BETA

הגדילי סיכוייך להיכנס להריון

יש דרך אחת להיכנס להריון, לפחות לפי מה שאמרו לנו עד היום. ולפני שמתחילים עם הדרכים האחרות, יש כמה דברים שאפשר לעשות וגם לא לעשות, כדי להגדיל את הסיכויים להצליח במשימה<BR>

למרות הדרך הקונבנציונאלית להיכנס להריון, ישנם עוד כמה דברים שכדאי ללמוד לפני שמתחילים. כמה עובדות שיכולות לעזור ומיתוסים שרצוי לנפץ.

בדיקות שעושים לפני

לפני שמתחילים לנסות באופן רשמי כניסה להריון, כדאי לערוך סדרת בדיקות. ואנחנו לא מתכוונים לבדיקות גנטיות, אלא לבדיקות הרבה יותר פשוטות כדי לראות אם חלילה יש בעיה רפואית כזאת או אחרת, שצריך לטפל בה לפני הכניסה להריון וכדי לבדוק שיש לנו כל מה שצריך (הורמונים, ויטמינים) בשביל לאפשר כניסה להריון. במקביל, כדאי להתחיל לקחת ויטמינים (כמו חומצה פולית) כדי להכין את הגוף לבאות.

הכירי את הגוף שלך

אחד הדברים שיכולים לעזור להיכנס להריון, הוא לדעת מה הזמן הטוב ביותר בחודש לעשות את זה. או במילים אחרות, הביוץ. את זמן הביוץ אפשר לזהות לפי שינוי בהפרשות, או לפי הצביטה הקטנה בצד אחד של הבטן התחתונה. ביוץ אפשר לזהות גם בעזרת ערכות לבדיקת ביוץ. את הספירה מתחילים ביום הראשון לווסת, ואת הבדיקות עצמן מהיום התשיעי. נשים עם מחזור של 28 ימים בדרך כלל מבייצות ביום ה- 14, אך אצל רוב הנשים, המעגל הוא ארוך או קצר יותר. גם אם ברוב חייך היית עסוקה בדרכים למנוע את הכניסה להריון, באמצעות גלולות למניעת הריון או אמצעי מניעה אחרים, זה בסדר להתחיל מיד כשמפסיקים, ולא חסרים מקרים שזה אפילו מצליח. הבעיה היחידה היא, שלא תמיד הגוף חוזר לעצמו מיד, כך שקשה יותר לאתר את הביוץ. מהסיבה הזאת, יש כאלה שמעדיפות לקבל לפחות מחזור אחד, ומתחילות לנסות מיד אחרי.

אין כזה דבר התנוחה הכי טובה

יש הרבה מיתוסים לגבי התנוחה הכי טובה להיכנס להריון. אבל זה מה שהם, רק מיתוסים. אין שום ראיה מדעית שאומרת שתנוחה מיסיונרית טובה יותר מתנוחות אחרות. מה שכן, יש כזה דבר שנקרא גרביטציה ויש תנוחות מסוימות (כמו עמידה למשל) שפועלות נגדה. הזרע הוא יצור די חמקמק, ולפחות בזה התנוחה המיסיונרית לוקחת את כל הקופה. היא מאפשרת לכל הזרע להיכנס הישר לתוך הנרתיק.

התנוחה שאחרי

רוב הסיכויים שכבר שמעתן את זה בעבר. אחרי סקס כדאי לשכב במיטה, רצוי עם הרגליים למעלה, כדי להגדיל את הסיכוי להיכנס להריון. פסק הדין אומר שזה לא לגמרי נכון. זה אולי רעיון טוב להישאר במיטה אחרי קיום יחסי מין, אבל לא צריך להרים את הרגליים למעלה. זה לא ישנה כהוא זה לאגן הירכיים. זה גם רעיון טוב לא ללכת לשירותים מיד אחרי. אם תתאפקו, הזרע שאמור להגיע לצוואר הרחם באמת יגיע לשם.

גם יותר מדי זה לא טוב

סקס וביוץ זה לא לוטו. זה לא שאם תשלחו יותר טפסים, תגדילו את הסיכויים שלכם. להיפך, אצל חלק מהגברים ספירת הזרע יורדת ככל שתדירות קיום יחסי המין עולה. באופן כללי, יום כן יום לא בזמן הביוץ זה טוב מספיק. אם אתם בכל זאת לא עומדים בפיתוי, יש בדיקות שאומרות אם כמות או איכות הזרע נפגמת אחרי קיום תדיר של יחסי מין. אם לא, תרגישו חופשי.

בין לבין, לא לשכוח לנשום

לחשוב על הרחבת המשפחה, או לנסות להיכנס להריון ולא להצליח עשוי להיות חוויה די מלחיצה. אבל מסתבר שסטרס הוא אמצעי המניעה הטוב ביותר בסביבה. לגברים זה יכול לגרום בעיות בתפקוד המיני, או חרדת ביצוע. לנשים זה יכול פשוט לעכב את הכניסה להריון. כל מה שיכול לעזור לכם להיפטר מהמתח ולהוריד את הלחץ, אכן מבורך. אבל כדאי שתדעו, מחקרים רבים מראים שדיקור סיני יכול גם להפחית סטרס וגם להעלות את סיכויי ההצלחה.

חשוב לחיות נכון

פעילות גופנית היא דבר טוב. אבל יותר מדי ממנה, עשוי לפגום בתהליך הביוץ. מה שקורה אם עושים יותר מדי פעילות גופנית, בלוטת יותרת המוח יכולה באיזה שהוא שלב להפסיק לתת לשחלות הוראה לבייץ. ואתם יודעים איך זה בטלפון שבור, המסר אף פעם לא מגיע כמו שצריך. הסף שבו השינוי הזה מתרחש, הוא מאוד אינדיבידואלי. אבל כנראה ש - 45 דקות של פעילות גופנית במשך 7 ימים בשבוע תהיה בעיה לרוב הנשים. זה לא אומר שצריך לשבות מכל מלאכה. אם פעילות גופנית היא חלק מהשגרה, והמחזור נשאר סדיר, הבעיה היא לא הפעילות הגופנית. הרמז הראשון שזה כן קשור בפעילות גופנית, הוא אם משך הזמן אחרי הביוץ מתקצר.

בשורה תחתונה, צריך להמשיך לעשות מה שעושים, לאכול נכון, להפסיק לעשן (כי חוץ מכל שאר הדברים הרעים שזה עושה, זה גם פוגם בפוריות). 85% מהזוגות יצליחו בתוך שנה. אם זה לוקח יותר מזה, כדאי להתייעץ לגבי אפשרויות אחרות. בשביל זוגות שעברו את גיל 35, חצי שנה זה זמן טוב להחליט שאולי יש בעיה.

הכתבה באדיבות אתר ד"ר יאנג - רפואה משלימה