המשימה: כמה שיותר סקס
המשימה: כמה שיותר סקס
,fortolia

הנה סיבה: לעשות סקס כדי לרזות

זה לגמרי נשמע כמו פנטזיה - להתפתל בין הסדינים ולרדת במשקל. אבל האם סקס שורף מספיק קלוריות כדי להיחשב אימון גופני? מתברר שהחלום שלכם עומד להפוך למציאות

ברור שסקס הוא הפעילות הגופנית המועדפת על כל אחד - הרי לא באמת מדובר במאמץ גופני. נכון, הוא גורם ללב לעבוד ובדרך כלל גם גורם לכם להזיע (אנחנו מקווים), אבל האם סקס מצדיק את המוניטין שלו כפעילות ששורפת קלוריות?

 

הדעה הרווחת, או נכון יותר, העממית, מעודדת אותנו להאמין שהתשובה הכנה היא כן, וזו כמובן הזדמנות לשלוח את כולם לחדר השינה על מנת לפשוט את בגדי הספורט ולחגוג. ומי מבטיח שאכן תשרפו קלוריות? המחקרים כמובן.

 

ניסוי ותהייה

 

מחקר חדש שפורסם בכתב העת המקוון למדע ומחקר PLOS One, הציב לעצמו מטרה למצוא תשובה אמיתית לשאלה הבוערת הזו. על פי דווח של ה"ניו יורק טיימס" במסגרת המחקר נבדקו 21 זוגות הטרוסקסואלים במהלך פעילות גופנית, כמו ריצה על הליכון בעצימות בינונית, ובמקביל הם נשלחו הביתה כדי לקיים יחסי מין כשהם עונדים סרט לניתור פעילות על הזרוע (סקסי?). המשימה, אם אתם ממש מתעקשים לדעת, הייתה לקיים יחסים לפחות פעם בשבוע, במשך חודש ימים.

 

 

החוקרים שפיצחו את הנתונים מצאו כי פעילות מינית שרפה בסביבות 4 קלוריות לדקה עבור הגברים ושלוש קלוריות אצל הנשים. הפעילות בין הסדינים הוסמכה כ"פעילות בעצימות בינונית" - כפי שהיא נמדדת בהשוואה לשריפת אנרגיה בזמן מנוחה (מטבוליזם), או אם תרצו כמה אנרגיה דרושה לסקס בהשוואה לזמן מנוחה. במונחים של כמות אנרגיה הנשרפת בזמן פעילות, סקס מדורג ברמה המקבילה להליכה בעלייה או משחק טניס (באותו פרק זמן כמובן). לעומת את, על פי המחקר, אימון ריצה על הליכון מדורג כיותר אינטנסיבי והוא שורף פי שניים קלוריות ואפילו יותר.

 

 

 

 

אבל זה הרבה יותר יעיל אם רצים. הליכון
 

אבל זה הרבה יותר יעיל אם רצים. הליכון(fotolia)

 

בסדר, אז זה לא כמו לרוץ על ההליכון, אבל משהו יותר טוב מכלום לא?


אז זהו שתלוי מה כולל ה"משהו". שלוש עד ארבע קלוריות בדקה בהחלט יכולות להועיל ולזרז ירידה במשקל אבל רק אם אתם מבצעים את זה (את הסקס) לאורך זמן - הזמן הממוצע של אקט מיני על פי המחקר היה 25 דקות, כולל משחק מקדים שהובילו לשריפת 75 קלוריות לנשים ו-100 לגברים. לא רע. אבל על פי נתונים כלליים מחוץ למחקר מרבית האנשים "עושים את זה" במשך זמן ממוצע של שתיים עד שש דקות ששורפות כ- 20 קלוריות. לא משהו.


כמובן, כמו כל אימון, אם מבצעים אותו במרץ רב כך ישרפו יותר אנרגיות וכך יראו יותר התוצאות. ופה המקום להזכיר יתרונות אחרים של סקס וכמה טוב הוא עושה לגוף כמו: חיזוק המערכת החיסונית, המרצת וחיזוק הלב וכמובן מיגור מתח ולחצים (סטרס).

 

 

 

 

כמו בכל אימון רצוי להעלות את רמת הקושי
 

כמו בכל אימון רצוי להעלות את רמת הקושי(fortolia)

 

אז מה השורה התחתונה?


כנראה שלא כדאי להחליף כל כך מהר את האימון בחדר הכושר בהתגוששות בין הסדינים - "סקס לא צריך להחליף פעילות גופנית סדירה וקונבנציונלית", אמר אנטוני קרליס, מחבר המחקר למגזין הבריאות. פעילות מינית ופעילות גופנית צריכות להיות משולבות בתוך השגרה שלכם על בסיס קבוע - מחקרים נוספים מראים כי כל אחד מהם משפר את הבריאות ולכן שילוב של שניהם מוביל לאיכות חיים גבוהה ביותר.