BETA

07.06.2018

21:30

 חיים כצמן
חיים כצמן,
צילום אורן טסלר

חיים כצמן: "אמזון לא יכולה להחליף את חוויית הקנייה בקניונים"

בעלי גזית גלוב: "הצרכן הישראלי רוצה לראות את המוצר בעיניים ולקבל יחס אישי מהמוכר" * מנכ"ל מליסרון אבי לוי: "ההשפעה של האינטרנט אינה דרמטית"

"בסופו של יום הצרכנים הישראלים רוצים לראות את המוצר בעיניים ולקבל יחס אישי מהמוכר. כך היה בכיכר העיר מאות שנים אחורה וכך יהיה גם בעתיד. האדם הוא יצור חברתי מטבעו ושום טרנד לא ישנה את טבע האדם", כך טען חיים כצמן, בעלי גזית גלוב, בוועידת הנדל"ן השנתית של EY ישראל שהתקיימה אתמול בת"א. 


כצמן הוסיף, כי "אמזון לא יכולה באמת להוות תחליף לאורך זמן לחוויית הקנייה במרכז הקניות, להוות תחליף לחדר כושר או לשתיית קפה בקניון. צריך לדעת לבחור את הנכסים הנכונים המותאמים לטבע האדם. אם נדע לעשות את זה נכון נוכל להיות בצד של המרכז המסחרי שגדל וממשיך לצמוח ומסחר מקוון יהיה עוד כלי בארגז הכלים שלנו".


כצמן דיבר בתחילתו של מושב בנושא "מרכזי קניות ומשרדים – נדל"ן ב'הפרעה'?", שבמרכזו עמד נושא המסחר המקוון והגידול בהיקפיו, והכרסום שלו בפדיון של הקניונים. 


איתן בר זאב, מנכ"ל ודירקטור בחברת ביג מרכזי קניות, אמר במושב, כי "יש סטטיסטיקה ויש מציאות. במציאות, בארבעת החודשים הראשונים של 2018 רשמנו עלייה של קרוב ל-6% במכירות. מסתבר שאנשים לא משנים את הרגלי הצריכה בין לילה. אני לא חושב שכל ענף הריטייל ייעלם והאונליין ישתלט עליו כמו שטוענים. במדינת ישראל סך הקניות באינטרנט מגיע לכ-6%. אין פה שחקן משמעותי אחד. בסופו של יום חוויה של קנייה ועצם היכולת לחפש את המוצר או לעשות WINDOW SHOPPING היא צורך אנושי. העולם לא ישתנה בצורה מהותית".


רביב ברוקמאייר, מנכ"ל GOLF&CO, אמר כי "הצרכן בסופו של דבר הוא אותו צרכן שצריך לתת לו מענה 24/7 ולשחק בשתי הזירות – אונליין ואוף ליין. היתרון של האונליין היא היכולת לנטר את הצרכן ולהכיר אותו הרבה יותר טוב. אני לא אוהב את האמירות שעולם האוף ליין ימות מחר, העסק חי ונושם ומייצר הזדמנויות חדשות שצריך לדעת לנצל. אנחנו בקבוצה נהנים משני העולמות". 


אבי לוי, מנכ"ל מליסרון: "האינטרנט כבר כאן ואנחנו רואים את ההשפעה שלו, שאינה דרמטית. אנחנו לא רואים שאחד הולך להחליף את השני ושני הדברים יצטרכו לחיות ביחד. גם אמזון תומכת במתחמי קניות פיזיים והדברים האלה ימשיכו לחיות ביחד. מרבית הקניונים מלאים ובתפוסה מלאה ורואים עוד ועוד מותגים בינלאומיים שמגיעים לארץ".  


דודו זבידה מנכ"ל קבוצת מבנה: "אני חושב שהאונליין אינו משקף קריסה טוטאלית של האוף ליין. זו בסה"כ התאמה למציאות חדשה. אין מצב ששוק האונליין יהרוס את שוק המסחר. לאונליין יש הוצאות גבוהות מאוד ותהיה פה התאמה. אנחנו לא ראים תפוסות יורדות במרכזי הקניות, אלא להיפך, נמצאים בתקופה של הקמה. בסופו של דבר השוק יתאים את עצמו". 

 

בנג'י זינגר, מנכ"ל, WeWork ישראל: "אנחנו רואים שינוי בשוק העבודה ושאנשים מחפשים משמעות. זה יקרה גם בעולם הריטייל וזה יהיה לדעתי השינוי הגדול. אנחנו פותחים בסביבות 30 חללים בחודש בישראל, מאוד טוב לנו פה, אנחנו מייצרים ערך לחברים בקהילה".

 

משתתפי הפאנל

משתתפי הפאנל (צילום אורן טסלר)

 

במקביל לתכנים המקצועיים של הוועידה, אשר התקיימה השנה בחסות מטבחי רגבה, התקיים נטוורקינג בזירות עסקיות שונות במתחם התערוכה, שם גם נחשפו המוזמנים לקמפיין החדש של רגבה ולמהלכים אסטרטגים אותם מבצעת החברה הישראלית, מחברת מטבחים לחברת מטבחי בוטיק השואפת לערכים של שירות, דיוק והקפדה על הפרטים הקטנים.

 

זאב בכר, מנכל מטבחי רגבה ויהודית פרוכט, מנהלת פיתוח עסקים, קהילת הנדל"ן

זאב בכר, מנכל מטבחי רגבה ויהודית פרוכט, מנהלת פיתוח עסקים, קהילת הנדל"ן ( יחצ)

 

 

 ערן רולס, יו"ר קבוצת מרכז הבנייה הישראלי זאב בכר, מנכ"ל מטבחי רגבה ודניאלה פז ארז, מנכל ובעלים פז כלכלה והנדסה.

ערן רולס, יו"ר קבוצת מרכז הבנייה הישראלי זאב בכר, מנכ"ל מטבחי רגבה ודניאלה פז ארז, מנכל ובעלים פז כלכלה והנדסה (יחצ)