ביי לג'ינג'ים: טיפולים להסרת נמשים

מעיין קרת עשתה מזה אחלה של קריירה אבל לא מעט ישראלים מסתבר לא כל כך אוהבים את הכתמים החביבים האלו שעל העור. הם עושים כל שביכולתם כדי להיפטר מהנמשים בעיקר בחורף לאחר שהקיץ הסתיים

נמשים הם אולי כתמי העור החינניים ביותר שהטבע חשב לייצר עבורנו, אבל אין זה אומר, שהרוב באמת אוהבים ומוצאים אותם אטרקטיביים. דוגמניות רבות עשו מהם קריירה, אך עבור אנשים לא מעטים מדובר בתופעה מטרידה, מביכה וכזו שמקיץ לקיץ פשוט משתלטת להם על החיים, תרתי משמע.

 

תכשירים קוסמטיים כאלה ואחרים לא תמיד עושים את העבודה לעומקה, שכן שמדובר בנמש "מבוגר" או כזה שטמון בעומקו של הדרמיס, שום תכשיר טיפולי לא יוכל לו.

 

ד"ר כרמן ברטמן, מנהלת תחום הלייזר ברשת מרפאות פרופורציה, מסבירה על התופעה וכיצד מטפלים בה:

 

מי פונה לטיפול?

בהחלט ניתן למצוא הבדלים בין גברים ונשים שפונים להסרת נמשים, אבל גם בין נשים ובין בחורות צעירות.  בחורות צעירות פונות בעיקר, על מנת לטפל בנמשים שעל הפנים והכתפיים, נשים פונות על מנת לטפל בנמשים שמופיעים על הפנים, הכתפיים, גב כפות הידיים, אזור החזה והמחשוף. הגברים מגיעים בעיקר על מנת לטפל ב"משטחי" נמשים, שפשוט התחברו להם והפכו לכתמים חומים פזורים, לרוב באזור הזרועות, הכתפיים והגב העליון. הצפיפות והמיקום- הם אלו עיקר המאפיינים שמבדילים בין הפניות השונות לטיפול הזה.

 

טיפול הסרת נמשים הפך פופולארי בשנים האחרונות והביקוש עולה בהתמדה מסתיו לחורף. אנו עדים ליותר ויותר פניות של אנשים, שלא בהכרח יש להם נמשים על כל הגוף ובכל זאת הם מבקשים להסירם מאזורים מסוימים. רוב הטענות שלהם הם על כך שהעור לא נראה נקי.

 

הטכנולוגיה של היום משתפרת בהתמדה והשכלולים הופכים את הטיפולים השונים לפשוטים ויעילים מאי פעם. גם טיפול להסרת נמשים ניתן למצוא היום בעולם האסטטי והפלסטי ותאמינו או לא, הוא אחד המבוקשים אם לא המבוקש ביותר.

 

איך זה עובד?

לקראת הטיפול הזה יש להימנע משיזוף לפני תחילתו ועל כן הוא טיפול מושלם לביצוע בעונה הקרה. הטיפול להסרת הנמשים נערך באמצעות שילוב בין טכנולוגיית גלי רדיו וטכנולוגיות אור מתקדמות נוספות המחדירות קרני אור וקרני אינפרא אדום לעומק העור. אותו אור הוא בעצם אנרגיה, שבאורך הגל המתאים מתבייתת על פיגמנטים שונים, נבלעת בתוכם, מחממת ומפרקת אותם. האור, אותו מקרין המכשיר, מגיע לשכבות העור העמוקות ופותר את הבעיה מהבסיס שלה. זהו טיפול שברוב המקרים אורך כרבע שעה בלבד ואין צורך באשפוז או החלמה. מקרים אחרים מצריכים סדרה בת עד שלושה טיפולים. הדבר תלוי בגילו של המטופל ובהתאמה לכך- ב"גיל" נמשיו, בגוון שלהם ובמידת העומק שבו הם נמצאים בשכבת העור.

 

טיפולים המשלבים לייזר כמו זה או טיפולים המשלבים חומרים כימיים בדומה לפילינג עמוק , מחייבים בדיקה מקדימה של הרופא עם המטופל לשם בחינת  העור, הכתמים, מצב בריאותי וכל סוגי הקרמים בהם הוא /היא  עשו  שימוש לאחרונה. קרמים המכילים ויטמין A, למשל, לא משתלבים עם טיפול הסרת הנמשים הזה ולכן חשובה התייעצות מקדימה מקיפה עם הרופא לבחינת התאמה ומועד נכון לכניסה לטיפול. 

 

קחו בחשבון שמדובר בטיפול אחד או בסדרה של עד שלושה טיפולים, בסופה תהיו נטולי נמשים. בפגישת הייעוץ, מבצע הרופא מעין טסט על איזור נסתר ומוודאים, כיצד הגוף והנמש מגיב אליו. בטיפול הראשון מתאימים את העוצמה לטיפול בנמשים הכהים ביותר. בטיפולים הבאים מותאמת העוצמה לטיפול בכתמים בעלי גוון בהיר יותר, נימים ונקבוביות פעורות.

שיעור ההצלחה של טיפול זה מגיע עד 90% והוא יעיל גם עבור "מפגעים" נוספים כדוגמת כתמי גיל, כתמי שמש נרחבים ונימים.

 

כללים שצריך לדעת לפני

  • חולי אפילפסיה, אנשים הנוטלים מדללי דם, בעלי עבר של סרטן העור,נטייה לפתח קלואידים, נטייה מוגברת לפיגמנטציה, או כאלה שסובלים מסוכרת לא מאוזנת למשל, יצטרכו לחלוק את המצב הבריאותי שלהם עם הרופא בפגישת הייעוץ המקדימה על מנת לוודא שהינם מתאימים לביצוע הטיפול.
  • אחוז מסוים של הישראלים המגיעים לטיפולי הסרת הנמשים יצטרכו להגיע גם לטיפולי תחזוק נוספים במהלך השנים, מאחר והנטיה להתנמשות היא גנטית.
  • שמירה על חשיפה פחותה לשמש בעונת הקיץ יחד עם שילוב של תכשירי הגנה מהשמש על בסיס קבוע ברמת סינון של 30SPF מינימום, הם קריטיים להצלחת ושימור הטיפול.

  

 

 

פרופורציה

מלאה במקומות הנכונים ואוהבת את זה

הגדלת עכוזים בניתוח פלסטי

בוטוקס לשיפור מצב הרוח

ניתוחים פלסטיים למראה טבעי

להגדיל את החזה בתבונה

הכל על מילוי קמטים בבוטוקס

שיטות חדשניות לעיבוי שפתיים

הכל על מתיחת בטן

טיפולי בזק אסתטיים

המלחמה בתופעת הצלוליטיס

טיפולי אנטי אייג'ינג

ניתוח שאיבת שומן