מזריקות בוטוקס לשיפור מצב הרוח

למה נשים רוצות לעשות בוטוקס? כדי להעלים את הקמטים, לטשטש את סימני הגיל ובעיקר כדי להרגיש יותר טוב עם עצמן

המילה "בוטוקס" הפכה בשנים האחרונות לשם נרדף לטיפול בהזדקנות הפנים, קמטים וכן, גם לטיפול במצב הרוח. נשים רבות המגיעות לטיפולים אלה, מבקשות לטשטש קמטים או קמטוטים, להעניק נפח לאזורים שהתרוקנו על ידי הזרקות חומרי מילוי, אבל מה שהן באמת מרגישות לאחר הטיפול זה שיפור במצב הרוח, תחושת התחדשות ושמחה. הן לא מתייחסות לטשטוש הקמט בפועל אלא לתחושה הכללית. לאחר הטיפול הן נהנות להסתכל במראה, הן מרגישות טוב יותר עם עצמן, משדרות את זה כלפי חוץ וזוכות למחמאות ופרגון מהסביבה.

 

ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ועיצוב הפנים מסביר כיצד הקמטים בפנים משפיעים על מצב הרוח שלנו ועל התגובות שאנו מקבלים מהסביבה. כיצד אנו נתפסים כלפי חוץ כאשר הפנים שלנו לא מתוחזקות ומה תפקיד הבוטוקס וחומרי המילוי בכל הסיפור.

מה אומרות פנייך?

"השינויים שהפנים שלנו עוברות עם השנים, בין אם כתוצאה מפעילות השרירים לאורך זמן ובין אם לנוכח צניחה ואובדן נפח, מקנים לפנים שלנו מראה דואג וכועס גם כאשר אנו מרגישים נפלא", מסביר ד"ר נמרוד פרידמן, ומפרט: "דוגמה לכך הם קמטים בין הגבות, באזור המצח. בנוסף, צניחה של זוויות הפה כלפי מטה הנוצרת עם שנים משדרת מראה של חוסר שביעות רצון. באמצעות בוטוקס ניתן לטפל בקמטי הדאגה שבין הגבות ואילו הזרקות חומרי מילוי ימנעו את המראה של חוסר שביעות רצון הנובע מצניחה והתרוקנות הלחיים וזוויות הפה. רקות שקועות מקנות לנו מראה פנים זקן ומעט חולני וניתן לתקן זאת באמצעות מילוי האזור והשבת הנפח למראה מעוגל וצעיר. השפתיים הן דוגמה נוספת להבעה שעלולה להעביר מסר שונה אודות אופיו של אדם: שפתיים דקות מתפרשות הרבה פעמים כמראה של "אדם רע", בעוד ששפתיים עגולות ורכות הן לא רק נשיות יותר אלא מצביעות על רכות ונועם. הפיסול השפתיים יתבצע גם הוא באמצעות חומרי מילוי לעיצוב מעודן וטבעי.

 

אחד התפקידים העיקריים של מראה הפנים שלנו הוא להביע את מצב רוחנו, רגשותינו ותחושותינו באופן לא מילולי, אולם לעיתים סימני הגיל גורמים לכך שהפנים שלנו משדרות רגשות שליליים למרות שאין זו כוונתנו או מצבנו. מטרת הטיפול לעיצוב הפנים באמצעות בוטוקס וחומרי מילוי הוא לעצב את הפנים בהתאם לגיל המטופל/ת תוך שמירה על הבעה ומראה טבעיים וטשטוש הבעות מטעות ולא רצויות שאינן משקפות את הרגשות האמיתיים שלנו. זאת הסיבה לכך שטיפול זה הוא למעשה עיצוב ופיסול יותר מאשר רפואה או פעולה טכנית של הזרקה. חשוב להכיר את תהליכי ההזדקנות ולהתאים לכל מטופלת את העיצוב הנכון עבורה בכדי לקבל את התוצאה הרצויה. רוב הנשים הפונות לטיפולים אלו מבקשות שלא לעבור שינוי דרמטי ובולט, אלא לטשטש את סימני הגיל היוצרים הבעות שליליות אלו ופשוט להיראות כפי שהן מרגישות.

 

 

עיצוב פנים בעזרת ניתוח

לעיתים, לא ניתן לעצב את הפנים, לתקן או לטשטש באמצעות הזרקות בלבד ויש צורך להיעזר גם בניתוח. לדוגמא: כאשר יש עודפי עור בעפעפיים עליונים ושקיות בעפעפיים תחתונים, המשווים לנו מראה עייף גם אם זה עתה התעוררנו משינה טובה. בניתוח, ניתן להסיר את עודפי העור ושקיות השומן ולהקנות לפנים מראה רענן וצעיר יותר.

 

בנוסף, כאשר צניחת הלחיים וזוויות הפה משמעותית יותר, לא ניתן להרימן באמצעות הזרקות בלבד וכאן בא לעזרתנו ניתוח הרמת הפנים אשר מחזיר חזרה את הרקמה למקומה. הפנים שלנו לאחר הניתוח - לא רק שיראו צעירות יותר אלא גם חייכניות יותר, מכיוון שזוויות הפה כבר לא יהיו שמוטות כלפי מטה, אלא יחזרו למקומן הטבעי.

ניתוחים פלסטיים למראה טבעי

להגדיל את החזה בתבונה

הכל על מילוי קמטים בבוטוקס

שיטות חדשניות לעיבוי שפתיים

הכל על מתיחת בטן

טיפולי בזק אסתטיים

המלחמה בתופעת הצלוליטיס

טיפולי אנטי אייג'ינג

ניתוח שאיבת שומן