מי מפחד מצלוליט?

הגיעה העונה שבה נצטרך להתמודד עם מה שהדחקנו והסתרנו כל השנה- הצלוליט. טיפים להכרה וצמצום המפגע

די במילה עצמה כדי לעורר צמרמורת של חלחלה בעורה של כל אשה -- הצלוליט. מדובר במעין גזירת גורל שאפילו רזון לא מגן מפניה, כי זאת יש לדעת: צלוליט יש גם לבחורות רזות. כמובן שככל שעולים במשקל הגוף גם כמות הצלוליט גדלה ולכן ההמלצה לא להשמין עדיין בתוקף. ההנחה היא שמדובר בנטייה גנטית בשילוב עם אורח חיים לא מי יודע מה בריא, ולמרות שעוד לא נולדה ההמצאה שתשנה את מצב הרוח שלנו לפני ההליכה לים, יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי לצמצם את מימדי המפגע.

כלל ראשון בכל קרב – הכר את האויב: הצלוליט הוא הצטברות שומן תת עורי המתגלה באזור הירכיים והבטן בעיקר. מדובר בעור בעל מראה גבשושי הנקרא לפעמים גם בשמותמ הפיוטיים "קליפת תפוז" או פשוט "קוטג'". האמת היא שאין שום דבר פיוטי בנסיבות הופעתו של המטרד. מדובר בהתרופפות של רקמת התמיכה של העור- הדרמיס, במבנה ובשינויים טבעיים בגוף האשה, בחיים נטולי פעילות גופנית וגם בסתם מזל רע.
מעגל הקסמים אכזרי הוא. הצטברות השומן התת עורי נוצרת במקומות בהם זרימת הדם אינה טובה. תאי השומן הנוצרים באזור דוחסים את רקמות העור וכתוצאה מכך זרימת הדם לאזור משתבשת עוד יותר. התוצאה הסופית היא חוסר ניקוז של רעלים ברקמות ועוד ועוד צלוליט. לכן, לנשק המרכזי במלחמה קוראים "שיפור זרימת הדם".

ישנן כמה דרכים להשגת המטרה ותעשיית הקוסמטיקה סומכת עליהן כדי לגלגל מיליארדים. מכונים מציעים מכונות עיסוי, מכשירי אולטרסאונד לזירוז חילוף החומרים, מכשיר ואקום הפועל על עקרון של דחיסה ויניקה לפיזור אחיד של השומן ואפילו שאיבת שומן שטחית. וישנם כמובן הקרמים הקוסמטיים.

לנקום השיקה הקיץ ג'ל מקפיא בשם SCULTURALA שמוריד את טמפרטורת העור בשתי מעלות, ועל ידי צינון הגוף פועל להאצת חילוף החומרים. אחד המרכיבים הפעילים בו הוא קפאין שמופיע בכל הקרמים ונחשב כמזרז ידוע של חילוף חומרים. לביותרם יש את ה-BODY RESCULPT SVELT החדש המכיל, בנוסף לקפאין, גם אצות ים וביו-פפטידים. כל אלה אמורים לגרות מחדש את סיבי האלסטין והקולגן בעור, אלה שאחראים על גמישות ומיצוק העור.

בלוריאל פריס, שם יש מסורת ארוכה של נסיונות למיגור הצלוליט, שאבו הקיץ השראה מהטכניקות המקצועיות לעיצוב הגוף והשיקו את PERFECT SLIM PRO. מדובר במוצר המשלב תכשיר ותיק של החברה עם גלגלי עיסוי העשויים מפולימר גומי גמיש, הממריצים את זרימת הדם. גם בלוריאל מוסיפים, למען ההגינות, שהשיפור המיוחל במראה יגיע משילוב של הטיפול בתכשיר יחד עם תזונה נכונה וספורט.

שוב מתברר שאין קיצורי דרך. פעילות גופנית הכרחית גם כאן. הליכה, ריצה או רכיבה על אופניים מספר פעמים בשבוע, תוך הקפדה על צמצום צריכת אחוזי השומן במזון והקפדה על שתייה מרובה של מים העוזרים בסילוק הרעלים מן הגוף, אמורים ליצור שיפור במראה העור תוך מספר שבועות.

הגיע גם הזמן לתקן טעות היסטורית. שנים חשבנו שאם נקרא לצלוליט בשם החיבה צלוליטיס, הוא יהיה נחמד אלינו. מסתבר שטעינו. לא מדובר באותו הדבר בכלל. הצלוליטיס היא דלקת זיהומית אקוטית בשכבות התת עוריות. זה כואב מאוד ומטופל בפניצילין ואין לזה קשר עם אותו עור דמוי גבינת קוטג' שמהווה בעיקר מטרד אסתטי. במקרה שתרצו לדייק ולהשתמש בשמה המדעי של התופעה, אמרו מהיום: דרמטומיולפוסקלרוזיס.