לשבור את החומה: הסיניות היפות בעולם

הדוגמנית פיי פיי סאן שהופיעה החודש על הווג האיטלקי היא האסייאתית הראשונה שהצטלמה לשער המגזין הנחשב הזה. לכבוד "המאורע" ההסטורי הזה קבלו גלריה של הנשים הסיניות היפות ביותר

בפעם הראשונה בתולדותיו של הווג האיטלקי, הצטלמה לשער של החודש, דוגמנית ממוצא סיני. בווג הצרפתי, הבריטי והאיטלקי, כיכבו בעבר דוגמניות ממוצא אסיאתי, אך לא בזה האיטלקי. לדוגמנית הנחשבת לסופר מודל קוראים פיי פיי סאן והיא כיכבה בקמפיינים לקלווין קליין, ולנטינו ודיזל, צעדה בתצוגות של ויוויאן וסטווד, מיו מיו ודריס ואן נוטן והצטלמה על השערים הנחשבים של ווג הסיני ו Elle.

 

נשים אסיאתיות כבר זמן רב נחשבות ליפות. בשנים האחרונות הן אף למדו לצאת מהחומה הסינית בה היו נתונות וכובשות את עולם האופנה הבינלאומי. מספר הדוגמניות הסיניות זינק מ 11 בלבד בשנת 1980 לכמעט שישה מיליון דוגמניות רק בסין. עם זאת, ניכר כי בתעשיית האופנה האכזרית, רק קומץ מהן יכול להתבלט ולהיות מוכר גם בבית וגם בחוץ.

 

לרגל הופעת הבכורה של פיי פיי על הווג האיטלקי, ליקטנו סיניות יפהפיות נוספות, שהפכו לדוגמניות מבוקשות בקרב מעצבי על ומככבות בקמפיינים נחשבים.

 

יו נה

נולדה בגויאנג, עיר הבירה של פרובינציית גאיי זו, שחקנית מפורסמת, שהפכה לדוגמנית לאחר שהופיעה בסדרת טלוייזיה מצליחה בסין: "איך להציל אותך, אהובה שלי". היא זכתה בתחרויות דוגמנות מקומיות רבות והוכתרה בתחרות "דרך המשי" היוקרתית של סין בשנת 2000. באותה שנה, זכתה בפרס התמונה הטוב ביותר באסיה בתחרות דוגמניות עולמית, שנערכה בצרפת.

 

צ'ו יינג

נולדה בשנת 1971 ונחשבת לדוגמנית הסינית המצליחה ביותר בכל הזמנים. היא נולדה בפרובינציית הונאן ומלבד קריית דוגמנות ענפה היא גם שחקנית, זמרת ומארחת. בין השאר ייצגה קמפיינים בינלאומיים כדוגמת פנטן ומייבלין. החלה את קריירת הדוגמנות שלה בשנת 1990, והייתה סגנית בתחרות "דרך המשי" היוקרתית לשנת 1991. כמו כן, באותה שנה, דורגה במקום שני בתחרות הסופר מודל של סין וייצגה את המדינה בתחרות העולמית.

 

ז'אנג ז'לין

נולדה בשנת 1984 בעיר הבירה של מחוז הביי ונחשבת לדוגמנית סינית בעלת שם עולמי. בוגרת האוניברסיטה למדע והטכנולוגיה בייג'ינג (USTB) והסינית הראשונה, שזכתה בתואר מיס עולם בשנת 2007. מלכת היופי, שהחלה את קריירת הדוגמנות שלה בשנת 2003 וזכתה לשבחים כאחת מ 10 הדוגמניות הכי מקצועיות בסין בשנת 2006.

היא כיכבה על העטיפות של מגזיני אופנה בולטים רבים ושמשה כדוברת מותגים מפורסמים כגון, לוריאל פריז, סברובסקי ובנק מסחר סיני.

