06.09.2018

14:05

 כנס קבלנים ויזמים במועצה המקומית בית אריה
כנס קבלנים ויזמים במועצה המקומית בית אריה,
יחצ

נדל"ן בקטנה: כנס קבלנים ויזמים ועוד שלל עסקאות בארץ ובחו"ל

אפריקה ישראל מגורים זכתה במכרז מחיר למשתכן • אספן גרופ מתרחבת בהולנד • פרויקט ב-700 מיליון שקל לאזורים וגרין פארק • סיכום השבוע החולף בתעשיית הנדל"ן בישראל

• חברת אפריקה ישראל מגורים זכתה במכרז מחיר למשתכן של רשות מקרקעי ישראל בנס ציונה לבניית 180 יחידות דיור (לפני הקלת שבס). על פי תנאי המכרז, 90% מיחידות הדיור ישווקו במסגרת מחיר למשתכן והיתר יימכרו במחיר מלא בשוק החופשי. המחיר הסופי למ"ר בנוי של יחידות מחיר למשתכן יעמוד על 11,550 שקל (לא כולל מע"מ). תמורת הקרקע אפריקה תשלם כ-91 מיליון שקל ועוד 18 מיליון שקל הוצאות פיתוח. בכוונת החברה לממן את הבנייה באמצעות קבלת מימון מגוף פיננסי וממקורותיה העצמיים.

 

• החברות אזורים וגרין פארק יבנו 1,400 דירות חדשות ב"רובע הפעמון" בעפולה בהשקעה כוללת של כ-700 מיליון שקל. הפרויקט בשטח של כ-110 דונם ייבנה בשלבים ובשלב הראשון ייבנו כ-200 דירות. רובע הפעמון מתוכנן להיבנות על שטח של כ-1,000 דונם של שטחים חקלאיים הצמודים לעפולה מדרום. בשטח מתוכננים להיבנות כ־6,000 דירות בנוסף לשטחי מסחר, שטחי ציבור ומוסדות חינוך, קאנטרי קלאב ודיור מוגן. 

 

 עפולה

עפולה (יחצ)

 

 

• אספן גרופ מרחיבה את פעילותה בשוק ההולנדי: החברה תרחיב עבור רשת האופנה הגלובלית "טימברלנד" את המתחם הלוגיסטי שאספן משכירה לה בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד. לשם כך החברה תרכוש קרקע נוספת בשטח של כ-19 דונם הצמודה לנכס הקיים ותבנה עליה את ההרחבה של המתחם הלוגיסטי הקיים. אספן תשקיע ברכישת הקרקע ובבניית הנכס הנוסף סך של כ-40 מיליון שקל (כ-10 מיליון אירו). שני הנכסים יושכרו לטימברלנד למשך 10 שנים ודמי השכירות השנתיים שיניב המתחם הלוגיסטי כולו יסתכמו לסך של כ-2.6 מיליון אירו, צמודים למדד המחירים לצרכן ההולנדי. הנכס המקורי נרכש בשנת 2012 בעלות של כ-25 מיליון אירו, וערב החתימה על ההסכמים עומד שוויו במאזני אספן על סך כ-30.6 מיליון אירו.  

 

 הנכס בהולנד

הנכס בהולנד (יחצ)

 

 

• חברת "איילון אחזקות" בהובלת היו"ר שלמה גרופמן רוכשת את השליטה (80%) ב"בית דרום אפריקה" שבמתחם הבורסה ברמת גן המשמש כנכס מניב ומושכר ברובו למשרדים. המוכרת היא חברת אלתירא נכסים (1979) בע"מ. הבניין ברחוב מנחם בגין 12 פינת רחוב הרקון 1 בר"ג כולל 6 קומות עיליות שמושכרות כאמור ברובן למשרדים, למעט קומת הקרקע המשמשת רובה למסחר. בנוסף כולל הבניין שלוש קומות תחתונות המשמשות כחניון. החברה מעריכה כי הנכס צפוי להניב לה תשואה שנתית של כ-7%. נזכיר, כי לפני כשלושה שבועות, לוי רחמני, מנכ"ל איילון אחזקות, הגיש מכתב התפטרות והודיע על סיום תפקידו לאחר 42 שנים בתפקיד מאז שייסד את החברה. התפטרותו תיכנס לתוקף ב-30 בספטמבר 2018 ובקרוב תחל לפעול ועדת איתור אשר תבחן מועמדים לתפקיד המנכ"ל. 

