BETA

23.06.2013

03:17

נושאים חמים

תיעוד: עד המדינה ובן זוגו מסתתרים במלון בחיפה

המשטרה עצרה אמש את עד המדינה בפרשת הבר-נוער אך יכלה לעשות זאת כבר ביום חמישי אחר הצהריים. מצלמות האבטחה של מלון "לואי" בחיפה תיעדו אותו מגיע ואף מנהל שיחה עם בעלי המקום, שאמר: "היה משהו מוזר, לא עלה לנו שום דבר לראש". המפכ"ל: "בתוך כמה ימים נספק את הראיות להגשת כתב אישום"

(2:02 דקות)

עד המדינה בפרשת הבר-נוער שנעצר אמש (שבת) בתל אביב, היה על הכוונת של המשטרה במהלך יותר מיממה לפני שנתפס. מצילומים שהגיעו לידי חדשות 10 עולה כי הוא הגיע ביום חמישי, שעות אחרי שנמלט מדירת המסתור המאובטחת, למלון "לואי" בחיפה, מלון מוכר מאד בשיא עונת התיירות.

 

בצילומים נראים שני צעירים, עד המדינה יחד עם בן הזוג שלו, נכנסים לדלפק המלון, כאשר הבעלים לא יודעים כלל במי מדובר. מי שנרשם בדלפק הוא בן הזוג, שמציג תעודת זהות ומקבל את מפתח החדר. בין שני הצעירים לבעלים מתפתחת שיחה, והם אומרים לו שהגיעו לחיפה כיוון שהם רוצים מנוחה מתל אביב. "היה משהו מוזר, לא עלה לנו שום דבר לראש", סיפר של שמרון, בעל המלון. הם היו רגועים מאד ובאים לחפש שקט אחרי כל הרעש מתל אביב", הוא הוסיף.

 

השניים יוצאים מהלובי ועולים לחדר. השעה היא 15:30 בצהריים, ועד המדינה נראה חובש כובע ומשקפי שמש מסתירים את פניו. ארבע שעות לאחר מכן נצפה אדם עומד מחוץ למלון, ויתכן שזה סוכן סמוי של המשטרה. הוא כל הזמן מדבר בטלפון, וכשעד המדינה יוצא מהלובי עם בן הזוג האיש מעדכן מישהו אחר.

 

דנינו: "הבריחה לא הייתה צריכה לקרות"

במשטרה אומרים כי כבר אז יש להם אינדיקציה שהצעיר ששהה במלון הוא עד המדינה, אבל רק ארבע שעות לאחר מכן מגיעים בלשי ימ"ר חוף למקום. הם עולים לחדר אבל לא מוצאים שום דבר - העד כבר מזמן לא שם.

 

המפכ"ל, יוחנן דנינו, התייחס אמש לתפיסתו של עד המדינה. לדבריו, הדרך הנכונה כעת היא להתרכז בהמשך החקירה ולהביא לדין את העבריינים החשודים בביצוע "הפשע הבזוי". "עלינו לוודא שעד המדינה ימשיך בצעד האמיץ בו נקט - על מנת למצות את הדין עם החשודים", הסביר דנינו. "היעלמותו של העד לפני מספר ימים מהדירה בה שהה לא הייתה צריכה לקרות - ונדע להפיק מכך את הלקחים הנדרשים", הבטיח המפכ"ל.

 

הוא אמר שבתוך כמה ימים תספק המשטרה את הראיות הדרושות להגשת כתבי אישום נגד החשודים ברצח בבר-נוער, כלומר מבחינתו התיק הזה בעוד כמה ימים בשל להגשת כתב אישום. בפרקליטות שוקלים אם לבטל את הסכם המדינה. הם יגידו לו שאם יפר שוב את ההסכם הוא יוכרז כעד עוין. צריך לזכור שלא מדובר בצדיק אלא באדם שהיה מעורב בתכנון הרצח בבר-נוער.

"העד הסתתר בתוך ארונית"

בלשי החידה המרכזית של מחוז תל אביב עצרו אמש את עד המדינה בפרשת הבר-נוער, לאחר שפעולות המודיעין שהפעילו העלו תוצאות. "הוא נעצר ברחוב יצחק שדה לאחר שהסתתר בארון מגבות", הוסיפו במשטרה, שם אמרו כי פעלו משיקולים מבצעים בשאלה מתי לעצור את עד המדינה. "אמרנו וביצענו. היה לנו ברור שעד המדינה לא יכול להסתתר לאורך זמן", אמרו במשטרה לחדשות nana10.

 

על פי תחקיר ראשוני, העד היה במספר מקומות מאז נמלט מדירת המסתור בלילה שבין רביעי לחמישי. בין היתר הוא ביקר בכמה מקומות במרכז ובמספר דירות בתל אביב ושהה גם בבית מלון בצפון, שם פיספסה אותו המשטרה בשעות ספורות. לבסוף הוא אותר באזור גוש דן בתום פעולת מעקב, ונעצר לאחר עימות פיזי עם הבלשים שבאו לתפוס אותו. במשטרה העלו חשש כי האיש לא ישתף איתם פעולה.