כל יום פורים: ניתוחים פלסטיים מפחידים

מאיש החתול לג'סיקה ראביט ועד הבובות קן וברבי: קבלו את הניתוחים הפלסטיים הכי מפחידים, שגרמו לאנשים להראות לא אנושיים למרות שהם דווקא חושבים אחרת

חולמים על תחפושת ייחודית? אל תתאמצו. כנראה שיש כאלו, שלקחו את עניין התחפושת כמה צעדים קדימה ופשוט התחפשו באמצעות ניתוחים פלסטיים. מאיש החתול ועד בובת ברבי: קבלו את הניתוחים הכי מפחידים, שגרמו לאנשים שעשו אותו להראות מפחידים ולא אנושיים, למרות שהם דווקא חושבים אחרת.

 

מה חושב ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, על התופעה, הסכנות והחלום להידמות למישהו אחר.

איש החתול

השינוי: דניס אבנר, שנפטר בגיל 54, עבר כ- 14 ניתוחים פלסטיים, בכדי להיראות כמו איש החתול ובעקבות כך נכנס לספר השיאים של גינס כאדם, שעבר את השינוי הגדול ביותר. זה מתחיל בקעקועים ומסמרים, שהשתיל על פניו, כדי לחקות את צורת השפם של החתול וממשיך לניתוח פלסטי בשפה העליונה במטרה ליצור את הפיצול. בנוסף, הוזרק סיליקון בשפתו העליונה שאמור היה לשנות  את המראה שלו ובכדי להפוך את האף לחתולי יותר הוצאה המחיצה. כחלק מרשימת השינויים נותחו גם האוזניים, בכדי שיהיו שפיציות, הוזרק חומר מילוי ללחיים והוכנסו שתלים מעל הגבות ובגשר האף. גם השיניים עצמם לא ניצלו והמראה שלהם שונה, כדי שיידמו למשפחת הטורפים.

 

מה אומר המומחה?: "מיותר לציין כי מדובר בשימוש פסול ביכולות של הפלסטיקאי, לשנות את מראה הפנים וכי יש למגר תופעה זו. איגוד הפלסטיקאים בכל מדינה ומדינה צריך לצאת בהחלטה גורפת לאסור על רופאיו לבצע שינויים כגון אלו. מעבר לפאן הנפשי, מדובר בפגיעה ברורה בבריאותו של האדם אשר יכולה במקרים מסוימים אף להביא לסכנת חיים. לדוגמא: הוצאת מחיצת האף תגרום לאיבוד יכולת הנשימה דרכו ולפגיעה בחוש הריח. שינוי צורת השפה יכול להפריע בדיבור ולגרום לנזילה של, נוזלים או אוכל החוצה. ריבוי הגופים הזרים בפנים יכולים לגרום לזיהומים, צלקות ונמק של העור".

 

קרטונס: ג'סיקה רביט סטייל

השינוי: הגברת החביבה שבזבזה מעל 10,000 פאונד, על מנת להיראות כמו ג'סיקה רביט, מספרת על האובססיה שלה לדמויות מצוירות וארנבות בפרט. כאות הזדהות היא אימצה לעצמה דיאטת חסה, על מנת לרדת במשקל ועברה סדרת ניתוחים פלסטיים, בכדי להידמות לדמות הארנבת הסקסית הידועה.

 

מה אומר המומחה?: "מדובר בניתוח הכנסת שתלים לעיצוב הלחיים והסנטר, הגדלה והרמת חזה וכמובן שימוש באפקטים של איפור וצביעת השיער. הגברת המדוברת כבת 57 וללא ספק אינה נראית צעירה מגילה. הניתוחים שעברה נחשבים ללגיטימיים לנשים המעוניינות לעבור שינוי אסתטי נקודתי ולשפר את המראה שלהן. אולם גם כאן, כמו במקרה של איש החתול הבעיה היא עם הרצון להיות ולהיראות כמו מישהו אחר".

