BETA

08.09.2017

03:10

נושאים חמים

מסתמן: היועמ"ש יודיע על כתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10, כתב האישום בכפוף לשימוע נגד אשת רה"מ עליו צפוי להודיע היועמ"ש יכלול רק את פרשת הארוחות. לפי החשד נתניהו הזמינה ארוחות ב-350 אלף שקלים למרות שהייתה בבית מבשלת. אישום יוגש גם נגד עזרא סיידוף. ככל הנראה נתניהו וסיידוף ניסו להסתיר שהמבשלת נכחה בבית בחלק מהמקרים • נתניהו: "טענות אבסורדיות ומופרכות"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי להודיע היום (שישי) כי יוגש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת המעונות. כתב אישום בפרשה יוגש בכפוף לשימוע גם נגד עזרא סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר.

 

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 10, האישום המתגבש נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות הוא הזמנת ארוחות משפים של מסעדות יוקרה במאות אלפי שקלים. בניגוד למה שטענה רעיית ראש הממשלה בחקירתה, ומה שטען בנימין נתניהו בנאום שבו הגיב על הטענות, לא מדובר בחמגשיות שהוזמנו ממסעדות בסכומים נמוכים. גורמי האכיפה מסבירים שמדובר בארוחות גורמה שהוזמנו למעון ראש הממשלה, בזמן שמועסקת במקום מבשלת. עוד עולה כי בחלק מהמקרים נתניהו וסיידוף ניסו להסתיר שהמבשלת נכחה בבית בעת ההזמנות.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

חיסול באשדוד: בן 30 נורה למוות ע"י אופנוען, היורה נמלט

הוריקן אירמה: 7 הרוגים בפורטו ריקו וסנט מרטין; תושבי פלורידה נמלטים מהאזור

הסדר טיעון מתגבש מול סטס מיסז'ניקוב: ירצה עונש מאסר בפועל

 

ההודעה על כתב האישום הייתה צריכה לצאת שלשום, אלא שאז בו זמנית עם הפנייה המקדימה לשרה נתניהו, העביר עורך דינו של ראש הממשלה יוסי כהן חומר נוסף מטעמו. בשל כך נוצר עיכוב שדחה את ההודעה, ככל הנראה, להיום. ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן לישיבה דחופה את יוסי כהן ואת יועץ התקשורת ניר חפץ.

 

 

כינס ישיבה דחופה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה
 

כינס ישיבה דחופה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה(חדשות 10)

 

לפני כמעט חודשיים נחשפו בחדשות 10 חשבוניות על סכום של יותר מ-11 אלף שקלים, שהוזמנו ממסעדה בשרית בירושלים עבור משרד ראש הממשלה, אך הגיעו לכאורה למעון. הגעת חשבוניות אלה לחוקרי המשטרה הם שהובילו להחלטה על השלמת החקירה שנערכה בתחילת החודש, אותה ביקש היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

 

לפני כארבעה חודשים פורסם כי פרקליטות המדינה צפויה להמליץ על כתב אישום בגין פרשת המעונות, על כך פורסם לראשונה בחדשות 10. כזכור, המשטרה המליצה על העמדתה לדין של רעיית רה"מ כבר לפני כשנה. ההמלצה נגעה לשלוש פרשיות שונות, שעניינן השתת הוצאות פרטיות, אשר המדינה שילמה לכאורה במקום הגברת נתניהו.

 

 

יודיע על אישום. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
 

יודיע על אישום. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט(ארן דולב)

 

יש לציין כי כתב האישום לא יכלול את "פרשת המטפלת" שנחשפה בחדשות 10. על פי החשד המטפלת הסיעודית שטיפלה באביה המנוח של רעיית ראש הממשלה, קיבלה תשלום מקופת המדינה ולא מכספה האישי של נתניהו, כפי שדורש הנוהל התקין בהוצאות כגון אלו. בנוסף, כתב האישום המסתמן נגד שרה נתניהו לא יכלול ככל הנראה את פרשת החשמלאי ופרשת רהיטי הגן.

 

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר בתגובה: "הטענות כנגד רעיית ראש הממשלה הן אבסורדיות ויוכחו כמופרכות. שרה נתניהו היא אישה אמיצה וישרה ומעולם לא נפל פגם כלשהו במעשיה. לצד עבודתה כפסיכולוגית חינוכית מומחית המטפלת בילדים מדי שבוע, היא מקדישה זמן רב לסיוע לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה ולחיילים בודדים.

 

העלייה התלולה בהוצאות הארוחות במעון ראש הממשלה נגרמה כתוצאה מעבירות שביצע אב הבית הבעייתי מני נפתלי, עד מדינה עבריין ושקרן סדרתי. ההוצאה החודשית הממוצעת על ארוחות מוזמנות בתקופה שבה נפתלי כיהן כאב הבית היא פי 5 (!) לעומת הממוצע החודשי בארבע השנים שלאחר מכן, כשנפתלי לא עבד שם. זה אומר הכל. נפתלי טופל האשמות שווא על רעיית ראש הממשלה כדי למלט את עצמו מאחריות לעבירות שביצע.

 

לא זו בלבד שרעיית ראש הממשלה לא עברה שום עבירה - אלא שעצם העיסוק במזון של ראש הממשלה נתניהו, שפועל סביב השעון למען המדינה וביטחונה, ובמזון של משפחתו הוא עיסוק פתטי ואובססיבי. אף ראש ממשלה קודם לא זכה לחטטנות כזאת הגם שההוצאות של ראשי ממשלה אחרים על ארוחות היו זהות ולעתים אף גבוהות בהרבה. עד מתי תימשך ההתעסקות האובססיבית הזאת במשפחת נתניהו?".

 

 

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי (ארכיון)
 

אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה מני נפתלי (ארכיון)(צילום מסך)

 

תגובה מטעם מני נפתלי להחלטת הגשת כתב האישום נגד שרה נתניהו: "אין מקום לשמוח לאידה של גברת נתניהו.

הגשת כתב אישום היא דבר עצוב. הן לנאשמת עצמה והן לקרובים שלא חטאו (כדוגמת בנה הצעיר אבנר שהנו חייל ואדם טוב לב שלא חטא בדבר).

 

עם זאת, אין מנוס מהגשת כתב אישום במצב דברים שבו הוצאות אישיות בסך מאות אלפי שקלים מגולגלות על קופת המדינה לכאורה. על קופת הציבור. על כספי המיסים שלנו. של אזרחי מדינת ישראל. של כולנו. אנחנו מכבדים את טענת גברת נתניהו לחפותה. אך מטבע הדברים אנחנו נעמוד בקשיחות מול כל ניסיון כוזב לגלגל את האישומים החמורים לפתחו של מני נפתלי שהנו אדם ישר, אמיץ ואמין שהעז לחשוף חלק מהפרשה החמורה הזו.

 

אנחנו קוראים לגברת נתניהו, למקורביה וגם לראש הממשלה, להפסיק את מסע הכזבים נגד מני נפתלי, להימנע משיבוש מהלכי המשפט ולהתמקד בהגנתה המשפטית של גברת נתניהו. מני נפתלי, מצדו, יתייצב להעיד עדות אמת במשפטה הפלילי של גברת נתניהו ככל שיידרש לעשות כן. במעמד של עד תביעה שזכה בחסיון מפני הפללה עצמית. הוא אינו עד מדינה".