עור נטול חצ'קונים

היום הראשון בבית הספר קרוב מאי פעם. אחרי הקיץ, גם עור צעיר צריך הכנה וניקוי יסודי אחרי תלאות הקיץ. אתי דרייפוס מביאה סקירת מוצרי טיפוח לעור הנעורים

כל שנה באמצע אוגוסט, מיד עם האיומים הראשונים של המורים בהשבתת שנת הלימודים הבאה מתחיל לרחף בחלל האויר הריח החמוץ-מתוק של סוף החופש הגדול. זהו הריח של פניקה קלה המתעוררת לקראת החזרה לבית הספר, משולבת בתחושת הקלה, כי כמה אפשר להמשיך לישון ביום, לשבת על המחשב בלילה ובין לבין להסתובב בקניון בלי מטרה.

יש אפילו משהו מרגש ביום הראשון של הלימודים, כשנכנסים בשער ופוגשים שוב את כולם ואפשר להשוויץ בכל הרכישות החדשות ולמחברות יש ריח של חדש. נכון שהאופוריה הזאת נמשכת חצי שעה בערך אבל על עניין הרושם הראשוני הקובע אי אפשר לדלג.

היום הראשון

כדי לדפוק כניסה ממש מרשימה ביום הראשון של החזרה לבית הספר כדאי להתכונן כבר עכשיו והדבר הראשון שצריך לעשות זה להחזיר את עור הפנים לסדר. השילוב בין החודשים החמים והלחים בשנה לפריקת עול מוחלטת עושים שמות בעור.

החשיפה לשמש, הלכלוך, הזיעה, ים, בריכה, שינה לא מסודרת וטונות של ג'אנק פוד הם לא בדיוק המתכון האידיאלי לעור הרגיש של גיל ההתבגרות.

הדבר החשוב ביותר לעשות תמיד הוא לנקות. פצעונים מתחילים להיווצר כאשר בלוטות החלב מייצרות עודף שומן, שאמור לעבור אל שטח פני העור ולהתנקות משם, אך כשהוא נשאר בנקבוביות ולא מתנקה מתחילות להיווצר נקודות שחורות, גושי שומן תת עוריים ופצעונים בעלי ראש מוגלתי.
המטרה בניקוי היא להסיר את תאי העור המתים שחוסמים את הנקבוביות ולשלוט בעודף השומן.

השילוש הקדוש

בגיל ההתבגרות, כתוצאה מפעילות הורמונלית יש נטייה בעור לייצר שומן רב בעיקר באזור ה-T גם אצל בעלי העור היבש יחסית ולכן כדאי להקפיד במיוחד ניקוי המצח, סנטר והאף. חברות שונות מציעות מוצרים מיוחדים לעור הנעורים. לאחרונה השיקה קליניק מוצרים חדשים בסדרת "אנטי בלמיש" בשיטת שלושת השלבים המפורסמת. ניתן להשיג בסדרה סבון קצף לפתיחת נקבוביות סתומות בלי לגרות את העור, מי הסרה עדינים לתאים המתים בשילוב פעולה סופחת שומן ותחליב לחות לצמצום היובש והקילוף שנלווה לעיתים לטיפול בפגמי עור. בנוסף ניתן להשיג ג'ל שקוף לטיפול נקודתי בשעות היום המייבש את הפצעונים ומקלון להסתרת אדמומיות וסימנים.

לקרליין יש סדרה הנקראת Young ומיועדת לבני 15 ומעלה. הסדרה כוללת קיט שנקרא Spot Treatment Kit ומיועד לטיפול ספיציפי בחצ'קונים. המוצרים, כדרכם של מוצרים מהסוג הזה, נטולי שומן ומכילים חומצה סליציאלית וחומצה בטה הידרוקסית.

אפשרות אחרת מציגה לוריאל, שבסדרה Pure Zone שלה מציעה מגוון מוצרים בטכנולוגיית ה- Pore Target המתמקדת בנקבוביות. ניתן להשיג גם ג'ל גרגירים שהוא חלק חשוב בשמירה על ניקוי העור. הגרגירים העדינים מבצעים הסרה של תאי העור המתים ויוצרים עור חלק ובהיר יותר. ניתן להשתמש יום יום באזור ה-T ופעמיים בשבוע על כל הפנים.

ג'ל גרגירים ניתן להשיג גם בסדרת קלין אנד קליר של ג'ונסון וג'ונסון וגם של ניוטרוג'ינה, שהתרחיץ הכתום המפורסם שלהם לניקוי הפנים מומלץ לא רק בגיל ההתבגרות. זה המקום להזכיר גם את המדבקות להסרת שחורים מהאף ואת מסיכות הפנים המכווצות העשויות חימר.

בתום הניקוי חשוב לא לוותר על תחליב לחות. בניגוד לטענה שהעור בלאו הכי שמן ואין צורך להוסיף לו, התחליבים נטולי השומן מיועדים להוסיף לעור את הלחות שאבדה לו במהלך הניקוי והם על בסיס מים.

צבעי הנעורים

הבנות המתאפרות טוב יעשו אם לא ימהרו להתמרח בכמויות מסחריות של צבע. אחד הדברים הכי יפים בגיל ההתבגרות זה העור הבוהק והחלק ושימוש במייק אפ עבה הורס את זה. יש לקחת בחשבון גם שמייק אפ אמנם מכסה אדמומיות וכתמים אבל את המרקם הבולט של פצעונים לא ולכן יש גבול לרמת הכיסוי שניתן להשיג בכל מקרה. במיוחד בקיץ עדיף להשתמש במוצר קליל, עדיף על בסיס נוזלי. מי שממש סובלת ממקרה קשה של אקנה יכולה להתאים מייק אפ מקצועי שמיועד לכיסוי ורצוי לעשות את זה בחנות אצל איש מקצוע.

כדי לעמעם את הברק כדאי להשתמש בפודרה בעדינות באזורים השומניים וגם אתה לא להגזים כדי לא ליצור מראה עייף לעור. ולגבי כל השאר, עמדת המדור ידועה: מסקרה וגלוס ואתן מסודרות.

עוד בפרויקט חוזרים לבית הספר