 

 בית דרום אפריקה

בית דרום אפריקה (יחצ)

 

• חברת אביב ארלון מוכרת לקבוצת ביג מרכזי קניות את המרכז המסחרי "אביב פארק פנצ'בו" בסרביה, בסכום של 39 מיליון אירו. את המרכז בשטח של כ-28,000 מ"ר הקימה אביב ארלון, הוא עומד על תפוסה של כ-100% ומניב NOI של 3.15 מיליון אירו בשנה. אביב ארלון דיווחה כי המכירה תניב לה תזרים נטו של כ-19 מיליון אירו. 

 

 המרכז בסרביה

המרכז בסרביה (יחצ)

 

 

• השבוע נערך טקס הנחת אבן הפינה ל"מתחם התנופה" באזור התעשייה המתחדש של שכונת תלפיות בירושלים שיוקם בקבוצת רכישה שארגנה קבוצת סופרין. הפרויקט משלב מסחר, תעסוקה ומשרדים על קרקע של כ-10 דונם, וצפוי להימשך כ-3.5 שנים. קבוצת סופרין ואורוקום רכשו את המגרש תמורת 90 מיליון שקל, ועליו יהיה ניתן לבנות מרכז מסחרי ומשרדים הכולל שתי קומות מסחר בשטח של כ-12,000 מ"ר ברוטו, וכן שלוש קומות של שטחי משרדים וקליניקות של רופאים בשטח כולל של כ-14,000 מ"ר ברוטו. כל זאת מעל 3 מרתפי חנייה שיכללו כ-750 חניות. העלות הכוללת של הפרויקט מוערכת בכ-520 מיליון שקל, הוא מתוכנן ע"י משרד האדריכלים ברעלי לויצקי כסיף וייבנה ע"י חברת עומר הנדסה ובנייה.

 

 מתחם התנופה

מתחם התנופה (הדמיה evolve media)

 

 

• קניון עיר ימים בנתניה השיק אגף חדש בהשקעה של כ-200 מיליון שקל. ההרחבה כוללת שתי קומות חדשות בשטח של 7,500 מ"ר שיתווספו לכ-30,000 מ"ר הקיימים. באגף החדש ייכנסו עשרות רשתות חדשות ויוגדלו שטחן של חלק מהחנויות הקיימות. בשנה הבאה צפוי להיפתח מעל הקניון מגדל משרדים בגודל של כ-10,000 מ"ר. קניון עיר ימים שתוכנן ועוצב על ידי משרד האדריכלים יסקי-מור-סיון הוא בבעלות משותפת של שיכון ובינוי נדל"ן וקבוצת הראל ביטוח ופיננסים.

 

 קניון עיר ימים

קניון עיר ימים (צילום שי נייבורג)

 

 

• השבוע התקיים כנס קבלנים ויזמים במועצה המקומית בית אריה ביוזמת המועצה ובשיתוף משרד הבינוי והשיכון וחברת ערים, שבו עניינו את הקבלנים בבנייה של 511 יחידות דיור חדשות בעיר במסגרת תוכנית שכבר אושרה במועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי. לפי התוכנית, בשכונת נופי דן שבהתנחלות שממוקמת בדרום-מערב השומרון ייבנו למעלה מ-1,000 יחידות דיור חדשות בבתים צמודי קרקע ומדורגים, כמחצית במסגרת מחיר למשתכן ומחצית בשוק החופשי.

 

 כנס קבלנים ויזמים במועצה המקומית בית אריה

כנס קבלנים ויזמים במועצה המקומית בית אריה (יחצ)