BETA

08.07.2013

20:04

נושאים חמים

צפו בדניאל מעוז משקר בשחזור רצח הוריו: "קפאתי מפחד אבל נאבקתי ברוצח"

בעקבות בקשת חדשות 10 הותר לפרסום השחזור, שנעשה חודש לאחר שמעוז דקר למוות את הוריו נח ונורית. "הבנתי שיש אדם זר בבית. זינקתי עליו אבל הוא הפיל אותי וברח", הוא שחזר והוסיף כי התוקף נעל את דלת הדירה מבחוץ. השופטים לא האמינו לגרסתו וגזרו עליו 2 מאסרי עולם

בית המשפט התיר אחר הצהריים בעקבות בקשת חדשות 10 לפרסם את שחזור רצח נורית ונח מעוז על ידי בנם, דניאל. בשחזור מספר מעוז את האירועים, אך בית המשפט לא קיבל את גרסתו ושלח אותו לשני מאסרי עולם ועוד חמש שנים על שיבוש ראיות. "נכנסתי לשירותים וראיתי שהשרוכים שלי פתוחים. כשהדלת סגורה למחצה רכנתי לסגור אותם. הייתי עם הגב לדלת ושמעתי אותה נפתחת ונסגרת. הנחתי שזה אבא שלי יוצא או בודק שהדלת נעולה. המשכתי לקשור שרוכים ומשהו כמו חצי דקה-דקה אחרי זה שמעתי איזה רעש ואז אבא שלי התחיל לצעוק 'נורית' ו'משטרה", סיפר מעוז לחוקרים.

 

(5 דקות)

השחזור נעשה חודש לאחר הרצח, ומעוז סיפר כי אדם אחר פרץ לבית ורצח את הוריו. "הבנתי שכנראה יש אדם זר בבית. קפאתי מפחד. נעמדתי מצד שני של הדלת ופשוט מתי מפחד. אחרי זה נהיה שקט לשנייה. אני חושב ששמעתי בן אדם אומר לאמא שלי, שכנראה ירדה למטה, 'תתרחקי' ואז שמעתי אותה צועקת 'נח הוא רוצח אותי', ואז שוב היה שקט", המשיך הרוצח.

 

חשוב לציין כי זו הגרסה השלישית שמעוז סיפר לחוקרים, כאשר בשתי הגרסאות הקודמות הוא טען שכלל לא היה בבית בעת הרצח. "זינקתי עליו, ואם אני לא טועה הוא עף על הקיר כשהוא עם הצד ואני עם הזרועות שלי עליו. הוא הצליח להעיף ממנו את הידיים שלי ונפלתי על הרצפה. אני חושב שהיה פה שטיח. אני מניח שמהמאבק איתו נפצעתי ביד", הוסיף מעוז לספר.

 

"כשהייתי על הרצפה הוא נעמד מעלי ובעט בי בשיא הכוח בצד. נחנקתי והוא יצא החוצה. אני חושב שהוא לקח איתו את המפתח מהדלת ונעל את הדלת מבחוץ", הוא שחזר. "אני ניגש לאבא ורואה שיש לו סכין בחזה. ראיתי שהוא לא זז, תפסתי לו את הידיים והחזקתי אותן. אמרתי לו 'אבא, אבא תתעורר'. הוא לא הגיב. עברתי לאמא והבנתי ששניהם לא בחיים", סיים מעוז את השחזור.

"ערכי כיבוד ההורים כאבק היו לרגלי הנאשם"

כאמור בשבוע שעבר גזרו על מעוז השופטים שני מאסרי עולם. "קבענו למעלה מספק סביר כי הנאשם תכנן לפגוע בהוריו", פתחו השופטים את הכרעת הדין וציינו כי המניע לרצח היה רצונו של מעוז לזכות בכספי הירושה של הוריו, וזאת בעקבות חובות שצבר מהימורים. "הנאשם נסע בשעות הערב לבית הוריו, דקר אותם עשרות דקירות סכין, דקירה אחר דקירה, עד שנפחו נשמתם", תיארו השופטים.

 

"ערכי כיבוד ההורים כאבק היו לרגלי הנאשם, החיים הם קדושים ויש לכבדם, אך לא מצאנו סימו וזכר לדעה זו באמתחתו. דם זוג הורים נשפך סתם כך באכזריות שאין דומה לה על ידי בנם". עוד נכתב בהכרעת הדין: "רבים הם התיקים הקשים המגיעים לשולחן בית המשפט, אך גם בסביבה קשה זו התיק הזה מהווה תופעה יוצאת דופן. מדובר במסכת עובדתית שאין לה לבייש תסריט אימים קולנועי".

 

בגזר הדין של מעוז ציינו השופטים כי "מדובר במעשי רצח שטניים, מתוכננים בקפידה מראש, לשם השגת תכלית מעוותת שנרקמה במוחו היוקד של הנאשם. בנסיבות אלה, אין כל הצדקה לילך ולו מרחק פסיעה לטובת הנאשם". עוד נאמר כי "אופן ההתנהלות המאוחרת של הנאשם לא מורה כי פניו לשיקום. המשך הטחת האשמותיו כלפי אחיו התאום, ניר, מדגישות את הסיכון העצום הגלום בו, לציבור בכללותו".