ללא סדקים: כפות רגליים חלקות לראווה

אוטוטו הקיץ ואנחנו כבר בכוננות ספיגה. אחרי חודשים של כפות רגליים סדוקות ביקשנו ממומחים בתחומם לסייע לכן בהשגת כף רגל מטופחת למשעי גם מבלי שתאלצו לצאת מהבית

יש גברים שישבעו לכן שאין יותר סקסי מכף רגל נשית בתוך "סטרפי סנדלס" (כך קארי בראדשו מכנה את סנדלי רצועות הסטילטו). הבעיה העיקרית היא, שנעילת סנדלים שכאלה מחייבת טיפוח אולטרא מושקע באזור כף הרגל, שכן שום אישה (וגם איש) לא תרצה להסתובב עם יובש מתקלף בכף רגלה וטופרים מעוקלים בציפורניה.

 

העונה החמה תיכף כאן והאביב מוציא אט אט את כפות הרגליים, אל מחוץ לנעליים הסגורות. זהו בדיוק הזמן לשקם את כף הרגל מנזקי החורף ולהכינה מבעוד מועד אל יציאתה אל החופש. לשם כך נפגשנו עם מספר מומחים בתחומם וקיבצנו עבורכם את כל הטיפים והתובנות להשגת כף רגל חלקה, ובריאה.

 

"טיפוח כף רגל אינו מתחיל ומסתיים בטיפול פדיקור קלאסי", מדגישה איילה עובד, מנהלת תוכניות הדרכה ברשת נייל סטודיו. "הסרת העור הגס והקשה מהעקבים הוא רק חלק מתהליך הטיפול המלא בכף הרגל. לצערי, נשים רבות נוטות להאמין כי עקב חלק נטול 'קלוס' (העור הקשה הנוטה לצמוח בעקבים) מסיים את תהליך הטיפול בכפות הרגליים. ולא כך הם פני הדברים".

לא רק פדיקור

שמירה על היגיינת כפות רגליים, היא בגדר טיפול הכרחי ברמה היומיומית בשגרת הטיפוח הכללית. יש להקפיד עליה בדיוק כמו על שמירת היגיינת הפה. כפות רגליים, שאינן מתוחזקות היגיינית משמשות מצע אידיאלי להתפתחות נגעי עור בלתי רצויים ואף עלולות להדיף ריח רע וחריף.  תרחיצים אנטיספטים הייעודים לכפות הרגליים מוצעים בשוק ומומלץ להשתמש בהם ברמה היומיומית.  יש כמובן להקפיד על ניגוב כפות הרגליים ולייבש היטב בעיקר בין האצבעות. לחות באזור זה עלולה ליצור מקום אידיאלי להתרבות נגעים, בעלי אופי פטרייתי.

 

אחת לשבוע מומלץ להעניק לכפות הרגליים טיפול בבית. וותרו על השימוש בכלים החדים ( פצירות, מספרים, סכינים). טיפול זה אינו מהווה חלופה לביקור החודשי אצל הפדיקוריסטית המקצועית, מדובר בהליך בייתי קל מפנק ויעיל מאד שאינו דורש ניסיון ואף משמר את תחזוקת כף הרגל לאורך זמן, לאחר הביקור החודשי אצל הפדיקוריסטית המקצועית.

טיפים לטיפול פדיקור בייתי

אמבט חמים ומפנק: השרו את כפות הרגליים באמבט (גיגית בהחלט יכולה להיות חלופה מצוינת)  מים חמימים . זהירות! בדקו קודם את הטמפרטורה ורק לאחר מכן טבלו את הרגליים במים החמימים. הוסיפו מלחי-אמבט או סבון קוסמטי והשרו את כפות הרגליים לכ-20 דקות לערך. כעת, נגבו היטב את כפות הרגליים ועברו לשלב הבא.

 

פילינג: שוק התמרוקים מציע 2 סוגי פילינגים ייעודיים לכפות הרגליים האחד עם גרגירים והשני כזה המתייבש על כף הרגל. פילינג הגרגירים מוצע בדרגות חוזק שונות (גרגירים גסים או דקים) רובם עשויים מגרגירי מלחים או לחילופין גלעיני פירות (אפרסק, משמש) הגרוסים באופן דק. עיסוי תנועתי של הפילינג, מסייע להם  להסיר תאים מתים בכפות הרגליים וליצור מרקם עור נעים ורענן. הפילינג המתייבש, מבוסס על טכניקת ייבוש על עור כף הרגל והסרתו באמצעות תנועות סיבוביות היוצרות למעשה את אותה הפעולה שפילינג הגרגירים מבצע רק באופן עדין יותר. בסיום התהליך יש לשטוף את כפות הרגליים ולעבור לשלב ההזנה.

 

הזנה עמוקה: הזנה עמוקה לעור כף הרגל היא הכרחית.  עור כפות הרגליים נוטה להתייבש והמקום המועד לפורענות בהיבט זה הוא איזור העקבים. במקרים קשים העקבים אף נסדקים ויוצרים מעין חתכים עמוקים עד כאב. על מנת למנוע תופעה זאת, יש להזין אחת לשבוע את כפות הרגליים במסכה מועשרת. על מנת להפוך אותה ליעילה יותר מומלץ לעטוף את כפות הרגליים עם המסכה בניילון נצמד. החימום יוצר פעולת החדרה אינטנסיבית יותר של רכיבי התמרוק. (שימו לב: עיטוף כף הרגל אינו מורשה לסובלים מזרימת דם בלתי תקינה ולחולי סוכרת). כעבור 10 דקות יש להסיר את הניילון ולשטוף היטב.

מניעת ריח זיעה בכפות הרגליים

לאלה מבינכם המעדיפים נעילת נעליים סגורות גם בקיץ יש להדגיש, כי לעיתים בעונה החמה יש לכף הרגל נטייה להזיע וליצור ריח בלתי נעים. לטיפול בסוגיה זאת מומלצים תכשירי דאודורנט חלקם יומיומיים וחלקם מבטיחים הגנה עד שבוע ימים ותכליתם למנוע את ריח זיעה בכף הרגל.

 

 

 

השתתפו ביצירת הכתבה:

***אילנה כסיף ואיילה עובד- מורות בכירות ברשת 'נייל סטודיו'; קטיה שו- מנהלת ההדרכה במותג הציפורניים 'אורלי', סימה מלכה- המדריכה הראשית בחברת 'שיק תמרוקים', סורינה הרשקוביץ - הכימאית הראשית בחברת 'חלאבין', נלי בר, המדריכה הראשית בתחום הפדיקור במותג הפרא רפואי 'קארט קוסמטיקס' וענת בקר, קוסמטיקאית ופדיקוריסטית מ"הברבור, המרכז לקוסמטיקה מדעית".

בחזרה לעולם הקיץ של ונוס