בעיות שינה נפוצות יותר בקרב ילדים שהמשיכו לצפות בטלוויזיה אחרי 19:00 בערב. הפרעות השינה הוחמרו אפילו יותר אם הילדים הורשו לצפות בתוכניות טלוויזיה אלימות לאחר השעה הזו. לעומת זאת, ילדים שהורשו לצפות בסדרות טלוויזיה נטולות אלימות במשך היום (כלומר לפני 19:00 בערב) לא סבלו משום הפרעות שינה.

 

החוקרת הראשית ד"ר מישל גריסון, אמרה שבמחקר נמצא שלכל ילד רביעי יש מכשיר טלוויזיה בחדר, היות והורים רבים מאמינים בטעות, שזאת הדרך הכי טוב עבור ילדיהם להירדם.

 

תוצאותיו של המחקר שנערך בחסות התקציב הממשלתי של ארה"ב פורסמו בשבוע האחרון במגזין רפואת ילדים. בהתאם לכך, איגוד רפואת הילדים האמריקאי המליץ כי ילדים מתחת לגיל שנתיים לא צריכים לצפות בטלוויזיה בכלל, ואילו ילדים מעל גיל שנתיים צריכים להיות מוגבלים לצפייה של שעתיים ביום לכל היותר.

 

כמו כן, הארגון המליץ לא לאפשר לילדים לצפות בטלוויזיה בחדר השינה שלהם, אלא רק בחדר הסלון. עוד נתגלה במחקר, כי 100 ילדים צפו בתוכניות טלוויזיה ליליות במשך למעלה מחצי שעה כל יום, בעוד ש-60 ילדים צפו בתוכניות טלוויזיה ליליות במשך למעלה משעה כל יום. מתוכם 28% מהילדים שצפו בתוכניות לילה דיווחו על הפרעות שינה, לעומת 19% מהילדים שדיווחו על הפרעות שינה ולא צפו בתוכניות לילה בטלוויזיה. 37% מהילדים שצפו בתוכניות לילה אלימות בטלוויזיה דיווחו על הפרעות שינה לעומת 19% בלבד מהילדים שלא נחשפו לתוכניות טלוויזיה אלימות בשעות הלילה.

 

המסקנה? הרחיקו את הילדים ממסך הטלוויזיה.

לינקים

מחקר: רזה? את מרוויחה יותר כסף 

 

מחקר: לא ישנת בלילה? זה מתכון לאסון

 

מחקר: נשים בוכות פי ארבעה מגברים

 

מחקר: איבוד בתולין בבי"ס מביא לגירושין

 

מחקר: עכשיו זה זה רשמי - גברים לא מבינים נשים

                 

בחזרה לערוץ אופנה ולייף סטייל»