30.08.2018

11:53

 העיר שדרות
העיר שדרות,
צילום עיריית שדרות

2,000 דירות חדשות: שני מכרזי "תכנן ובנה" בשדרות ובבית שמש

לאחר שהשבוע יצא לדרך הפיילוט של "תכנן ובנה" בחריש - המדינה תפרסם בקרוב עוד שני מכרזים

המדינה פרסמה עוד שני מכרזים לבניית שכונות חדשות בשדרות ובבית שמש בשיטת "תכנן ובנה". בכל שכונה יוקמו יותר מ-1,000 יחידות דיור בשיטה זו, והיזם שיזכה במכרזים יהיה אחראי על כל תהליך הבנייה - מגורים, מוסדות החינוך והציבור, פיתוח התשתיות והכבישים ועוד. חוברות המכרז יפורסמו בחודש הבא.

 

המכרזים יהיו לכ-1,030 יחידות דיור בבית שמש, חלקן במסגרת תכנית מחיר למשתכן בשכונה ד-5 ברמת בית שמש, ובעיר שדרות המכרז מיועד לבניית 1,010 יחידות דיור, גם חלקן יהיו במחיר למשתכן בשכונת הבוסתנים המהווה הרחבה באזור הצפון-מערבי של העיר.

 

מדובר בשני מכרזים שיוצאים אחרי שרק השבוע יצא לדרך פיילוט לפרויקט הראשון במסגרת תוכנית "תכנן ובנה" של משרד הבינוי והשיכון ביישוב חריש. כך, הונחה אבן הפינה בפרויקט שתבנה חברת "שפיר הנדסה" בשכונת "אור המזרח" החדשה בחריש הכוללת 1,200 יחידות דיור בהיקף כספי כולל המוערך בלמעלה ממיליארד שקל.

 

מכרזי "תכנן ובנה" פונים אל יזמים אשר מסוגלים לבצע את כלל תכניות הבנייה והפיתוח של השכונה כאמור, ומטרתם לאפשר עבודה רציפה כך שבסופו של תהליך יקבל התושב את שכונת המגורים, לרבות השטחים הציבוריים ומוסדות הציבור, מוכנים לשימוש מיד עם מסירת הדירה לבעלותו ואכלוסה - שכונה מחכה לתושב.

 

נזכיר, כי רק לפני כשבועיים קבינט הדיור באוצר הסיר את המגבלה על תוכנית "תכנן ובנה" כך שיהיה ניתן להחיל אותה גם בשכונות עם פחות מ-1,000 דירות. בשני המכרזים בשדרות ובבית שמש יהיו כאמור יותר דירות.

 

לדברי שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, "פיתחנו את שיטת תכנן ובנה מתוך הבנה שנדרש לקצר משמעותית את משך זמן הבנייה בישראל, ומתוך תפיסה שלא ייתכן שהתושבים יחיו באתרי בנייה. אני גאה שהחזון הופך למציאות והיד עוד נטויה".