 

מא יאנלי

נולד למשפחת האיכרים בזקואו סיטי, פרובינציית הנאן. היא דוגמנית, מעצבת אופנה ושחקנית סינית ידועה. מא הוכיחה שנערה צעירה יכולה להתבלט ביופי, כשרון וחריצות. היא הייתה אלופת חתירה, עזבה את הספורט המקצועי כדי לפתח קריירה בדוגמנות בשנת 1994. זכתה במקום הראשון בתחרות הראשונה הבינלאומית בשנחאי ב 1995, והפופולריות הגוברת שלה בקרב מעצבים מפורסמים ומפרסמים, הפכה אותה לדוגמנית הסינית מספר אחת בין השנים 1998 ו 1999.

 

מו וונדן

נולדה בשנת 1987, בפרובינציית גואנגדונג ונחשבת לדוגמנית סינית עם מאפייני פנים ייחודיים שונים מאלה של יפהפיות סיניות מסורתיות. מו עשתה סנסציה בסין ובעולם, בהליכתה הנמרית על המסלול והפכה לכוכב זוהר מאז, כאשר זכתה בתחרות כוכבות בסין בשנת 2004.

מו, הייתה הדוגמנית הסייאתית היחידה שהלכה על המסלול בכל ארבעת שבועות האופנה הבינלאומיים בשנת 2008. בנוסף, זכתה לשבחים על ידי מעצב האופנה היוקרתי, ג'ורג'יו ארמאני, שכינה אותה "הדוגמנית האסייתית היפה ביותר". פיארה את העטיפות של FHM, Elle, L'Officiel. עשתה את מסעות הפרסום של אמפוריו ארמאני, מרטין גרנט, רוקו ארוקו וכדומה.

 

לאב יאן

שייכת לאחת מהמשפחות העשירות בסין, שהחלה את קריירת הדוגמנות שלה בשנת 1999, כאשר זוהתה על ידי הסטייליסטית המפורסמת לי דונגטיהן. עם עיניים קטנות, אף שטוח ופנים מנומשות, היא לא עומדת בשום תקנים הסיניים. עם זאת, "הילדה המכוערת" גדלה להיות דוגמנית עם הליכת חתול בינלאומית. בשנת 2000 נסעה לפריז, כשהייתה רק בת 19 והתהילה החלה להגיע. בשנת 2000, זכתה במקום שני בתחרות דוגמניות בינלאומית, במקום הגבוה ביותר אי פעם לדוגמנית סינית בתחרות בינלאומית.

 

ליו וון

ליו וון נולדה בשנת 1988 במחוז הונאן וזכתה לתהילה בין הלילה בשנת 2006, כאשר המנהל היצירתי של המגזין "מארי קלייר" ג'וזף קרל, הבחין בה בתצוגת אופנה קטנה בגודל בבייג'ינג. מי שחלמה להיות מדריכת תיירים, הפכה ליקירת המסלולים בפריז, לונדון. בנוסף, היא הופיעה על מגזינים יוקרתיים אופנה ומותגי יוקרה העולמיים כמו, קלווין קליין והליין קרופורד.

 

דו חואן

נולדה בשנת 1982 בשנחאי ונחשבת לדוגמנית סינית בעלת שם עולמי. דו, רקדנית בלט לשעבר, הוכתרה בתחרות "דרך המשי" של סין החדשה, בשנת 2002. היא זכתה לגדולה בחוגי האופנה באירופה בשנת 2006, כאשר הפכה לפנים של חמישה מנהיגי אופנה עולמיים, כולל LV, YSL, רוברטו קוואלי, גאפ וסברובסקי. בשנת 2005 הייתה לאסייאתית הראשונה, שכיכבה בשער של ווג פריז.

 

 

ג'יאנג פלין

נולדה בחרבין, החלה את דרכה כשחקנית כדורעף והפכה לדוגמנית, כאשר זכתה בסגנות בתחרות דוגמניות בינלאומית בשנחאי בשנת 1999. התקשורת האמריקנית, מכנה אותה כדוגמנית הסינית המוכשרת ביותר, שהצטלמה לעטיפות של מגזיני אופנה גדולים. על הדרך, עשתה גם מסעות פרסום למוצרים קוסמטיים רבים.

 

הנשים היפות של פינלנד

הפולניות הלוהטות ביותר

הדוגמניות השחורות הכי יפות בעולם

הנשים היפות של ארה"ב

ההונגריות היפות ביותר

הנשים היפות של נורבגיה

הנשים היפות בקרואטיה

הנשים הכי יפות בגרמניה