06.08.2018

14:33

 הפרויקט במנהטן
הפרויקט במנהטן,
יחצ

מנרב והגשמה יקימו פרויקט מגורים במנהטן בכ-670 מיליון שקל

מגדל המגורים בן 34 הקומות בשדרה השלישית יכלול 100 יחידות דיור ושטח מסחרי • חברת הנדל"ן וקרן ההשקעות בנדל"ן ישקיעו כל אחת 56 מיליון שקל בפרויקט

עוד שיתוף פעולה בין חברת הנדל"ן מנרב לבין קרן ההשקעות בנדל"ן הגשמה. החברות יקימו פרויקט מגורים משותף בשדרה השלישית במנהטן בעלות כוללת של כ-670 מיליון שקל. הגשמה כגורם משקיע, ומנרב כיזמית הפרויקט, יעמידו במשותף ובחלוקה שווה הון עצמי של כ-112 מיליון שקל למימון הפרויקט.

 

לפי תשקיף שהגישה קרן הגשמה לבורסה בת"א, הפרויקט כולל מגדל מגורים בן 34 קומות ובו 100 יחידות דיור ושטח מסחרי. רכישת הקרקע כבר הושלמה על ידי קבוצת מנרב ממקורותיה העצמיים בסוף חודש אפריל האחרון.

 

במסגרת הפרויקט ייהרסו שני המבנים הקיימים ובמקומם יוקם מגדל המגורים עם שטחי מסחר של כ-3,000 רגל רבוע בקומת הקרקע. הבניין יכלול גם 39 מחסנים המיועדים למכירה. תמהיל הדירות מורכב מדירות סטודיו, דירות 1-3 חדרים ושני פנטהאוזים. תכניות הפרויקט כבר אושרו במלואן ואף החלו עבודות ההכנה לקראת הריסת המבנים הריקים. על התכנון אחראי משרד SLCE Architects.

 

לפרויקט יינתן מימון בנקאי בהיקף של כ-530 מיליון שקל ע"י בנק לאומי, ושתי השותפות ישקיעו כ-56 מיליון שקל כל אחת. הגשמה תגייס את כל הסכום ממשקיעים, הגיוס יימשך עד ל-14 בספטמבר (מועד הקלוזינג). משך הפרויקט (עד השלמת מכירת הדירות ומסירתן) צפוי לארוך כ-48 חודשים. הגשמה צופה כי התשואה השנתית למשקיעיה היא כ-14%.

 

הפרויקט יוקם בשכונת קיפס ביי (Kips Bay) הממוקמת בין מורי היל ומיד טאון בצפון, מדיסון סקוור ונומאד במערב, גראמרסי פארק בדרום וה-East River במזרח.

 

מדובר בשיתוף הפעולה השישי של מנרב והגשמה בפרויקטים עד כה, כאשר ארבעה מהם כבר הושלמו בהצלחה בשיעור תשואה ממוצע של כ-20% בשנה. הפרויקט הנוכחי הוא הראשון המשותף של הגשמה עם מנרב כיזם.

 

במסגרת ההסכם בין מנרב להגשמה, נקבע מנגנון השבת הון עצמי לפיו במידה ולא הושב למשקיעים מלוא ההון העצמי בחלוף 54 חודשים, תשיב תחילה חברת היזם את ההון העצמי למשקיעים ממקורותיה העצמיים בהתאם לשווי היחידות בפרויקט שטרם נמכרו בניכוי יתרת המימון הבנקאי שטרם נפרע ביחס לכלל ההון העצמי שהושקע.

 

לדברי רון ברקוביץ מנכ"ל הגשמה, "מדובר בהשקעה המשמעותית ביותר שביצעה הגשמה עד כה באמצעות תשקיף. אנו שמחים על ההזדמנות לקחת חלק בפרויקט במנהטן ובטוחים שיזכה להצלחה רבה לאור המיקום המנצח של הפרויקט, תמהיל הדירות המגוון והתאמתו לצרכי המגורים באזור". 

 

 הפרויקט במנהטן

הפרויקט במנהטן (יחצ)