27.06.2018

10:25

 בנייני העיר הלבנה, שינקין 65, תל אביב
בנייני העיר הלבנה, שינקין 65, תל אביב,
צילום יחצ

אירועי לילה לבן בתל אביב מפנקים גם את חובבי האדריכלות

החגיגות מחר בערב יכללו מיני סיורים להכרת שכונות העיר ודייריהן, ביקורים בעיר הלבנה, ביקור באתר כריית מנהרות הרכבת הקלה והצצה אל סטודיו למקצועות העיצוב

אירועי ' לילה לבן' צפויים להתקיים מחר, יום חמישי, 28/6, ברחבי תל אביב יפו, החל בשעות הערב ועד השעות הקטנות של הלילה. האירועים, המתקיימים מזה כחמש עשרה שנה, מאז הכריז אונסק"ו, ביולי 2003, על העיר הלבנה של תל אביב כעל אתר מורשת תרבות עולמית, כוללים חגיגה בת עשרות פעילויות הנערכות בחוצות ובמרכזי התרבות בעיר. בין היתר, מוזמן הקהל ליהנות מהופעות, מיצגים, הרקדות, מפגשים עם אמנים, פעילות ספורט, שופינג, מסיבות, תפריטים מיוחדים במסעדות ובתי קפה והארה דקורטיבית של בנייני באוהאוס מעניינים.

 

חובבי האדריכלות, ומי שרוצה לנצל את הלילה להכרת בתי העיר, לבטח ייהנה מסיורים ליליים מודרכים ברחביה בהם יסופרו סיפורי המקומות המיוחדים. בין הסיורים המוצעים, ניתן יהיה להשתתף בחגיגת סיורים במושבה הטמפלרית שרונה, בסיורי אמנות רחוב בנגריות ובמוסכים של נחלת בנימין ופלורנטין, בסיור להכרת דייריה ובתי הכנסת של שכונת התקווה, בסיור בעקבות הדמויות המרתקות של סמטאות יפו העתיקה, בסיור מסע בתולדות העיר העברית הראשונה אל ראשית הציונות תוך הצצה אל אחורי הקלעים של ההיסטוריה, בסיור להכרת סיפורי האהבה הגדולים של מתחם התחנה ונווה צדק כשכונה הראשונה מחוץ ליפו, בסיור בעקבות הסגנון הבינלאומי בעיר הלבנה וכיכר דיזנגוף, בסיור בעקבות תחנות חייו בעיר הולדתו של הזמר אריק איינשטיין, ובסיורים בשביל העצמאות ובשער הדמוקרטיה. 

 

 בנייני העיר הלבנה, לבונטין 28, תל אביב

בנייני העיר הלבנה, לבונטין 28, תל אביב (צילום יחצ)

 

 

 

חברת 'בנייני העיר הלבנה' תציע סיור שמעורר לחיים את המבנים האיקונים שהוקמו בימיה הראשונים של העיר תל אביב ואת סיפורם ההיסטורי והתרבותי תוך סקירה השימור וההתחדשות העירונית וההשפעות האדריכליות של הבניה בתל אביב בראשית ימיה ועד תל אביב של 2018. הסיור יכלול את הבניין הייחודי השוכן בבלפור 44 שתוכנן על ידי משה לייב צ'רנר שכיהן כמהנדס העיר תל אביב, את הבניין ברחוב אנגל 7 ששימש כביתו של מאיר אריסון מהדמויות הדומיננטיות בכלכלת היישוב, את ביתו של זלמן יעקובזון ממייסדי חברת הנפט הארצישראלית בלבונטין 28 ועוד.
 

 

 בנייני העיר הלבנה, אנגל 7, תל אביב

בנייני העיר הלבנה, אנגל 7, תל אביב (צילום יחצ)

 

בנוסף לסיורים, בסטודיו 6B, בית הספר המוביל למקצועות העיצוב השוכן במתחם שדרות רוטשילד, יפתחו השערים לקהל הרחב שיוכל ליהנות מגלריה בה יוצגו העבודות המצטיינות של בוגרי המכינה במסלולים אדריכלות, עיצוב פנים, עיצוב תעשייתי, עיצוב תקשורת חזותית ועיצוב אופנה, טקסטיל וצורפות. במקביל, יערכו במקום מרתונים לרישום מודל ערום ותפתח חנות למכירת בגדים ואביזרים לחופשה.

 

 סטודיו 6B

סטודיו 6B (צילום נמרוד ארונוב)

 
 
חברת נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים), המקימה את רשת הסעת ההמונים במטרופולין תל אביב, תשתלב באירועים בכך שתזמין את הקהל לבקר באתר כריית מנהרות הקו האדום המצויות בלב העיר. זוהי הצצה נדירה אל אתר המנהרות הקטן בעולם, במרחב הצפוף שבין בתי מגורים ועסקים, בליווי הסברים על פעולת מכונות המצויות במקום ועל אופן כריית מנהרות הרכבת הקלה. עוד מזמינה נת"ע לחגיגה של וידאו ומוזיקה בצמוד לאתר העבודות היכן שתוקם תחנת אלנבי של הקו האדום.

 

 נת"ע

נת"ע (צילום יחצ)