BETA

27.01.2015

17:03

עודכן:

תחתוני ה Y  המפורסמים של סופרמן
תחתוני ה Y המפורסמים של סופרמן,
צילום מסך -

כיצד משפיעים התחתונים על איבר המין הגברי?

תחתון ה Y הגברי חוגג 80 והוא עדיין חלק מרכזי מהמלתחה. מומחים מאמינים שסוג התחתונים שתבחרו יכול להשפיע על בריאותכם מאלרגיות, לירידה בפוריות ועד כאב

תחתוני ה Y הקדמיים של הגברים, חוגגים בימים אלו 80 שנים ועדיין הם מככבים במלתחה הגברית,  עם יותר מ -500,000 זוגות, שנמכרו למשל רק בחג המולד האחרון. מצד שני הם לא הבחירה הראשונה של כולם. סקרים מצביעים על כך, שהאהבה שלכם לסוג כזה, תלוי במיקום הגאוגרפי. גברים בסקוטלנד מתים על תחתונים גדולים, בזמן שתושבי לונדון למשל אוהבים משהו יותר קטן וסקסי.

 

סוג התחתונים שתבחרו, יכול להיות יותר מסתם אופנה או אמירה תרבותית. מומחים מאמינים שזה יכול להשפיע על אפילו על בריאותו של הגבר הממוצע.

 

מאלרגיות, לבעיות פוריות וכאב, המומחים חושפים מדוע על הגבר להפעיל שיקול דעת בבחירת התחתונים שלו.  

מדוע משי עלול להיות לא כל כך חם

בכל מקום שבו קמטי העור נוטים לצורה של דלקת עור הידועה בשם "intertrigo", המקום הנגוע הופך לאדום וכואב. אצל גברים זה שכיח יותר באזור המפשעה וידוע בשם "גירוד ספורטאי". התופעה מחריפה בגלל חומר בתחתונים, מספר אדם פרידמן, רופא עור יועץ בבית החולים ויטינגטון בלונדון .

 

דלקת זו נגרמת בדרך כלל, בשל שילוב של אקזמה, דלקת קלה פטרייתית (פטריות אוהבות במיוחד אזורים חמים ולחים) וגירוי כדוגמת זיעה. הנטייה של גברים שמבצעים פעילות גופנית, לקבל את זה גדולים יותר במיוחד בקיץ.

"כדי למנוע את התופעה או להפחית את הסימפטומים, אנחנו ממליצים לגברים ללבוש תחתונים, שעשויים מחומרים סופגי זיעה כמו כותנה. חומרים סופגים פחות, כדוגמת משי, ניילון ולייקרה, יכולים להחמיר את הבעיה, במיוחד אם אתם בוחרים מכנסיים עשויים מחומרים חזקים, המפסלים ושומרים את האשכים קרוב לגוף. בגלל שהאשכים בדרך כלל חמים ומיוזעים, הם יכולים להיות חממה לפטריות. המטרה היא שאזור זה יתייבש בקלות וינשום", מסכם ד"ר פרידמן.  

מכנסיים נוחים עלולים להפסיק כאבים

גברים יכולים לחוות כאבים באשכים שלהם, למרות שלא תמיד ידוע למה זה בדיוק קורה. מדובר אפילו כחידה משמעותית באורולוגיה, אשר בדרך כלל נעלמת באורח מסתורי. הבעיה משפיעה על גברים בגילאים 20 עד 40.

"ישנם גברים שחווים את זה באופן קבוע ואילו אצל אחרים זה מתרחש לאחר שפיכה או לאחר נהיגה ממושכת", מסביר ד"ר זכי אלמלי, אורולוג, בבית חולים בבירמינגהם.

 

דווקא כאן גברים חושבים שתחתונים הדוקים יכולים לעזור, כי הם מפחיתים את התנועה. מצד שני תחתונים רופפים יותר יגרמו לאשכים להיות פחות דחוסים ולהפחתת בעיות פוריות.

 

גברים שכבר עברו כל סוג של ניתוח אשכים, כגון כריתת צינור זרע, כדאי שילבשו מכנסיים הדוקים בימים שלאחר מכן, כדי למנוע שטפי דם ועל מנת לעזור עם הכאב. למכנסיים יש השפעת דחיסה, עיכוב נפיחויות ודימום.  

 

גברים שיש להם דלקת באשך, צריכים ללבוש תחתונים רפויים, כדי לא למחוץ את האזור ולהרגיש יותר נוח.

