03.06.2017

21:45

נושאים חמים

"לא להשתקת חופש הביטוי": הפגנה נערכה בסמוך לבית היועמ"ש בפתח תקווה

לאחר שבועיים של מעצרים ועימותים מול המשטרה, חזרו המפגינים אל אזור ביתו של אביחי מנדלבליט, תחת הסיסמא "הפגנת זעם - לא לחיסול הדמוקרטיה", בדרישה שלא להגביל את חופש ההפגנה והביטוי • ח"כ חזן: "אי אפשר להגיד שאנחנו דמוקרטיה ולסתום פיות"

 

 

לאחר שבועיים של הפגנות שהסתיימו בעימותים עם המשטרה ומעצרים, המפגינים חזרו הערב (שבת) אל פתח תקווה, עירו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, תחת הסיסמא: "הפגנת זעם - לא לחיסול הדמוקרטיה וחופש הביטוי".

 

להפגנה הגיעו כ-300 מפגינים. חברת הכנסת מיכל רוזין אף היא הגיעה למקום. ההפגנה הזו, כמו הקודמות, נתפסה כלא חוקית, והמשטרה במקרים הקודמים הפעילה שיקול דעת בנוגע להפסקת ההפגנה בהתאם לגודלה ולמידת ההפרעה, לדבריה, שהמפגינים יצרו עבור היועמ"ש, משפחתו, והסביבה.

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

הזכות להפגין: כך הפך בית היועמ"ש לזירת מאבק על חופש הביטוי

היועמ"ש לכנסת: ח"כים לא יוכלו להשתתף בהפגנות מול בית מנדלבליט

היועמ"ש על ההפגנות מול ביתו: "שום לחץ חיצוני לא יסיט אותי"

 

ההפגנה נערכה לאחר שבשבוע שעבר עוכבו לחקירה 16 משתתפים ושבוע לפני כן נעצר מני נפתלי. לטענת המפגינים, המשטרה ובית המשפט מגבילה את החופש שלהם באופן מכוון. השבוע צהיר היועמ"ש לכנסת כי חברי כנסת לא יוכלו להשתתף בהפגנות המוגדרות כלא חוקיות.

 

 

 

"הפגנת זעם". מפגינים לפני תחילת ההפגנה(ללא קרדיט)

 

חבר הכנסת אורן חזן התארח בתוכנית "המטה" והביע את תמיכתו העקרונית לקיום ההפגנה. "אי אפשר להגיד שאנחנו דמוקרטיה מצד אחד ולסתום פיות מצד שני", אמר. בנוגע לדרישת המשטרה שלא להפגין מול ביתו של היועמ"ש, טען שאין זה סביר לדרוש מן המפגינים להפגין באמצע יום העבודה מול משרד היועמ"ש - כאשר האנשים פנויים להפגנה, המשרדים סגורים.

 

יחד עם זאת, הביע את הסתייגותו מדרישת המפגינים ממנדלבליט להגיע להכרעה בעניין חקירות נתניהו וטען שהדבר עלול לפגוע בחקירה.

 

בוידאו: דבריו של אורן חזן בתוכנית "המטה"