BETA

לא רוצים חתונה מהגיהנום? כמה כללי ברזל

לא רוצים חתונה הרסנית? אז מוטב שלא תסגרו עם די ג'י פסיכי ותמנעו מלהזמין רב חופר. אלו רק מעט מהכללים שאתם חייבים להתמקד בהם על מנת שלא תהיה לכם חתונה בלתי נשכחת - במובן הרע של המשפט

לכבוד עונת החתונות המתקרבת אלינו בצעדי ענק, החלטנו לפנק אתכם ברשימת דברים שעלולים להרוס לכם את האירוע הכי חשוב בחייכם - היום שבו אתם הופכים לבעל ואישה כדת משה וישראל. הנה כל מה שחשוב להימנע ממנו שנייה לפני שלובשים את הטוקסידו והשמלה הלבנה. לטיפולכם הזוגי.

 

 

די ג'יי פסיכי

 

בחירת התקליטן לחתונה היא אחת מהחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל בדרך אל הפקת האירוע הגדול בחייכם. לפני שאתם מתפתים לשכור את שירותיו של די ג'יי כזה או אחר רק כי השם שלו נשמע לכם סבבה, נסו לברר עליו פרטים נוספים. יש תקליטנים שמתעלמים מהבקשות של החתן והכלה כי הם בטוחים שהם נמצאים עכשיו בחדרם הפרטי עם הנרגילה וריח הרגליים באוויר. דברו איתו לפני, בחנו את תגובותיו לבקשות שלכם, והדגישו בפניו איזו מוזיקה אתם רוצים שתושמע באירוע.

 

אוכל שקולע רק לטעם אחד

 

מדינת ישראל היא קיבוץ גלויות, וככזו היא מכילה בתוכה בין היתר גם מגוון רחב של תרבויות אוכל. אל תזמינו רק מה שאתם אוהבים ואל תגישו לבאי האירוע רק מה שאצלכם בבית רגילים לאכול. נסו לבנות תפריט כמה שיותר עשיר, שיקלע לטעמם של האשכנזים והמזרחים גם יחד, כזה שימצא חן גם בעיניי אוהבי החמוץ והמתוק וגם בעיניי חובבי המלוח והמריר. ככל שתגוונו יותר, כך יפחתו התלונות. אירוע מוצלח הוא אירוע שמוגש בו אוכל טוב שעושה אנשים שמחים, ואנשים שמחים הם אנשים שרוצים לרקוד וריקודים זה חלק חשוב באירוע שמח. כן, כן, ככה זה. החתונה צועדת על קיבתה.

 

רב חופר

 

הרגע הכי מרגש בחתונה שלכם יכול להפוך להרצאה ארוכה ומייגעת של הרב המחתן. בין שליפת הטבעות להרמת ההינומה הוא יספר סיפורים על נישואים מוצלחים, ישלוף טיפים לזוגיות טובה, ואם כל זה לא מספיק הוא גם ינזוף בכל הגרושות והגרושים שבאו לשמוח בשמחתכם. הוא יעשה הכל כדי לקצר לכם בכמה שרק ניתן את החגיגות ולהאריך בכמה שרק אפשר את רגעי התהילה שלו. כך מבחינתו הוא עוזר לכם לחטוא כמה שפחות עם ריקודים השם ישמור ושמלות שאללה יסתור.

 

קביעת תאריך בעונת מעבר

 

כולם יודעים את זה: הכי יקר בקיץ. בתקופה הלוהטת של השנה בעלי האולמות מסרבים לעשות הנחות ולפנק במתנות, וכל איש מקצוע שתדברו איתו יסתכל קודם כל ביומן ההופעות שלו כאילו הוא מינימום מדונה. אבל למרות כל זה, אין לכם הרבה ברירות. לקבוע תאריך בעונת מעבר זה לחץ מטורף, שנלווה לעוד המון לחצים שכבר יש לכם מתוקף היותכם חתן וכלה עתידיים. להקשיב במשך שבוע שלם לדני רופ ולהחזיק אצבעות שהוא יפציע כשמאחוריו במסך מופיעה שמש מחייכת, זאת לא אופציה כי תהיו עסוקים בתקופה הזו עד מעל הראש. גם אם זה עולה יותר, כדאי שלא לוותר על קיום האירוע בעונה החמה כי כזכור (וכמצופה מכם) זה אמור להיות אירוע של פעם בחיים.

 

בלי חברים

 

אם בעלך לעתיד הוא מיזנטרופ ולך יש רק חברה אחת ויחידה שאת סוחבת מימי "גן רבקה", אתם בבעיה גדולה. אנשים צעירים הם אלה שבדרך כלל מובילים את האטרף ברחבת הריקודים והם אלה שאחראים לוודא שהערב יהיה באמת שמח. אין מסיבה טובה בלי חבר'ה ששרים בקולי קולות, שותים לשוכרה, מפזזים במרץ על רצפת האולם ועושים שטויות כאילו אין מחר. עם כל הכבוד לאזרחים הוותיקים שיתארחו באירוע, הם לא ישתו את כל בר המשקאות כדי להפוך לליצנים, והם לא יישארו עד שתיים בלילה כדי לעשות לכם שיגועים. הם כבר מיצו את תחושת ההתבזות ומאסו בתחושת האנג אובר הקשה בבוקר שלמחרת. לכן אנחנו חושבים שאתם חייבם לברר לגבי "רקדנים סמוים" שמוזמנים לאירוע בתשלום ודואגים שאיש מהמוזמנים לא יישאר יושב. למרות שאין כמו חברים אמיתיים, האופציה הזאת מעולה ומשרתת את המטרה. לכו על זה.

 

משפחה קמצנית

 

זהו, כל הרעש והבלגן נגמרו. ברגליים שבורות ואיפור מרוח על הפנים אתם מגיעים לבית של אחד מבני המשפחה כדי להשלים את השלב האחרון ביום הכי מרגש בחייכם: מעמד פתיחת המעטפות. אז אתם מגלים שדודה בתיה שילמה רק על חצי מהדג שאכלה ובן הדוד אברהם מצא לנכון לצ'פר אתכם בצ'ק  דו ספרתי. לגלות שהאנשים שאמורים להיות הכי קרובים אליכם התקמצנו עליכם ביום שבו אתם מתחילים לבנות חיים חדשים ביחד, זה הכי מבאס. כפי שבטח ציינו בפניכם בהזדמנויות רבות אחרות, משפחה לא בוחרים ולכן אי לנו הרבה מה לייעץ לכם במקרה הזה מלבד ההשתתפות בצערכם ואיחול לבבי שיהיה בכל זאת בהצלחה.