BETA

לגור בסטייל: מה מלמד הסלון על האישיות שלכם?

כל פרט או ריהוט המונחים בחלל המגורים משקפים את האופי של דיירי הבית ואת מצבם הסוציואקונומי. ביקשנו משני מעצבים לנחש מי גר בחמישה סלונים שונים. הנה התוצאות

הסלון, מתוקף היותו החלל בו אנו מארחים את הבאים, בני משפחה וחברים, מהווה את כרטיס הביקור שלנו. ביתו של אדם- מבצרו ואופן עיצובו בהחלט משקף את אופי הדרים בו. מהתבוננות וניתוח האופן שבו מעצבים את הבית בכלל והסלון בפרט, ניתן לקבוע דברים רבים על האישיות שלכם.

 

כל פרט ופריט המונחים בסלון הבית, כמו גם הצבעים והדוגמאות בהם בוחרים, משקפים, לעיתים שלא במודע, את אהבתכם, תכונות, מצב סוציו- אקונומי, עד כמה אתם עדכניים וכדומה. פרשנו בפני אדריכלית הפנים אורית כוכבי והמעצב יפרח בן צבי, מומחים בתחומם, חמש תמונות של סלונים שונים וביקשנו מהם לבצע ניתוח מעמיק. התוצאות המפתיעות לפניכם.

 

המודרני

הסלון הינו בסגנון מודרני ועכשווי ביותר, אשר בולטת בו הכנסת החוץ אל הפנים. אחד המאפיינים אשר הופכים את הסלון למודרני, מעבר לריהוט, הינו המרחב הגדול. מדובר בסלון רחב ידיים, נטול מחיצות בין החללים ובסגנון אקווריום- חלונות גדולים המאפשרים לראות את הנוף והמתרחש בחוץ. אווירת החדשנות והיוקרה מושגת על ידי הלבן הבוהק, המשמש כצבע הדומיננטי בחלל והעובדה כי הוא מאוד מואר. עוד מתאפיין הסגנון במינימליזם ותחושת ניקיון, אותה ככל הנראה ביקש האדריכל לשדר. אפילו גופי התאורה מוצנעים, מהווים חלק אינטגרלי מהתקרה ולכן אינם מושכים את העין בשום צורה.

 

מעבר לריהוט, הכולל ספה מנימליסטית, פופית ולבנה בעלת שזלונג ומתקן לעיתונים, החלל נקי לגמרי ונטול שטיח, וילונות, תמונות או אקססוריז. המוטו הצועק מהחלל הינו Less Is More. סגנון זה של קווים ישרים ונקיים מתאים במיוחד לאנשים המעריכים איכות על כמות. אנשים אורבניים, אשר אוהבים מראה של לופט. מצד אחד לא יעניין אותם לגור בבית פרטי, אך כן ליהנות מהנוף הנשקף במקום ולהיות במרכז העניינים. אותם אנשים מאוד מודעים למה שנכון ועכשווי. ניתן רק לנחש שאותו אדם יהיה איש עסקים, ברמה סוציו- אקונומית גבוהה, אשר לא צריך להוכיח לאיש את שיש לו. הבית הנכון, במיקום הנכון ועם הספה הנכונה מספיקים ביותר. החלל מתאים במיוחד לזוג בשנות ה-40 לחייו, העוסק במקצועות חופשיים, מרבה בנסיעות לחו"ל ולכן מושפע מסגנון מודרני ומנימליסטי. הסביבה אינה מתאימה במיוחד לילדים או בעלי חיים, בשל הזכוכיות והצבע הלבן השולט.

 

ססגוני

הסלון ססגוני וצבעוני במיוחד המעוצב בסגנון אמריקאי- אירופאי, אף על פי שניכר כי הטקסטיל בו בעל אוריינטציה דרום אמריקאית. חלל זה עמוס במובן החיובי של המילה, בצבעים ודוגמאות רבים הניכרים בכל פרט בחלל, החל מריפודי ריהוט הישיבה, הוילונות, אהיל המנורה השולחנית, הכריות, השולחנות המשושים המסודרים זה לצד זה בגבהים וצבעים שונים לכדי יצירת שולחן אחד, התמונות והאביזרים הפזורים בחלל. על אף הריבוי, ניתן לראות כי כל הפריטים מתכתבים בצורה אינטיליגנטית וחכמה האחד עם השני.

 

כך למשל, צבעי הכריות המופיעים על גבי הריפוד, מהווים חלק מקשת הצבעים, שעל הוילונות וצבעי חלק מהשולחנות ועוד. בנוסף, ניתן לראות כי דוגמת האגרטל הכחול, דומה מאוד להדפס המופיע על גבי השידה עליה ניצב. הסלון מיועד לאנשים מבוגרים, בשנות ה-50 או ה-60 לחייהם המגיעים ממוצא אירופאי ואשר להם חיבה לעומס עיצובי. אנשים צבעוניים ומיוחדים, בעלי אוריינטציה אומנותית המשולבת עם קלאסיקה וסולידיות בריטית, בעלי ראש פתוח המביאים את היצירתיות שלהם לידי ביטוי בעיצוב סלון ביתם בכלל ובטקסטיל בפרט.