 

 

חבילה עוברת
 

חבילה עוברת(יחצ)

 

אלרגי לתחתונים שלך?

גברים הסובלים מאלרגיות כמו אקזמה, עלולים לפתח לעיתים קרובות פריחה, במידה והם לובשים מכנסיים אלסטיים. אפשר כמובן להאשים את הגומי באלסטי, שאנשים רבים אלרגיים אליו. אם בתחתונים שלכם יש גומי, זה עלול לגרום להזעה במותניים. גם צבע התחתונים יכול לגרום לבעיות. צבע שחור PPD באיכות ירודה, עלול לגרום לארגיה בזמן המגע על הגוף. זה הזמן אולי להצמד למותגים בעלי מוניטין.

 

 

רק כותנה
 

רק כותנה(יחצ דלתא)

 

התרחקו מפוליאסטר

הזרע מיוצר באשכים, שצריכים טמפרטורה נמוכה מעט משאר הגוף, על מנת לעבוד ביעילות. מדובר ב 35 מעלות צלזיוס- שתים- שלש מעלות נמוכות יותר מטמפרטורת הגוף. כאשר קר מדי בחוץ, שרירי הדרטוס בקיר האשכים, מושכים אותם לכיוון הגוף ומעלים את הטמפרטורה שלהם.

 

לבישת תחתונים הדוקים מביאה את האשכים קרוב לגוף ומוציאה את המנגנונים הטבעיים המווסתים את הטמפרטורה שלהם. גברים עם בעיות פוריות, צריכים ללבוש תחתונים רפויים ולא כמו ממתאגרפים שחייבים משהו צמוד.

במחקר שפורסם בשנת 2012, באוניברסיטת שפילד, התגלה כי אצל גברים שלבשו מכנסיים הדוקים היה ריכוז נמוך יותר של העברת זרע בהשוואה לאלו שלבשו את תחתוני הבוקסר.

 

הכי חשוב להתרחק מפוליאסטר. במחקר ייחודי בשנת 1993, נמצא כי בקרב כלבים שלבשו מכנסיי פוליאסטר במשך שנתיים, הייתה ירידה משמעותית בספירת זרע וזרע נע ועלייה בזרע פגום. כל השינויים האלה התהפכו אצל רוב הכלבים, לאחר שבגדי הפוליאסטר הוסרו. כלבים שלבשו מכנסיים כותנה ואלה שהיו ללא מכנסיים, לא הראו שינויים משמעותיים בזרע שלהם. זה קשור לעובדה שפוליאסטר מבודד טוב יותר מכותנה וגורם לאשכים להתחמם.  

החליפו תחתונים כל יום

"חמישית מהגברים לא מחליפים את התחתונים שלהם כל יום . לבישת תחתונים במשך כמה ימים, מעלה את הסיכון לזיהומים פטרייתיים כגון קנדידה ופטרייה", אומר ד"ר פרידמן.

זה בעיקר מתייחס לחיידקים מהישבן ולעובדה שגברים מזיעים לעיתים קרובות, מגרדים את הישבן ומשאירים לכלוך על התחתונים. גם אם אתם לא מתקלחים כל יום, חובה להחליף תחתונים.

 

 

דייויד בקהאם בקמפיין הלבשה תחתונה של אימפוריו ארמני
 

דייויד בקהאם בקמפיין הלבשה תחתונה של אימפוריו ארמני(יחצ)

 

היתרונות של לא ללבוש תחתונים

ישנה טענה שאומרת, שגברים שלא לובשים תחתונים יהיו בריאים יותר. זה יפחית הזעה, את הסיכוי לזיהומי עור וישפר את הפוריות. באינדונזיה גברים לובשים גלימות וגברים סקוטיים שמים חצאיות סקוטיות. מנקודת מבט של בריאות אשכים, הם עושים את הדבר הטוב ביותר שהם יכולים לעשות.

מצד שני, גברים רוצים מידה מסוימת של תמיכה למען נוחות. מנקודת מבט של היגיינה הם לא רוצים שחלק מהאנטומיה הרגישה שלהם, תהיה במגע עם המכנסיים שלהם ולכן מעדיפים ללבוש תחתונים. אם אתם לא מסוגלים ללכת בלי, נסו לישון בעירום, על מנת שהאיזור האינטימי ינשום, האשכים ירגו והסיכוי לפוריות טובה יותר תגדל.  

 

להיות בלי או עם?
 

להיות בלי או עם?(shutterstock)