BETA
,יחצ

עד שהלייזר יפריד ביננו: הסרת קעקועים

מקועקעים רבים קיבלו החלטה של רגע לקעקע על גופם דרקון אימתני או את שם חברתם שהפכה כבר מזמן לאקסית. מי שרוצה להסיר את הציור יכול לעשות זאת באמצעים חדשניים ומודרנים

אם בעבר אנשים היו מסתפקים בקעקוע קטן על הכתף או על הרגל במשך כל החיים, בשנים האחרונות רואים יותר ויותר אנשים שחלקים נרחבים מגופם מתכסים בקעקועים.

 

יש שיאמרו שזה מגיע מתרבות הסלבס. דייוויד בקהאם, למשל, התחיל לקעקע את עצמו עוד ועוד קעקועים, וכל שחקני הכדורגל הלכו אחריו. נראה כי אנג'לינה ג'ולי מוסיפה עוד ילדים למשפחה רק כדי, שיהיו לה עוד סיבות לקעקועים נוספים, ג'סטין ביבר מוסיף קעקוע נוסף כתגובה לכל טוקבקבקיסט, שמעז לקרוא לו נשי והרשימה עוד ארוכה. מה שהוביל לטרנד של גוף מכוסה קעקועים או 'שרוולים' (ידיים שמצוירות לחלוטין בקעקועים), שהיום אנחנו יכולים לראות בכל מקום, גם על הצעירים מביננו.

 

כידוע, הקעקועים של ימינו הם לתמיד. חתונה קתולית וכאן מתחילה הבעיה. כאשר אנשים בוחרים לקעקע על גופם איורים שאהבו כשהיו בני 18, אולי כאלו שראו על הסלב שהעריצו או בכלל, הגרוע מכל  את שמו של האדם שהם כה אהבו והיום, הוא לכל היותר נקרא באנשי הקשר "לירן לא לענות", הם גוזרים על עצמם גזר דין מבוכה.

 

אין משהו מביך יותר מאדם מבוגר עם קעקוע ילדותי שהלהיב אותו בגיל העשר'ה - ומככב על הכתף גם עשורים לאחר מכן, או אדם שצריך להישאר עם שם האהוב על הזרוע, כשהוא כבר אינו אהוב במקרה הטוב ושנוא מושבע במקרה הרגיל.

 

 

דיוויד בקהאם
 

דיוויד בקהאם(Getty Images / אימאג'בנק)

 

כיום אנחנו יודעים שכמעט שליש מהאנשים, שעושים קעקוע מתחרטים לאחר מכן.  לאחרונה האלי ברי התוודתה בראיון למגזין style כי, "היא מתחרטת על שקעקעה את שם בעלה הראשון על ישבנה, עברו מאז 14 שנים וזה עדיין מפעפע בה, "לקעקע שם של מישהו אחר על הגוף היה מעשה טפשי, היום הקעקוע ההוא מכוסה באחד יותר גדול אבל לו יכולתי לעשות שאת שוב, לא הייתי עושה בכלל!"

 

האלי ברי אינה היחידה, המוכרת מבין המתחרטות היא אנג'לינה ג'ולי, שלאחר גירושיה מבילי בוב ת'ורנטון חזרה במהרה למקעקע, כדי לכסות את שמו שהתנוסס על כתפה. מייגן פוקס, פמלה אנדרסון וג'וני דפ גם הם מופיעים ברשימה והיא עוד ארוכה.

 

 

קעקוע ריהאנה
 

קעקוע ריהאנה(חשבון האינסטגרם של ריהאנה)

 

אז אם יצא, וגם אתם חלק מהסטטיסטיקה, בין אם הייתם צעירים מדי, החלטתם לחזור בתשובה או נפרדתם מאהובכם, תדעו שזה כבר לא סוף העולם.

תודה לאל, חוץ מהחכמים עם החלוק הלבן שמפתחים תרופות ומכשירים נגד מחלות העולם, יש גם את אלו (חכמים לא פחות) שדואגים גם לכל אלו שהתחרטו על כמה מטעויות העבר. ותדעו, שהם עושים את זה בצורה מצוינת.

 

רק לאחרונה, "סינרון מדיקל" הישראלית, המפתחת מכשור אסתטי, הציגה את טכנולוגיית המחר בתחום הסרת קעקועים- PicoWay , באמצעות לייזר מהיר במיוחד, שאינו כואב וללא תופעות לוואי. המכשיר קיבל כבר את אישור  הFDA  , וכן את אישור ה CE  ומשרד הבריאות הישראלי.

 

אם בטכניקות הלייזר הרגילות להסרת קעקועים, היה צורך עד כה להמתין מספר חודשים בין טיפול לטיפול, הרי שמעכשיו אפשר יהיה להמתין שבועיים מטיפול אחד לשני, ולסיים את כל התהליך מהר וביעילות.

מכשיר הPicoWay  פועל בהבזקי פולסים מהירים ביותר המבוססים על פולס לייזר חדשני אשר אורכו אורך כ- טריליונית השנייה ע"מ ליצור פולסים קצרים ביותר המספקים אנרגיית לייזר גבוהה במיוחד על העור.  פולס הלייזר נועד לפרק את הפיגמנט לחלקיקים זעירים במהירות וללא תחושת כאב. לראשונה בעולם האסתטיקה, מבוססת הפעולה על אפקט אקוסטי שמתקבל ממהירות הגל ויוצר הרס של הפיגמנט, ולא באמצעות פגיעה תרמית (חימום) כפי שהיה נהוג עד כה, מה שמוביל לתוצאות יעילות יותר וללא כאב.

 

ד"ר דיוויד פרידמן, מומחה לרפואת עור, בעל ניסיון של 20 שנה בהסרת קעקועים בלייזר, מעיד כי מדובר במכשיר יותר אפקטיבי ממה שראינו עד היום. הוא פועל מהר ובעל הבזקים יותר קצרים, מה שמוביל לתוצאה טובה יותר וכמעט ללא תחושת כאב: " המכשיר הוא כה אפקטיבי, עד שניתן לבצע טיפול חוזר בטווח של כמה שבועות לעומת מכשירים קודמים בהם המרווח בין טיפול לטיפול יכול להימשך גם מספר חודשים" מוסיף ד"ר פרידמן. "המכשיר מאפשר מתן טיפולים בהתאמה אישית מה שמוביל לתוצאות מצוינות ויעילות יותר. הטיפולים הוכחו כבטוחים, נוחים ויעילים ביותר לשימוש. זה הנשק הטוב ביותר שיש בידינו כיום" הוא מסכם.

 

 

(אימג' בנק / Getty Images)

 

 

ויקטוריה בקהאם
 

ויקטוריה בקהאם(מתוך AP)