אריקה היא מיס פיטנס אחרי לידות וקיסרי
אריקה היא מיס פיטנס אחרי לידות וקיסרי
,פרטי

אחרי תאומות וקיסרי - שנה אחרי הלידה: אריקה זוכה בתואר מיס פיטנס לשנת 2015. איך היא עשתה את זה?

"ביום שבת 29.8.15 התקיימה תחרות של איגוד IFBB בוינגייט שם קטפתי את תואר מיס פיטנס. עברו 10 שנים מאז התחרתי פעם אחרונה והפעם והפעם רציתי לתקן או בעצם לסגור מעגל מאיזה שהוא דחף שנשאר בפעם הקודמת.

 

אימא ל-3 בנות
ב-10 השנים האלו הספקתי להתחתן, ללדת תאומות בלידה קיסרית, שהיום הן בנות 5 וללדת את התינוקת שלי שהיא בת שנה וחמישה חודשים בדיוק".

 

רוצים להישאר תמיד מעודכנים? עשו לנו לייק בפייסבוק של נענע10 לייפסטייל

קחו סטייק ללב: 10 מאכלים בריאים ללב

תשכחו מדיאטות ואימוני כושר: נמצאה הדרך הכי קלה ומהירה להרזייה

 

היריון שרירי
"עד חודש 7.5 להיריון, התאמנתי באופן סדיר בחדר כושר והרמתי משקולות עם משקלים גבוהים. האמת, שככה בניתי גוף חזק ושרירי. לאחר 7.5 חודשי אימון נכנסתי לשמירת היריון והאימונים פסקו עד חודשיים אחרי לידה.
כשחזרתי להתאמן, חזרתי לאימונים שונים. הלכתי לכיוון של האימון הפונקציונאלי, אימוני משקל גוף ואימונים על מכונת גרביטי שנמצאת ברשותי בחדר כושר הביתי שלי".

 

 

אריקה בהיריון עם התאומות
 

אריקה בהיריון עם התאומות(עדי כהן)

 

בלי בשר, המשקל המשיך לרדת
"בתקופת זמן זו התחלתי לעבוד בקונספט רמת פולג ופיתחתי את שיטת הכושר FST Functional Skate board Training, שזוהו בעצם אימון גופני מלא על סקייטבורד בעזרת שותפי שי אלנקרי. בתקופת זמן זו אחרי תקופת הנקה של שנה, התחלתי לרדת במשקל כמובן שאימונים שעשיתי תרמו לכך אבל גם שיניתי מעט את התזונה שלי. הפסקתי לאכול בשר ועוף עקב אידאולוגיה. התזונה שלי הייתה מושתת בעיקר מירקות, דגים, מוצרי חלב רזים ומעט דגנים.
המשקל המשיך לרדת".

 

 

אריקה בתחרות שהתקיימה בשבת
 

אריקה בתחרות שהתקיימה בשבת(טל בלומברג)

 

שלוש שעות אימון ביום

"שילבתי באותו זמן גם אימונים אירוביים של ריצה ועליית מדרגות בנוסף לאימוני trx, פיטסקייט וגרביטי וראיתי שאני הולכת ומתחטבת. החלטתי לנסות שוב את היכולת שלי והמשמעות שלי ולפרוץ גבול לכיוון תחרות מיס פיטנס 2015.
התחלתי להתאמן כ-4 חודשים לפני התחרות בצורה יותר קשיחה כ-2-3 שעות ביום של אימונים עצימים אירובי וכוח ותזונה יותר מוקפדת".

 

"כשהנפש רוצה הגוף יכול"
באותה תקופה של הכנה לתחרות גם נחשפתי ל סקייטבורד חדש בשם קארבר וכרוכבת סקייטבורד התלהבתי ורכשתי לי אחד כזה. לצערי נחלתי 2 נפילות קשות מהסקייטבורד אחרי חודש ונפצעתי בברך וחודש אחרי סדקתי צלע. לא הייתי מסוגלת לחשוב על להרים ידיים אחרי שכבר הקצבתי לעצמי מטרה ונלחמים כמו דון קישוט בתחנות הרוח. נלחמתי נגד הכאב, נגד הגוף שלי ונגד עצמי כיוון שלא רציתי לוותר. יש משפט שאומר 'כשהנפש רוצה הגוף יכול'.
ויש משפט מוטו שלי שאומר 'אין דבר העומד לפני הרצון' וזה דחף אותי קדימה להמשיך ולהגיע לתוצאות".

 

התזונה המשעממת
"חברתי למאמן על בשם דני עמרם. דני עזר לי בפן התזונתי והמנטלי. הארוחות שלי היו מושתתות על ביצים, דגים, מלפפונים, קוואקר ופרכיות. במשך יותר מחודשיים אכלתי ככה בצורה משעממת אבל הניבה תוצאות. אחוזי השומן הלכו וירדו וכך גם המשקל".

 

 

קוטפת את המקום הראשון אחרי עבודה קשה וגנטיקה משובחת
 

קוטפת את המקום הראשון אחרי עבודה קשה וגנטיקה משובחת(טל בלומברג)

 

כל המשפחה תמכה

"התחלתי להכין רוטינה לתחרות למרות כל הכאב של הפציעות. נלחמתי גם נגד הזמן שלא היה, בכל זאת, אני מאמנת כושר שעובדת קשה, מאמנת אימונים אישיים ושיעורי קבוצה בסטודיו קונספט ובעלת קבוצת כושר משלי ובנוסף מגדלת ילדות קטנות, ועוד חופש גדול, לא פשוט. קיבלתי תמיכה מבעלי מחמותי וממשפחתי אך בעיקר מאמא שלי שנרתמה לעזרתי מ-א ועד ת. וכך הצלחתי לשלב עוד אימונים לעצמי".

 

הגעתי לתחרות עם 7% שומן
"בעלי אדם עסוק מאוד השנה, הוא מסיים דוקטורט בנושא גנטיקה במכון ויצמן לא היה לו קל להתמודד איתי בעיקר לא בחודש האחרון שזה החודש הקשה יותר ובנותיי גם להן לא היה קל אבל הן היו שם והתלהבו לאמא יש שרירים.
בתקופה זו ירדתי 5 ק"ג הרוב משומן כמובן. הגעתי לתחרות במשקל של 50 ק"ג עם 7% שומן. גובהי כ 1.64".


"אני מודה לכל מי שתמך עזר נתן יד והיה שם בשבילי בתקופה כזו קשה אבל בסופו של דבר השתלמה מאוד, פרצתי את הגבול שלי הלכתי נגד כל המוסכמות והצלחתי. אתמול קטפתי את תואר מיס פיטנס וההרגשה מדהימה".