BETA

רבותי, ההסטוריה חוזרת: הטרנדים שעשו קאמבק

ליפסטיק בצבעי יין ובורדו עזים, שיער תלתלים שופע ועיני חתול סקסיות - קבלו את מגמות היופי שכיכבו כבר בעבר וחוזרים בגדול גם היום

ההסטוריה נוטה לחזור על עצמה ולא רק בתחום הפוליטי או האומנותי. זה בהחלט נכון גם לגבי עולם האופנה והיופי. הגלים המוגדרים של ג'סיקה אלבה, שפתון היין העצבני של מייגן פוקס או הפסים הורודים בשיער של היידי קלום - אולי נראים לכם חדשים, אך מדובר במגמות שהשראתן הן קלאסיות.

 

בואו להעיף מבט בטרנדים של אתמול, שמקבלים שיק מודרני ב 2013.   

ליפסטיק בצבע יין

שפתונים בגוונים עמוקים של בורדו, כיכבו על כל המסלולים של הסתיו והחורף האחרונים, אך המגמה של שפתיים בצבע יין הייתה פופולארית בשנות ה-20 וה- 30 וצברה תאוצה בשנות ה-50. לצד השפתון האדום הנצחי שלה, הצליחה מרילין מונרו להפתיע גם עם צבעי יין על השפתיים. הצבע שלה דומה כשתי טיפות מים לזה של מייגן פוקס, שהגיעה איתו לבכורת הסרט החדש שלה.

 

תלתלים טבעיים ושופעים

בעיצומו של עידן הדיסקו, דיאנה רוס יצרה לעצמה תלתלים טבעיים בסגנון מעוגל ונפוח, שהפכו למוזה של הנשים בשנות ה-70. הגרסה של היום, כפי שאפשר לראות על סולאנג' נואלס אורזת את אותה כמות נפח, אך עם מרקם קליל יותר. "לשיער טבעי יש את הגמישות של להיות מסוגלים לעשות איתו כל כך הרבה דברים", אמרה נואלס בראיון למגזין Instile.

 

קשר עליון

עשרות שנים עברו מאז הופיעה אודרי הפבורן לראשונה עם תסרוקת גבוהה עטורה בנזר בסקט האלמותי "ארוחת בוקר בטיפני". עם זאת, הבחירה בסגנון הנצחי הזה ממשיכה לעורר עניין גם היום. קחו דוגמא מהלחמניה הענקית של ג'ניפר לופז בטקס האוסקר של 2012. למרות שהכוכבת בחרה באביזרי שיער אבזר שיער חבויים ושוליים קטועים, אווירת הסגנון של אודרי הייתה בלתי ניתנת להכחשה.

 

שיער ורוד

בסוף שנות ה -90, גוון סטפאני החליפה את הפלטינה שלה בהיפך הגמור - שיער ורוד. באור הזרקורים של היום, אפשר לראות שהפסים העדינים והפסטלים של היידי קלום הם לא כמו הצבע המלא והפאנקי של גוון, אלא מודרנים יותר עם נגיעותשל השראה משנות ה- 90.  

 

שפתיים עירומות

מבריז'יט בארדו בשנות ה- 60 ועד קים קרדשיאן של היום -שפתון בגוון ורוד בהיר וסקסי על שפתיים בשרניות, הוא מגמה שמתעלה על עצמה מדור לדור. "שפה עירומה היא תמיד סקסית", אמרה קים בראיון ואנחנו מסכימים. הצבע החיוור נהדר כדי לאזן עין דרמטית, אבל מספיק כדי לצאת בהצהרה חזקה בפני עצמו.

 

גלים מדורגים

הגוונים המודגשים בשיערה של ג'סיקה אלבה הם מגמה מודרנית, אך הגלים הנופלים הם מחווה למסך הכסף ולסמל המין של שנות ה-40 - השחקנית ורוניקה לייק. "המפתח למראה הזה הוא התפרצות ללא רבב", אמר מעצב השיער הארי ג'וש, שעובד עם רוז ביירן. הגלים צריכים להיות מבוקרים לחלוטין וכל רמז לקרזול ישבש את הסגנון".

 

ריסים מודגשים

הדבר היחיד ששונה במראה בין טוויגי לג'ניפר גודווין הוא צבע השיער. טוויגי, הדוגמנית הבריטית, הכריזה על חידושים רבים בימי הזוהר שלה ועוררה השראה גדולה בנשים שאמצו את תסרוקת הפיקסי הקצוצה שלה והריסים המלאכותיים.  השפעתה ממשיכה, עם גודווין המנסה את כל כוחה במבט סקסי, כאשר צל האפרסק מתחת לעיניה, הוסיפו מגע מודרני.

 

עיני חתול

הכוכבת של אנדי וורהול, הדוגמנית אידי סדג'וויק ידעה דבר או שניים על הצהרת כוונות דרך איפור העיניים. היא הייתה ידועה בחיבתה לריסים מלאכותיים על גפי ציורים גראפיים מסביב לעין. בר רפאלי, הצטלמה לא מזמן בהלבשה תחתונה בהשראת שנות ה -60 עם אייליינר שמעצב את עיני החתול שלה באופן מושלם.

 

צמות שיקיות לאביב

הטרנדים של הקיץ בעולם השיער

טיפים לצביעת השיער

דברים שצריך לדעת לפני שצובעים את השיער

מדריך: כך תצבעו את השיער בבית