 

ברבי גירל

השינוי: הברבי האנושית שעברה סדרת ניתוחים וטיפולים אסתטיים, כדי להיראות כמו בובת ברבי מככבת אף היא ברשימת המחופשים. מדובר בנערה בשם ולריה יוקינובה כבת 22 מאוקראינה, שצברה פופולאריות עצומה לנוכח חשיפתה בבלוג אישי ועמוד פייסבוק שפתחה לעצמה. לטענתה, המראה שלה הוא טבעי לחלוטין ומדובר פשוט בגנים מעולים. מומחים ברשת טוענים כי בובת הברבי ללא ספק עברה ניתוח חזה, הצרת מותניים ויתכן שגם הוציאו לה את הצלעות, על מנת לקבל את המראה הצר המאפיין את בובת הברבי. אם כן, אין מה להוסיף על הנאמר מלבד לחזור ולהזהיר מפני התופעה המסוכנת.

 

מה אומר המומחה?: "חשוב להבין כי הגוף שלנו אינו משחק "לגו", שניתן לפרק ולהרכיב מחדש כל פעם. ההתערבות כירורגית משאירה חותם, בין אם בצלקות או עיוותים העלולים להיגרם ובין אם בפגיעה ברקמות, שנהפכת קשה יותר מניתוח לניתוח. מדובר כאן במספר עצום של הרדמות וניתוחים עם פוטנציאל גבוהה לסיבוכים ותופעות לוואי. מספיק להיזכר בדמותו של מייקל ג'קסון בכדי להבין מה קורה לגוף כאשר מפריזים.

 

 

קן

בן הזוג של ברבי, ג'סטין ג'אדליקה בן ה-32 השקיע עד היום כ-348 אלף שקל במטרה להפוך את עצמו לבובת קן. הוא עבר לא פחות מ - 90 ניתוחים פלסטיים, במסגרתם הוכנסו לגופו שתלים בכל אזור אפשרי, החל מעצמות הלחיים ועד לרגליים ידיים, חזה ועכוז. בנוסף, הוא עבר ניתוח אף, אוזניים והזרקות חומרי מילוי באזור השפתיים.

 

מסיכות ללא רעשנים

אכן כן, המהפך שעברו האנשים הללו מעורר הרבה רעש בתקשורת. אחרי הכל מדובר בתופעה הכרוכה בסכנה רבה וגובלת בבעיה נפשית ולא באמת ברצון לשינוי נורמטיבי באמצעות ניתוח פלסטי. כאשר אנשים מסתכלים על ה"מחופשים" הללו הם אולי חושבים שזה יפה, אחרים סבורים שזה הזוי או מוזר ותוהים מדוע הם עשו זאת.

 

"כמנתח פלסטי, אומר ד"ר פרידמן,  אני מעדיף דווקא לא להתמקד באותם אנשים שעברו את השינויים, אלא באותם מנתחים פלסטיים שהיו מוכנים להיענות לבקשותיהם החריגות. כרופא פלסטיקאי תפקידי לעזור לאנשים לשפר את המראה שלהם ולהתמודד עם שינויי הזמן ולא לפעול כטכנאי ולהיענות לכל משאלה או גחמה.  ניתוחים אלה נמצאים בסתירה לכללי האתיקה והמוסר על פיהם אנחנו הרופאים אמורים לפעול. מקומם של אותם "מתחפשים" איננו על שולחן המנתחים אלא על ספת הפסיכיאטר".

 

"הבעיה הבריאותית במקרים אלו הופכת לשולית לעומת הבעיה האמיתית שהיא בשינוי הכולל, הקיצוני והמרחיק לכת שאנשים אלו עוברים. מדובר בהפרעה נפשית גרידא ולא בשום צורך בשינוי אסתטי לשיפור המראה. כאשר מטופל פונה לרופא בבקשה לשינוי זה או אחר, אחריות הרופא היא בראש ובראשונה לבחון את המניעים לשינוי ובמקרים אלו הרופאים החטיאו את המטרה. אני שמח על כך שתופעה זו לא הגיעה לישראל ומצר על העובדה שהיא קיימת בתעשיית הניתוחים הפלסטיים בעולם". הוא מסכם.

המראה הפלסטי החדש של בריטני ספירס

מרפאות פרופורציה

טיפים לטיפוח הצוואר

ניתוחים פלסטיים למראה טבעי

להגדיל את החזה בתבונה

הכל על מילוי קמטים בבוטוקס

שיטות חדשניות לעיבוי שפתיים

הכל על מתיחת בטן

טיפולי בזק אסתטיים

המלחמה בתופעת הצלוליטיס

טיפולי אנטי אייג'ינג

ניתוח שאיבת שומן