BETA

03.06.2018

08:14

 אביעד עשהאל
אביעד עשהאל,
צילום יחצ

הצעירים המבטיחים בנדל"ן: הכירו את אביעד עשהאל

עשהאל מנהל את קבוצת הנדל"ן המשפחתית הוותיקה לצד אחיו גילעד ואחותו מירב

בכל חודש נציג צעירים מבטיחים עד גיל 35 מענף הנדל"ן בכל תחומיו. הצעירים המהווים את הדור הבא של הענף הקימו או מובילים עסק מצליח, וביצעו מהלכים עסקיים משמעותיים, כל אחד בתחומו.

 

אביעד עשהאל

סמנכ"ל קבוצת עשהאל, חברת נדל"ן יזמית ומבצעת. מנהל את החברה הוותיקה לצד אחיו גילעד ואחותו מירב.

 

גיל: 30

סטטוס משפחתי: מאורס

איפה גר? תל אביב

השכלה: תואר ראשון בניהול מאוניברסיטת בן גוריון 

 

משפט על עצמי: אוהב את העבודה ולא פחות את האנשים שאיתם אני עובד - החל מהדיירים בפרויקטים השונים וכלה באנשי המקצוע שלצידי. 

 

מוטו: תתחשב באחרים לא פחות משאתה מתחשב בעצמך.

 

איך נכנסתי לתחום הנדל"ן? התחום היה אצלי תמיד בבית. הוריי, שמעון ומירי עשהאל, הקימו את קבוצת עשהאל בשנת 1987, קצת לפני שנולדתי. חלק מזכרונות הילדות שלי הם להסתובב עם אבא באתרי הבנייה שהיו לו, לדבר עם הפועלים ולהתוודע לעבודה ולעולם הזה. אפילו את הבית שלנו אבי בנה בעצמו, כך שהייתי עד עוד מגיל קטן לכל שלבי התכנון והבנייה מקרוב, שלאבי היה חשוב לשתף אותנו בהם. אפילו עם כל הגדילה לתוך התחום, עדיין ניסיתי תחומים אחרים אחרי השחרור מהצבא ובמהלך הלימודים בבאר שבע, אך בסופו של דבר הכניסה לעסק המשפחתי ולעולם הנדל"ן הייתה חלקה וברורה ואין מאושר ממני על כך.

 

העסק: חברה יזמית ומבצעת. לאורך שלושים שנות פעילות, קבוצת עשהאל יזמה ובנתה מבנים ציבוריים, מגורים והתחדשות עירונית. בימים אלו החברה אחראית על למעלה מ-30 בשלבים שונים בתחום ההתחדשות העירונית.


הבידול: אופי החברה - משפחתית, חמה וציונית, אשר דוגלת באהבה לאנשים כאנשים ובבניית ארץ ישראל. שנות קיומה של החברה תרמו ליצירת מערכת מסודרת וחזקה שלא מתפשרת על המקצועיות.

 

גאווה: סיום הביצוע הראשון שלנו של תמ"א 38 בחולון. כל אחד שעוסק בתחום יודע עד כמה קשה לקבל היתר בנייה, ובטח ובטח עד כמה קשה לבצע אותו, בייחוד אם הוא פרויקט מסוג תמ"א "חיזוק". לראות את הפרויקט הופך מבניין ישן ומתפורר למפואר וחדשני, זו גאווה ענקית מבחינתי.

 

כישלון או פספוס: אני לא תופס שום דבר ככישלון, הכל זה למידה. בין אם מדובר בכישלון להחתים דיירים לפרויקט התחדשות, או עובד ששכרתי לעבודה ושהתאכזבתי מהביצועים שלו, וכו'. מבחינתי אלה לא "כישלונות", אלא מקרים שאני לוקח איתי הלאה ולומד מהם כדי שלא יקרו בעתיד.

 

מה היית משנה בקריירה? ללא ספק כניסה יותר מוקדמת לעסק. תמיד יש מה ללמוד בתחום הזה ורואים זאת בכל שנה שעוברת. אולי בדיעבד הייתי מוותר על חלק מההרפתקאות שהייתי בהן בגיל יותר צעיר ונכנס לעסק מוקדם.

 

פירגון: הפירגון הברור הוא לקולגה הצמוד שלי, אחי גילעד, שמאז שהשתחרר מהצבא הקים את כל מערך ההתחדשות העירונית של החברה. אני גאה בו מאוד על כל העבודה הקשה שעשה במשך שנים ועודנו עושה.

 

איפה אני בעוד 10 שנים? ממשיך למנף את קבוצת עשהאל, להסב נחת להוריי ולמשפחה, ולעזור לצעירים ממני להתפתח בתחום ולפתח את התחום כאחד.

 

ה"אני מאמין": תמיד להישאר עם רגליים על הקרקע, לא להיחפז בהחלטות ותמיד לחייך - הכל נראה יותר טוב כשמחייכים אחד לשני, גם בלי סיבה לכאורה.