 

אריסטוקרטי

הסלון הינו בעל מראה אריסטוקרטי ושייך לאנשים האוהבים ומעריכים יוקרה, אך אינם "מחפשים" לנקר עיניים, יוקרה שאינה מוחצנת. היוקרה משתקפת ונובעת ממגוון הפריטים בהם מאובזר הסלון, הקפיטונאז' על הספות המרככות את החלל, ריצוף השיש בעל הטקסטורה המעניינת, השנדלייר המסוגנן הנתלה מהתקרה ועוד. בנוסף, ניתן לראות כי מדובר בסלון נוח במיוחד, החל מהכריות וכלה בפופיות של בד הספה. כלל הפריטים מדברים בשפה משותפת ואחידה, טקסטורת הריצוף משתלבת ומתכתבת עם תמונת הקיר, צבע לבן ומואר ועוד.

 

בדרך כלל הריצוף מהווה רקע לבית, אך כאן הוא מקבל במה מרכזית והופך לנקודת המשיכה עם הכניסה לחלל. הכל מותאם בצורה נכונה לריצוף. הדיירים בבית אינם אנשי העיר הגדולה. הם אוהבים לגור בבתים פרטיים וזקוקים לפינה השקטה שלהם. גם אם מדובר באנשים עירוניים, הרי שהם הפכו את הסלון למאוד בייתי וחיברו בין סגנון מודרני לפחות מודרני. כך, הספה למשל מתאפיינת בסגנון מודרני מחד ובעלת גב קפיטונאז' עתיק מאידך. המזנון בעל צבע לבן מודרני, אך צורתו אינה כזו. השילובים המעניינים הם אלו, שהופכים את הסלון למודרני. עוד ניתן לנחש כי הדיירים מגיעים מרקע אירופאי, ייתכן איטלקי. מדובר באנשים שאינם מוחצנים, אך ללא ספק עם טעם וממון.

 

 

הקלאסי

ניכרת כאן התשוקה והאהבה של הדיירים לעיצוב אסתטי וקלאסי עם קריצות ונגיעות מודרניות, אשר באים לידי ביטוי בפרטים שונים, כדוגמת הגוון המבריק של שולחן הסלון. את המראה הכללי של הסלון משקפת המילה "זורם", שהרי המראה הלא מחויט של הריהוט עושה חשק, להשתרע על הספות המזמינות ולהתפנק. תכונה זו של הריהוט, יחד עם המראה הכללי של הסלון הופכים אותו לכזה המיועד למשפחות בעלות ילדים בגילאי העשרה.

 

גווני הסלון מאופיינים בצבעוניות קלאסית. הקריצה הצבעונית מגיעה מהתמונה הצבעונית על גבי הקיר ומהחלונות הרבים המביאים את גווני הירוק מהגינה לפנים הבית. את דיירי הסלון הייתי מגדיר כצעירים, אמידים בשנות ה-30 לחייהם בעלי מודעות והבנה בעיצוב ואסתטיקה.

 

הסלון הצעיר

לסלון אווירה של רוח צעירה במיוחד, המתאים לחבר'ה צעירים וקלילים, אשר אינם מחפשים את המראה הכבד. המראה האולטרה מודרני מושג על ידי הפריטים והצבעים שבו. שילוב שולחן נירוסטה עם זכוכית בגוונים של אפור ולבן ומתכת, מקנה לו מראה נקי המשתלב עם הקירות הלבנים. עוד בולט, שילוב העץ הכתום בריהוט אשר משדר צעירות, חיות וקלילות. הסלון מראה על יצירתיות. לכורסאות אין חלק הסוגר אותן בצדדים ובנויות, כך שנראות כאילו ומרחפות באוויר, מה שתורם למנימליזם. הספה מאוד מסוגננת ומתאפיינת במראה "פרשי" וקליל. ניכר כי המעצב לא רצה להכביד על החלל.

 

העיצוב יתאים לדירות שאינן גדולות מידי, כיוון שהפריטים בו אינם תופסים הרבה נפח בעין ובחלל. יתאים לזוג צעיר, בגילאי ה-30+, עם שני ילדים. מדובר בטיפוסים מאוד אורבניים אשר אינם מרבים לארח (ניכר לפי צבע השטיח). העיצוב נותן דרור ליצירתיות, לכן ניתן להסיק כי הדיירים עוסקים באחד ממקצועות העיצוב. אלו לא יתעניינו בסגנון ובפריטים סטנדרטיים ורגילים וימצאו אותם משעממים. מדובר על טיפוסים תוססים, אשר יודעים כיצד לחיות, מעריכים ריהוט מסוגנן, אך חשוב להם שיבטא אמירה אישית.

 

אורית כוכבי

איך משדרגים את כניסת הבית

טקסטיל אופנתי בבית

מחדשים רהיטים ישנים

טרנדים בעיצוב חדר השינה

כללים לבחירת מזרן נוח

כך תשמרו על רהיטי עץ

כך תבחרו מצעים למיטה

כך תעצבו את חדר התינוק